نقش پله های شیشه ای در دکوراسیون داخلی منازل

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

همه ی ما می دانیم که استفاده از پله، به منظور ایجاد اختلاف سطح بین دو مکان است و تقریبا در تمام خانه های مسکونی، چه در راه پله های بیرونی و چه در درون خانه ها به کار می رود. اما آن چه در این بخش مد نظر ما است، پله های شیشه ای است که بیشتر جنبه ی دکوراتیو دارند و با متریال خاصی اجرا می شوند. این پله ها معمولا در درون خانه های دوبلکس مورد استفاده قرار می گیرند و فضای بسیار مدرن و زیبایی را در داخل خانه به وجود می آورند.

 

مزایای استفاده از پله ی شیشه ای در دکوراسیون

استفاده از پله های شیشه ای باعث می شود که فضا بسیار بزرگ تر و وسیع تر به نظر آید، چرا که شیشه، ماده ای ترنس پرنت است و هر آن چه در ورای آن قرار گرفته باشد، به راحتی دیده می شود و حس یکپارچگی محیط را در ذهن تداعی می کند و همین مساله باعث می شود که فضا در نظر بیننده بزرگ تر جلوه کند. از دیگر مزایای استفاده از پله های شیشه ای عبور نور از آن ها است و با کمی ابتکار و خلاقیت در نورپردازی آن ها، می توان فضایی بسیار روشن و متفاوت را پدید آورد که باعث روشن شدن سایر فضاهای خانه نیز می شوند.

 

شیشه های به کار رفته در کف پله

برای ساخت کف پله، معمولا از شیشه های متنوعی استفاده می شود که البته همگی آن ها از استحکام کافی برخوردارند. از میان آن ها می توان به شیشه سکوریت 10 و 20 میلیمتری، شیشه لمینت دو لایه خام و سکوریت 20 میلیمتری و شیشه ی لمینیت سکوریت با ضخامت 30 میلیمتر اشاره کرد. این شیشه ها به کمک میخ های مخفی و میله های استیل به دیوار متصل می شوند و در برابر انواع فشار، کاملا مقاوم هستند.

برای ساخت نرده در کنار پله های شیشه ای، معمولا از نرده های استیل استفاده می کنند چرا که شیشه و استیل در کنار هم، هماهنگی بسیار خوبی دارند و نمود بصری فوق العاده ای می یابند. البته ناگفته نماند که افراد بسیار زیادی، از هیچ متریال دیگری در کنار شیشه استفاده نمی کنند و حتی بخش کناری پله را نیز با صفحه ای شیشه ای می پوشانند و کاملا سنت شکنی می کنند. تمامی این حالات، ارتباط مستقیمی با دکوراسیون داخلی محیط مورد نظر شما دارد.

 

انواع پله های شیشه ای

پله ها از نظر ظاهری، انواع مختلفی دارند و هر کسی بسته به سلیقه و ساختار محیط مورد نظرش، یکی از این انواع را ترجیح می دهد. پله های مستطیلی ساده، پله های نیم دایره و پله های مارپیچی از انواع پر طرفدار پله ها هستند. لازم به ذکر است که شیشه به علت انعطاف پذیری بسیار بالایی که دارد، برای تمامی این مدل ها مناسب است و به راحتی برای اجرا در پروژه های مختلف، به شکل های متنوعی در می آید.

 

استفاده از پله های شیشه ای، باعث به وجود آمدن حس تعلیق در فضا می شود و همواره مور دتوجه افراد خاص با سلیقه های خاص قرار گرفته است. اگر شما هم از چیدمان معمولی و تکراری خانه ی خود خسته شده اید و به دنبال راهی برای ایجاد تنوع و زیبایی در محیط اطرافتان هستید، شاید بد نباشد این کار را از پله ها داخلی خانه تان شروع کنید. برای دریافت اطلاعات کامل تر و مشورت با تیمی حرفه ای، می توانید به شرکت دکوراسیون کاژه مراجعه کرده و از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response