نقش کابینت آشپزخانه در بازسازی منزل؛ نقشی کلیدی و تاثیرگذار در دکوراسیون

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

نقش کابینت آشپزخانه در بازسازی منزل؛ نقشی کلیدی و تاثیرگذار در دکوراسیون

بررسی نقش کابینت آشپزخانه در بازسازی منزل به جنبه کاربردی آن محدود نمی ‌شود. بلکه به دلیل تغییر در ساخت و ساز منزل، جنبه زیباشناسی آن نیز حائز اهمیت است.

در بازسازی منزل یا ساختمان فضای داخل و نمای بیرون مدنظر قرار می گیرد. افرادی که قصد تغییر دکوراسیون داخلی را دارند در بنای اصلی منزل تغییری ایجاد نمی کنند. بلکه می خواهند نمای کهنه، قدیمی و حتی خراب منزل را تغییر بدهند و یک دکوراسیون جدید را بسازند.

بازسازی خانه محدود به آشپزخانه نیست و هر جایی از منزل مانند اتاق خواب، پذیرایی، نشیمن و… را شامل می شود. گاهی در بازسازی علاوه بر تغییر دکوراسیون داخلی و لوازم (ضروری و غیرضروری)، نیاز به بازسازی اساسی وجود دارد. به طور مثال برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه باید نقشه تاسیسات برق، لوله کشی و.. نیز تغییر کند. بنابراین ابتدا این تغییرات ضروری باید اعمال شود. به طور مثال اگر در آشپزخانه قصد جابه جایی و تغییر سینک ظرفشویی و اجاق گاز دارید ابتدا باید تاسیسات ضروری را بازسازی کنید.

نقش کابینت آشپزخانه در بازسازی منزل

آشپزخانه نقطه کانونی هر خانه‌ای برای خانم های عزیز است. محل انرژی بخشی اول برای خانم و بعد برای دیگر اعضای خانواده است. در یک آشپزخانه زیبا و ایده آل، کابینت هویت کاربردی آشپزخانه را به نمایش می گذارد. بنابراین نقش کابینت آشپزخانه در بازسازی منزل بسیار پررنگ است.

گاهی بدون تغییر در قسمت هایی مانند کفپوش، سقف و…، تنها با تعویض کابینت های آشپزخانه یک تغییر چشمگیر و فوق‌العاده‌ ایجاد می‌شود. بنابراین نقش آن را نباید دست‌کم بگیرید. در واقع در بازسازی منزل حجم و وسعت تغییرات به سلیقه شما بستگی دارد. حتی گاهی دوست دارید تمام آشپزخانه را دوباره بازسازی کنید. بازسازی سقف، کفپوش و حتی تعویض شیرآلات را در برمیگیرد. البته در درجه اول از نقش کابینت آشپزخانه در بازسازی منزل نباید غافل شوید.

با توجه به بودجه می توانید میزان تغییر را مشخص کنید. این تغییر می تواند شاهکار بازسازی آشپزخانه و منزل را به رخ بکشد. در فرآیند بازسازی آشپزخانه و مخصوصاً کابینت باید چند نکته مهم را مد نظر قرار دهید. در ادامه بیشتر توضیح داده می شود.

فراموش نکنیم که گاهی نیاز به احساس تغییر، شادی و نشاط در روحیه اعضای خانواده به وجود می آید. تنوع در محل زندگی دائم می تواند فضای منزل را دلپذیرتر کند. حتی با یک تغییر ساده هم که شده است این تجربه را به دست آورید.

نقش کابینت آشپزخانه در بازسازی منزل
نقش کلیدی و تاثیرگذار کابینت آشپزخانه در دکوراسیون

رعایت چند نکته قبل از بازسازی آشپزخانه منزل

چند نکته مهم قبل از بازسازی آشپزخانه منزل وجود دارد که باید به آن توجه کنید:

مشاوره با یک مهندس معمار :

در اولین قدم بهتر است با یک مهندس معمار که دکوراتور یا متخصص دکوراسیون داخلی است مشورت نمایید. مطمئناً ایده های مدرن و بروز از ذهن دانش آموخته های این رشته تبلور می کند. یک مهندس معمار ابتدا سراپا گوش می‌شود تا آنچه را که شما در ذهن دارید بشنود. سپس تصورات شما را به بهترین شکل ممکن به یک واقعیت زیبا و چشم نواز تبدیل کند.

کاژه متخصصین باتجربه و مجرب را گرد هم آورده است. آن ها ایده های نوآورانه و بدون تکرار را در بازسازی منزل را به مشتریان خود ارائه می دهند.

سبک جدید برای انتخاب کابینت :

یکی از عوامل مهم در بیان اهمیت نقش کابینت آشپزخانه در بازسازی منزل، سبک ساخت آن است. انواع سبک ها مانند مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک، رستیک، مینیمال و سنتی در دنیای معماری و طراحی وجود دارد. سبکی متضاد با سبک قدیمی را انتخاب کنید.

سبک کلاسیک و سنتی دوستداران خاص خود را دارد. البته اکثریت افراد تمایل به سبک های مدرن و مینیمال دارند. یکی از دلایل آن متراژ محدود خانه‌ها می باشد که باعث می شود فضا را بزرگتر نشان دهد. همچنین از نمای بیرونی کابینت برای نگهداری اکسسوری ها استفاده می کنند. به عبارت دیگر به زیباسازی بیشتر کمک می کنند.

رنگ کابینت :

مهمترین اِلمانی که موجب یک دگرگونی شگرف در بازسازی آشپزخانه و منزل می شود انتخاب رنگ کابینت است. توصیه می‌کنیم رنگ های خاص با ترکیب های مدرن، جدید و شیک را انتخاب کنید. سعی کنید طیف رنگی مورد علاقه خود را برای کابینت انتخاب نمایید.

رنگ های خنثی طرفداران و علاقه مندان گسترده‌ای دارند. رنگ‌هایی مانند سفید، طوسی با ترکیب کمی از بژ و مشکی بسیار خیره کننده است. یک قانون مهم در انتخاب رنگ کابینت برای بازسازی منزل وجود دارد. اگر متراژ آشپزخانه کم است رنگ های روشن را انتخاب کنید و بالعکس. فرقی نمی‌کند که چه سبکی را برای کابینت انتخاب کرده اید.

طراحی آشپزخانه :

برای ساخت و انتخاب کابینت آشپزخانه در بازسازی منزل روش های متفاوتی وجود دارد. می‌توانید اُپن آشپزخانه را برداشته و آن را به صورت جزیره‌ای طراحی کنید. همچنین می‌توانید دیوار حائلی بین اپن و نشیمن قرار ندهید. صرفاً می توانید از میز و صندلی ناهارخوری استفاده کنید. البته برای طراحی و بازسازی آشپزخانه به صورت جزیره ای، اپن و… انتخاب میز ناهارخوری باید با توجه به متراژ باشد.

در راه بازسازی آشپزخانه منزلتان به کاژه اعتماد کنید. همواره در تلاش هستیم بروزترین ها را برای افرادی که به ما اعتماد می کنند به مرحله اجرا برسانیم. رضایت مشتری اولین هدف ماست.

نکات مهم قبل بازسازی آشپزخانه منزل
نقش کلیدی و تاثیرگذار کابینت آشپزخانه در دکوراسیون
امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته