نقش گنبدهای شیشه ای استیند گلس در فضاهای فرهنگی و هنری

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

همان طور که می دانید هر محیطی، بسته به ویژگی های عملکردی خود، دارای ویژگی های ظاهری و کالبدی منحصر به فردی نیز می باشند. برای مثال محیط های ورزشی، اماکن مذهبی، محیط های آموزشی، فرهنگی و هنری و در کنار این ها محیط های اداری و تجاری، هریک دارای ویژگی های کالبدی و ظاهری متفاوتی هستند که دیگری از آن ها بی بهره است. آن چه در این بخش برای ما اهمیت دارد، کاربرد گنبدهای شیشه ای استیند گلس در اماکن مختلف به ویژه اماکن فرهنگی و هنری است.

 

چرا گنبدهای شیشه ای استیند گلس، برای استفاده در اماکن فرهنگی و هنری، بسیار مناسب اند؟

فرهنگ و هنر از روح و جان آدمی برمی خیزد و با احساسات انسان در هم می آمیزد، از این رو ظاهر اماکن فرهنگی و هنری، اهمیت بسیار دارند و باید چشم نواز باشند و روح آدمی را بنوازند. گنبد های شیشه ای که نمودی از معماری قدیم ایرانی اسلامی هستند، دارای هویت فرهنگی بسیار والایی می باشند و نمادی از شکوه بی پایان آسمان، و معنویات می باشند. استفاده از این گنبدها در اماکن فرهنگی، هنری باعث می شود، که انسان به محض ورود به آن جا، از دنیای ماشینی بیرون رهایی جسته و وارد دنیایی پر از روح و احساس شود و جان و ذهن او آماده پذیرش هرگونه هنر گردد.

 

نورپردازی اماکن فرهنگی هنری، با گنبدهای شیشه ای استیند گلس

همه ی ما با ورود به اماکن فرهنگی و هنری، منتظر اتفاقی نو در محیط هستیم که مارا غافلگیر کند و موجب لذت بصری در ما گردد. نورپردازی محیط، یکی از مهم ترین مولفه های بصری است که موجب ایجاد تفاوت در کیفیت فضاهای مختلف می شود و اگر به درستی از آن استفاده گردد، باعث بالا رفتن کیفیت فضا می شود. شیشه های استیند گلس، با توجه به ویژگی های ساختاری که دارند، نور را در رنگ های مختلف از خود عبور داده و سبب القای احساساتی ناب در افراد می شوند. بدین ترتیب افراد به محض ورود به محیط فرهنگی و هنری مذکور، به سرعت متوجه تفاوت محیط جدید با محیط خارج شده و این مساله موجب جذب افراد بیشتری به محیط می گردد. برای مشاهده ی نمونه های اجرا شده، می توانید به بخش گنبدهای شیشه ای در سایت کاژه رجوع کرده و نمونه کارهای مختلفی را که توسط این تیم اجرا شده اند، مشاهده نمایید.

 

اجرای گنبدهای استیند گلس در اماکن مختلف

بعضی افراد استفاده از این گنبدها را در مکان مورد نظرشان، بسیار سخت و غیر ممکن می دانند و به همین دلیل حتی به فکر ایجاد تغییر در محیط و استفاده از این گنبد ها نمی افتند. اما لازم به ذکر است که گروه های حرفه ای نظیر گروه دکوراسیون کاژه، تمام مراحل پروژه را به راحتی و بدون هیچ زحمتی برای شما انجام می دهند. آن ها مکان مناسب برای اجرای پروژه را به کمک شما تعیین می کنند و از ساخت اسکلت فلزی گرفته تا طراحی سطح گنبد و اتصال شیشه ها به هم و به طور کلی، اجرای کامل پروژه را بر عهده می گیرند و به نحو احسن به پایان می رسانند. پس شما نیز به فکر ایجاد تغییرات در محیط های یکنواخت و تکراری اطرافتان باشید و با استفاده از این گنبدها بر کیفیت محیط پیرامونتان بیافزایید.

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته