نکات مهم در نصب کاغذ دیواری

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

نکات مهم در نصب کاغذ دیواری

تمهیدات لازم برای نصب کاغذ دیواری

در نصب کاغذ دیواری باید به نکات مهمی توجه نمود، در غیر این صورت لبه های کاغذ دیواری بعد از مدت کوتاهی باز شده و پوسته می شود. از طرفی عدم چسباندن اصولی این محصول بر روی دیوار، جلوه و زیبایی آن را نیز از بین می برد. در زیر به اختصار به مراحل نصب کاغذ دیواری اشاره می کنیم.

1- متراژ دیوارهایی که قصد نصب کاغذ دیواری در آنها را دارید را بدست آورید. با این کار، تعداد رول هایی که باید خریداری کنید را مشخص خواهید نمود. در این مرحله شما باید نوع و طرح کاغذ دیواری خود را نیز انتخاب نمایید.

2- مرحله بعدی آماده سازی سطوحی است که قرار است آنها را با کاغذ دیواری تزیین کنید. این مرحله خصوصا در بازسازی ساختمان بسیار مهم است. سوراخها و نقاط غیر همسطح، باید با بتونه پر گشته و لکه ها با سنباده های مخصوص پاک و دیوار صاف گردد.

3- نصب کاغذ دیواری، مرحله پایانی است. در این مرحله شما باید از یک نصاب ماهر استفاده نمایید. یکنواختی و هارمونی طرح و نقش کاغذ دیواریها بر روی سطوح، از نکات بسیار حساس در نصب است. اگر هماهنگی و هارمونی منظم در نصب کاغذ دیواری اتفاق نیفتد، ما با یک طرح در هم ریخته و نامنظمی مواجه خواهیم شد که چشم هر بیننده را خواهد زد.

اهمیت کار نصاب کاغذ دیواری

یک نصاب ماهر بعد از آماده سازی سطوح از لکه ها و برجستگیهای زائد، می بایستی در برش کاغذ دیواریها نیز دقت لازم را داشته باشد. اگر در هنگام نصب، برشها به شکل اصولی نباشد، علاوه بر ناهماهنگی نمای دیوار، موجب خرابی رولها و از بین رفتن هزینه خرید کاغذ دیواری نیز میشود. بنابراین، یکنواخت بودن کاغذ دیواریها در دکوراسیون داخلی منزل، از نکات بسیار مهم در نصب می باشد.

نحوه نصب توسط نصاب نیز بسیار مهم می باشد. چنانچه مقدار چسب کم یا زیاد باشد، کاغذها بعد از مدتی یا پوسته کرده و یا چسب از درز کاغذ دیواری بیرون زده و لایه ای چسبی در روی آن ایجاد خواهد نمود که باعث کثیفی دیوار خواهد شد.

کاژه دیزاین، مشاور شما در خرید و نصب کاغذ دیواری
کاژه دیزاین، مشاور شما در خرید و نصب کاغذ‌ دیواری

باید توجه داشت که از چسب زدن بر روی دیوار خودداری شود. روش درست این است که پشت کاغذ دیواری برش داده شده را در روی سطحی صاف قرار داده و سپس با قلم موی سقفی بزرگ آن را چسب کاری نموده و بعد بر روی دیوار نصب نمود.

افزایش دقت در نصب با استفاده از ابزار

دقت در نصب، نشان از مهارت کار یک نصاب دارد. اگر برش کاغذ دیواری هدفمند و اصولی نباشد، هماهنگی بین نقوش کاغذ دیواری از بین می رود. برای سهولت در نصب کاغذ دیواری و همچنین افزایش دقت در منظم بودن کاغذهای برش شده، نصاب می تواند از شاقول استفاده نماید. استفاده از شاقول خصوصا در دیوارهای غیر عمود در نظم دادن به چیدمان کاغذ دیواریها، بسیار کارگشاست. یک نصاب خوب برای کاهش خطای نصب خود از ابزارآلاتی چون شاقول، خط کشهای مهندسی و حتی ابزاری مانند تراز، استفاده می کند.

در حین انجام کار باید مراقب بود تا کاغذ دیواری چسب زده شده، به هم نچسبد و چروک نشود. از جمله نقاط تقریبا حساس و سخت در نصب کاغذ دیواری، نقاطی است که لوله کشی گاز یا آب قرار دارد. چسب کاری دیوار اطراف لوله ها علاوه بر چسب زده شده بر روی کاغذ دیواری، راه حل مطمئنی برای یک نصب خوب در اینگونه مناطق تقریبا سخت، می باشد.

مشاوره و فروش محصولات زیبا سازی و بازسازی ساختمان

امیدواریم مطالب ارائه شده در خصوص نصب کاغذ دیواری تا به اینجا مورد استفاده شما واقع شده باشد. شرکت کاژه دیزاین با بهترین مشاوره، مدیریت پروژه بازسازی ساختمان، نوسازی، مقاوم سازی و زیبا سازی دکوراسیون داخلی منزلتان را بر عهده خواهد گرفت.

همچنین شما می توانید در مواردی چون؛ ایزوگام بام منزل، طراحی کابینتهای آشپزخانه، خرید و نصب کاغذ‌ دیواری در طرحهای زیبا و متنوع، گچکاری، نمای سنگ و نقاشی ساختمان تان را بر عهده ما بگذارید و از زیبایی طراحی و ساخت موارد فوق در منزل و ساختمان خود لذت ببرید.

پس کاژه دیزاین را به انجام محوطه سازی، ساخت روف گاردن (باغ بام)، ساخت گنبد، نما و سقف نورگیر شیشه ای ساختمان با شیشه های استین گلاس، به هنرنمایی در طراحی و ساخت دکوراسیون منزل خود دعوت کنید.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته