نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه چگونه انجام می شود؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه چگونه انجام می شود؟

ممکن است این سوال برای هر شما پیش بیاید که نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه به چه صورت انجام می شود. برای افرادی که می خواهند دکوراسیون داخلی خود را تکمیل یا بازسازی کنند محاسبه قیمت ها اهمیت خاصی دارد.

در واقع برای به دست آوردن قیمت نهایی چند آیتم در محاسبه هر متر مربع کابینت لحاظ می‌شود. به دلیل کمی پیچیدگی در محاسبه، فرد کابینت ساز به چند داده و معیار اکتفا می کند. در رابطه با محاسبه قیمت هر متر مربع، طول و عرض را در نظر می گیرند.

ابتدا باید بدانید که یک دستورالعمل کامل از طرف اتحادیه کابینت سازها ابلاغ شده است. در نتیجه بر اساس آن قیمت نهایی محاسبه می شود. این امر با توجه به نوع متریال یا همان ماده اولیه متغیر می باشد.

کاژه با بهره گیری از متخصصین مجرب و متعهد توانسته است به بهترین جایگاه دست پیدا کند. این امر با انتخاب و همراهی شما تحقق پیدا کرده است. تلاش می کنیم برای ساخت کابینت از بهترین و باکیفیت ترین متریال ها با قیمت مناسب استفاده کنیم. به دلیل این که رضایت مشتری گرامی یکی از اولویت های ما در راه گسترش کسب و کار کاژه است.

در ادامه با آیتم های مختلف برای نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه آشنا می شوید.

نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه بر اساس متراژ

هر یک متر طول کابینت دو بخش را شامل می شود:

یک متر کابینت زمینی که روی زمین قرار دارد، 60% از یک متر طول را به خود اختصاص می‌دهد.

یک متر طول کابینت هوایی که بر روی دیوار نصب می شود و 40% از یک متر طول را به خود اختصاص داده است.

بنابراین می توان مجموعه این دو را یک متر در نظر گرفت. به عبارت دیگر 40% کابینت هوایی با 60% کابینت پایین جمع می کنیم یک متر کابینت اول که 100% است به دست می آید.

جزئیات در هر متراژ کابینت به شرح زیر می باشد:

برای محاسبه هر متر طول کابینت که قیمت آن محاسبه می شود جزئیات مختلفی وجود دارد. به عبارت دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت، موارد زیر را شامل می‌شود:

  • هر متر کابینت دیواری: عمق 30 سانتیمتر و ارتفاع 70 سانتیمتر است.
  • هر متر کابینت زمینی: عمق 60 سانتیمتر و ارتفاع 70 سانتیمتر می باشد. البته برخی 90 سانتیمتر را ذکر کرده اند. با عرض صفحه کابینت و پاخور محاسبه می‌شود.
  • یراق آلات: مانند دستگیره، قرنیز، لولا، بالابر ساعتی یا پمپی
  • هر متر صفحه کابینت با توجه به جنس و متریال اولیه
  • استفاده از ابزار های مانند پیچ، مهره و…

بنابراین فرمول نهایی به شرح زیر می باشد:

ضریب هر قسمت کابینت * طول همان قسمت * قیمت یک متر کابینت = قیمت نهایی

نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه
چگونگی محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه

قیمت آیتم های مختلف برای محاسبه قیمت کابینت

زمانی که شما در یک آشپزخانه ایستاده اید و به قسمت های مختلف نگاه می کنید متوجه می شوید که با یکدیگر تفاوت دارند. به طور مثال طرح دور یخچال، اجاق گاز، قسمت اُپن یا جزیره با یکدیگر متفاوت است. به دلیل تغییراتی که در ضخامت، جنس و… در هر قسمت ایجاد می شود قیمت نهایی دچار تغییر می شود. در بازسازی ساختمان یا طراحی دکوراسیون داخلی باید تمام قسمت ها با دقت تمام محاسبه شوند.

قسمت های مختلف کابینت آشپزخانه به شرح زیر است. در توضیح تمام قسمت ها، درصد قیمت هر قسمت نسبت به کل بیان می شود. برای نحوه محاسبه به عمق، ارتفاع و طول (یک متر) هر قسمت (آیتم) نیاز است.

برای کابینت دیواری و زمینی نحوه محاسبه قیمت ‌کل، ابتدا هر متر کابینت آشپزخانه محاسبه می شود. باید توجه داشت که در قسمت گوشه ها دو بار محاسبه انجام نشود.

نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه در قسمت های مختلف به شرح زیر می باشد:

  • کابینت دکوری یا ویترینی: در این قسمت اکسسوری ها و ظروف تزئینی قرار می‌گیرد. محاسبه قیمت آن به صورت ضریب 2 از کابینت دیواری یا زمینی است. اگر کابینت دکوری زمینی است 120%، اما اگر کابینت دکوری دیواری باشد 80% در فرمول محاسبه می شود.
  • کابینت کمدی: این قسمت به صورت یکپارچه از زمین تا سقف است که ماکروفر در آن قرار می‌گیرد. با ضریب 3 نسبت به کابینت زمینی محاسبه می شود (180%). ناگفته نماند که قیمت ‌ها نسبت به جنس و ضخامت متغیر است.
  • کاور یخچال یا کانتر: این قسمت اطراف یخچال را در برمی‌گیرد. البته 10 سانتیمتر از عرض یخچال بزرگتر ساخته می‌شود. سپس آن را بر قیمت هر متر کابینت ضرب می کنند.
  • اُپن و جزیره: محاسبه این قسمت بستگی به عمق و ارتفاع کابینت دارد. ممکن است در اندازه کابینت زمینی در نظر گرفته شود. البته اگر به صورت دکوری ساخته شود قیمت بالاتری خواهد داشت که در حدود 15% قیمت کابینت زمینی محاسبه خواهد شد. برای جزیره نیز 90 تا 100 درصد کابینت زمینی تخمین زده می‌شود.

تمام اعداد در هر قسمت با توجه به متراژ آشپزخانه (عمق و طول) متغیر است. البته جنس کابینت یک عامل مهم در تعیین هزینه نهایی است. مسلما قیمت کابینت با چوب طبیعی بسیار گران تر از کابینت mdf با بدنه فلزی است.

در نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه (محاسبه هزینه نهایی) هزینه حمل و نقل و نصب نیز اضافه خواهد شد.

نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه
چگونگی محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه
امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response