برای اجرای سایبان پارچه ای باید به چه مواردی توجه کرد؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

برای اجرای سایبان پارچه ای باید به چه مواردی توجه کرد؟

شاخصه‌های بارز سایبان پارچه ‌ای

تاریخ و گذشته بشر قدمت طولانی استفاده و اجرای سایبان پارچه ای را به نمایش می‌گذارد. طبق داستان ‌های باقی ‌مانده از زمان قدیم و نقاشی‌های موجود در دیواره غارها، مردمان گذشته از سایه‌بان‌ های پارچه ‌ای به ‌عنوان کلبه و یا کاژه استفاده می‌کردند.

حتی برای ایجاد استراحتگاه، اقامت سربازان در زمان جنگ و سایر موارد نیز پارچه مهم‌ترین ماده مورد نیاز به‌ منظور ساخت سرپناه بود. مسلماً ویژگی‌ها و شاخصه ‌های بارزی سبب شده ‌است تا سایبان‌های پارچه ‌ای تا این اندازه محبوب شوند. خلاصه‌ای از این شاخصه‌ها در ادامه مطرح‌ شده است:

تنظیم میزان نور ورودی خورشید

اجرای سایبان پارچه ای کمک می‌کند تا میزان نور خورشید را در داخل استراحتگاه تنظیم کنید. این در حالی است که سایبان‌های آلومینیومی به ‌طور کامل نور خورشید را مسدود می‌کنند و به آن اجازه عبور به داخل را نمی‌دهند. در صورتی ‌که به واسطه سایبان پارچه‌ای شما می‌توانید روشنایی داخل محوطه را تامین کنید.

شیوه دوخت و نصب

دوخت و اجرای سایبان پارچه ای از توابع مختلفی تأثیر می‌پذیرد. هنگامی‌که شما ابعاد مورد نیاز سایبان را به فروشنده اعلام کردید آن‌ها مشغول ساخت آن می‌شوند. انتخاب نوع پارچه سایبان بسته به کیفیت و قیمتی که دارد برعهده شما می‌باشد. دوخت این سایبان به سرعت انجام می شود. این در حالی است که برای ساخت دیگر سایبان ها چندین روز طول می کشد تا پانل طراحی شود.

وزن سبک و مقاومت بالا

سایبان پارچه‌ای با وجود داشتن وزن سبک یکی از مقاوم‌ترین سایبان‌ها محسوب می‌شود. به ‌علت همین مقاومت بالا استفاده از این نوع سایبان طی قرون مختلف مرسوم بوده‌ است. جنس مقاوم پارچه سایبان کمک می کند تا در فصول گرم سال از ورود نور به داخل جلوگیری کنید و در فصول سرد سال، محافظی در برابر هوای سرد ایجاد نمایید.

اجرای سایبان پارچه ای
اجرای سایبان پارچه ای

 

نحوه انتخاب و اجرای سایبان پارچه‌ای

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که از امکانات ویژه‌ای برخوردار هستیم. به‌ عبارت‌ دیگر با پیشرفت در تمامی زمینه‌ها، نوع امکانات در دسترس بشر نیز بیشتر شده ‌است. در همین راستا سایه‌بان‌ها نیز جزو لوازمی هستند که از قرون ابتدایی تا به الان تغییرات متعددی را پشت سر گذاشته و به شکل امروزی خود درآمده‌اند.

با وجود این گستردگی طرح و مدل، خیلی از افراد هنگام خرید و انتخاب سایبان با تردید روبه‌رو می‌شوند. برای همین مهم ‌ترین توصیه‌ای که می‌توانیم برای شما داشته‌ باشیم مقایسه مدل‌های مختلف سایبان و انتخاب طرح دلخواه است. در درجه اول باید نوع کاربری سایبان را مشخص کنید تا بتوانید راحت‌تر گزینه محبوب خود را پیدا کنید. به‌ عنوان مثال اگر می‌خواهید که هزینه نهایی آن برای شما ارزان‌تر باشد، اجرای سایبان پارچه‌ای بهترین گزینه پیش رو خواهد بود.

بنابراین توصیه ما این است که زمینه کاربرد هر سایه‌بان را بدانید و سپس اقدام به خرید آن کنید. البته اگر به‌ دنبال محصولی هستید که در همه محیط ها قابل‌اجرا باشد، سایبان پارچه ای مناسب‌ترین پیشنهاد است. این سایه‌بان هم در بازسازی ساختمان کاربرد دارد، هم می‌توانید آن را برای سقف پارکینگ استفاده کنید و در عین ‌حال مقاومت خوبی را نیز به خود اختصاص داده ‌است.

برخی از افراد فکر می‌کنند که سایبان‌های پارچه‌ای در برابر باد و باران مقاوم نیستند. اگرچه مقاومت سایه‌بان‌های آلومینیومی نسبت ‌به برف و باران بیشتر است، اما امروزه در الیاف سایبان‌های پارچه‌ای نیز از موادی مقاوم استفاده می‌کنند. نکته بعدی که باید به آن پرداخت نحوه اجرای سایبان پارچه ای و نصب آن است. هر یک از شما به‌ تنهایی قادر خواهید بود که این سایبان را نصب کنید. با این‌ حال اگر نیاز به کمک‌ دارید، تکنسین‌های مربوطه شما را یاری خواهند کرد.

بهترین انواع سایبان
بهترین انواع سایبان

فاکتورهای مهم هنگام انتخاب و اجرای سایبان پارچه ای

از آنجایی‌که امروزه شمار تولیدکنندگان سایبان بسیار افزایش ‌یافته است، باید دقت خاصی حین انتخاب سایبان داشته باشید. در واقع دکوراسیون داخلی چیزی نیست که بتوان به‌ سادگی از آن عبور کرد و به همین منظور دقت به فاکتورهای مختلفی که بر کیفیت سایبان تاثیر می‌گذارند بسیار مهم است.

– همیشه سعی کنید سفارش دوخت سازه پارچه ‌ای را به مجموعه ‌ای بسپارید که سال‌ها در این زمینه تخصص دارد. اصولاً مجموعه‌های تولیدی معتبر نه‌ تنها متدهای ویژه‌ای را برای دوخت سایبان استفاده می‌کنند، بلکه به کیفیت پارچه و نوع اولیه مورد استفاده نیز اهمیت می‌دهند.

– اندازه‌گیری دقیق ابعاد برای اجرای سایبان پارچه ای مهم‌ترین عاملی است که باید در نظر داشته باشید. با اندازه‌گیری موشکافانه، ابعاد سایبان به ‌خوبی تعیین ‌شده و نتیجه خوبی حاصل می‌شود. بسیار مشاهده شده است که افرادی با بی دقتی هرچه تمام، اندازه گیری ابعاد را به درستی انجام نداده اند. در این صورت ممکن است که نتیجه دلخواه برای شما حاصل نشود. پس سعی کنید که حتما به این عامل مهم دقت ویژه داشته باشید.

– پیش ‌از اقدام به خرید سایبان، شرایط جوی و آب‌وهوایی را در نظر بگیرید. ممکن است نصب سایبان پارچه ‌ای در منطقه‌ای سردسیر و برفی مناسب نباشد زیرا بارش مکرر می‌تواند بافت پارچه را دچار آسیب کند.

دقت به‌ همین چند فاکتور ساده حین اجرای سایبان پارچه ای بخش عمده‌ای از مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید را حل می‌کند. اغلب اوقات سعی کنید دانش خود را در این زمینه به‌روز نگه دارید تا از مزایای بیشتری بهره‌مند شوید. با نصب سایبان قادر خواهید بود محیطی زیبا و فریبنده ایجاد کنید.

انواع سایه بان
انواع سایه بان
امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته