نقش گچ‌کاری ساختمان در بازسازی چیست؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

نقش گچ‌کاری ساختمان در بازسازی چیست؟

در بسیاری از مواقع عملیات گچ‌کاری مربوط به بازسازی ساختمان‌های قدیمی یا آسیب‌دیده می‌باشد. نقش گچ‌کاری ساختمان در بازسازی دیوارهای قدیمی بسیار مهم است. در بسیاری از مواقع، در ساختمان‌هایی که لوله کشی آنها دچار مشکل شده، پس از رفع عیب، در اثر نشت آب و رطوبت بر روی دیوار، ، گچ آسیب‌دیده، ترک‌خورد یا ریخته است و این سطوح آسیب دیده نیاز به گچ‌کاری و رنگ‌آمیزی دوباره پیدا کرده و عملیات بازسازی آن‌ها لازم الاجرا خواهد شد. گچ‌کاری مربوط به بازسازی ساختمان با گچ‌کاری ساختمان‌ نوساز متفاوت می باشد و یک گچ‌کار حرفه‌ای می‌تواند این کار را بدون عیب و نقص و با کیفیت بالا به انجام رساند.

مجموعه‌ی کاژه با در اختیار داشتن اساتید حرفه‌ای و متخصص و سابقه درخشانی که در زمینه انجام انواع پروژه‌های گچ‌بری و گچ‌کاری ساختمان داشته‌است، در زمینه بازسازی ساختمان‌ های قدیمی و اجرای دکوراسیون داخلی جدید برای آن‌ها، پیشتاز بوده و در نظر دارد که این کار را با صرف کمترین هزینه، بالاترین سرعت و استفاده از بهترین مواد اولیه برای کارفرما به انجام رسانده و رضایت آن‌ها را به بهترین شکل ممکن فراهم آورد.

نکات قابل توجه قبل از گچ‌کاری دیوارهای قدیمی

هنگام گچ کاری دیوارها به منظور بازسازی ساختمان، اغلب نیاز به یک سری کارهای مقدماتی می باشد تا از آماده بودن دیوارهای قدیمی برای گچ‌کاری اطمینان حاصل شود. این اقدامات اولیه شامل موارد زیر می باشند:

1- اتاق را آماده کنید: قبل از شروع به گچ‌کاری ، اتاق باید تا جای ممکن از اسباب و وسایل خالی شود و هر چیزی را که نمی توان از اتاق بیرون برد، با روزنامه، مقوا یا سایر لوازم به خوبی پوشاند.

اجرای گچ‌کاری تمیز و بی عیب و نقص به واسطه استادکار با‌تجربه
اجرای گچ‌کاری تمیز و بی عیب و نقص به واسطه استادکار با‌تجربه

2- گچ‌کار به منبع آب نیاز دارد، بنابراین سعی کنید مسیر دسترسی او را به منبع آب آماده کنید تا از ریختن گچ و کثیفی های ناشی از کار در کل خانه تا حد زیادی پیشگیری شود.

3- قبل از گچ کاری، اگر مقدور است قرنیز ها را جدا کنید، در خانه‌های امروزی قرنیز ها به جای سنگ از ام دی اف های میخ شده به دیوار تشکیل شده ‌اند که امکان جابجایی دارند، برای اکثر گچ کارها، گچ کاری تا چند سانت بالاتر از سطح زمین ساده تر از کشیدن گچ تا بالای قرنیز می باشد. با حذف این قرنیزها سرعت عمل گچ‌کار افزایش یافته و زحمت تمیز کردن آنها، بعد از گچ‌کاری نیز برای صاحبخانه کمتر خواهد شد.

4- برای گچ‌کاری جدید بر روی سطوح قدیمی، باید دیوارهای خود را آماده کنید:

هر گونه ترک، فرو ریختگی و سوراخ موجود بر روی دیوار قدیمی، به واسطه بتونه تعمیر و پر شده و برجستگی های سطح، به واسطه سمباده صاف و یکدست می شوند.

5- چنانچه دیوار قدیمی ساختمان، دارای کاغذ دیواری بوده است، بایستی این پوشش را خراش داده و به واسطه چسبی مانند محلول رقیق شده PVA یا چسبی که حاوی دانه‌های ریز شن‌ است، یک پایه‌ عالی و چسبنده برای پوشش گچی جدید فراهم نمود.

6- دیوار های آجری قدیمی یا دیوارهایی که به واسطه ریختن گچ ، به آجر یا بلوک رسیده‌اند، را با وصله کاری برای گچ‌کاری اصلی و کلی آماده می کنند.

7- در عملیات بازسازی ساختمان، مواقعی که گچ قدیمی در حال فرو ریختن است، پوشش گچ جدید بر روی آن قابل اجرا نخواهد بود، در این شرایط قبل از شروع به گچ‌کاری جدید، سطح نیاز به برس زدن با برس سیمی دارد. پس از آن، می توان کل سطح را با گچ‌کاری جدید پوشش داد.

آماده سازی دیوار و بتونه کاری های لازم قبل از شروع به گچ‌کاری جدید
آماده سازی دیوار و بتونه کاری های لازم قبل از شروع به گچ‌کاری جدید

8- در دیوارهای قدیمی رنگ دار، بهتر است ابتدا سطح دیوار سمباده زده شده و تمیز شوند و با پوشاندن سطح با محلول ضعیف PVA، ماسه آبی یا موارد مشابه، چسبندگی آن را بیشتر کرده و به رنگ‌آمیزی بهتر آن کمک کرد.

نقش گچ‌کاری ساختمان در بازسازی و سپردن کار به کاژه

چنانچه برای به‌روزرسانی دکوراسیون داخلی منزل، بازسازی دیوارهای فرسوده، خراب‌شده و نم‌گرفته یا رفع ترک‌های موجود در دیوارهای خانه خود به‌دنبال تیم متخصصی هستید که کار را به تمیز‌ترین شکل ممکن به انجام رسانده و هزینه کمتری برای شما به‌همراه داشته باشد، به مجموعه کاژه اعتماد کنید.

این مجموعه با بکار بردن مواد اولیه باکیفیت، کاری با درجه اعتماد بالا و مقرون‌به‌صرفه به شما تحویل داده و با‌تجربه و سابقه درخشانی که در بازسازی کلیه ساختمان‌های فرسوده و ساختمان‌های تعمیر شده دارد، پروژه گچ‌کاری و گچ‌بری سازه های شما را با دقت فراوان و با ترفندها و متدهای به روز به انجام خواهد رساند. نقش گچ‌کاری ساختمان در بازسازی و زیباسازی آن بسیار مهم بوده و نیاز به توجه و تخصص خاصی دارد، بنابراین با سپردن کار به دست استاد کار حرفه‌ای می‌توانید ساختمانی زیباتر از گذشته داشته باشید.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته