نکات مهم در گچ‌کاری ساختمان شامل چه مواردی است؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

نکات مهم در گچ‌کاری ساختمان شامل چه مواردی است؟

اولین چیزی که پس‌از گذراندن ساختمان از مرحله سفت‌کاری و رسیدن به مرحله نازک‌کاری انجام گرفته و سبب پوشش دیوارها و مخفی کردن کلیه تاسیسات انجام شده در آن می شود، گچ‌کاری می‌باشد. عملیاتی که خانه را برای سکونت آماده کرده و به آن زیبایی و جذابیت خواهد بخشید. نکات مهم در گچ‌کاری ساختمان شامل مواردی است که یک گچ‌کار ماهر با در نظر گرفتن و رعایت آنها کاری بدون عیب و نقص در اختیار کارفرما قرار خواهد داد.

چنانچه گچکاری ساختمان به تمیزی و به‌صورت کاملاً صاف و یکدست انجام گیرد، در کیفیت مراحل بعدی کار از جمله رنگ، کاغذ دیواری، گچ‌بری و نور پردازی نیز تاثیر مستقیمی خواهد داشت. بنابراین با سپردن کار به دست گچ‌کار ماهر و باتجربه ای که با در نظر گرفتن کلیه این نکات کار را آغاز می‌کند، صرفه جویی در وقت و هزینه محسوب می شود.

مجموعه حرفه ای کاژه به کمک افراد متخصص و با تجربه، کار دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان شما را با بهترین کیفیت، کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان ممکن به انجام رسانده و رضایت خاطر کلیه کارفرمایان را فراهم خواهند ساخت.

نکات مهم در گچ‌کاری ساختمان که گچ‌کار باید به آنها توجه کند

هر کاری نیاز به تخصص دارد و چنانچه ترفندها و نکاتی که در آن کار لازم است، توسط فرد متخصص و باتجربه مورد توجه قرار گرفته و به کار رود، کاری بی نظیر تحویل داده خواهد شد. در مورد گچ‌کاری ساختمان نیز این قضیه مستثنی نبوده و گچ‌کار با در نظر گرفتن نکات مهم در گچ‌کاری ساختمان کاری کامل و بدون هیچ‌گونه اشکالی به کارفرما تحویل خواهد داد. این نکات شامل موارد زیر است:

1- برای گچ‌کاری ابتدا باید دیوار آماده شود.

برای این‌که گچ به‌خوبی و به صافی بر روی دیوار قرار گیرد، دیوار آماده سازی می شود.

بتونه کاری قبل از گچ‌کاری برای پر کردن سوراخ ها و گرفتن ترک ها
بتونه کاری قبل از گچ‌کاری برای پر کردن سوراخ ها و گرفتن ترک ها

در ساختمان‌های نوساز بایستی به وسیله بتونه سوراخ‌ها و فرورفتگی‌های دیوار پر شده و سپس گچ‌کاری بر روی آن انجام گیرد و در پروژه های بازسازی ساختمان، عملیات گچ‌کاری پس ‌از لکه‌گیری ها، پر کردن فرو رفتگی ها، سوراخ ها و بازسازی دیوارهای فرو ریخته و ترک خورده و به واسطه بتونه، آغاز خواهد شد.

2- گچ‌کاری با کثیف‌کاری همراه است

توجه به این نکته برای کسانی که قصد بازسازی ساختمان خود را دارند لازم و ضروری است که گچ‌کاری با کثیف‌کاری همراه است. بنابراین در هنگام بازسازی لازم است که فرش‌، موکت و سایر کفپوش ها جمع‌آوری ‌شده و سپس کار گچ‌کاری آغاز شود تا به لوازم منزل صدمه‌ای وارد نشود.

3- تعیین دقیق میزان جذب رطوبت توسط دیوار

نکته بسیار مهمی که یک گچ‌کار حرفه‌ای و باتجربه قبل‌از شروع به کار به آن توجه می‌کند، تست میزان جذب رطوبت دیوارمی‌باشد. در بعضی از سطوح گچ خیلی سریع خشک‌شده و رطوبت خود را از دست می‌دهد و در برخی از سطوح دیگر دیرتر. گچی که زودتر خشک می‌شود کار را برای گچ‌کار سخت‌تر کرده و فرصت کمتری را در اختیار وی قرار خواهد داد. برای تخمین مدت زمان لازم برای خشک شدن گچ، گچ‌کار باتجربه بخش کوچکی از دیوار را گچ‌کاری کرده و با انگشت میزان خشکی آن را تست می‌کند، تا طبق زمان خشک شدن آن، برنامه‌ریزی کرده و کار خود را آغاز کند.

4- نسبت بین میزان گچ و آب

گچ باید با میزان مشخص و متناسبی از آب ترکیب شود تا گچ‌کاری به شکلی کاملا مطلوب و با کیفیت انجام گیرد. آبی که قرار است با گچ ترکیب شود، بایستی کاملاً بدون ناخالصی و مواد زائد باشد، به همین منظور اکثر گچ‌کارها از آب لوله‌کشی برای این کار استفاده می‌کنند تا نتیجه بهتری به دست آید

رعایت تناسب بین میزان آب و گچ و تاثیر آن بر کیفیت گچ‌کاری
رعایت تناسب بین میزان آب و گچ و تاثیر آن بر کیفیت گچ‌کاری

5- میزان مسطح و یک دست کردن گچ

میزان مسطح و یک دست کردن گچ در حین کار در نتیجه نهایی تاثیر مستقیم دارد، در جاهایی از دیوار که نور چراغ وجود دارد، به واسطه نوری که بر روی دیوار می افتد، ناصافی سطوح کاملا نمایان می شود و اینجاست که تمیزی و مهارت کار گچ‌کار مشخص می شود.

اجرای گچ‌کاری با رعایت کلیه نکات مهم در گچ‌کاری ساختمان

مجموعه کاژه برای اجرای دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان شما، بهترین گزینه خواهد بود، چرا که این مجموعه حرفه ای با استفاده از گچ‌کارهای ماهر و باتجربه و با نظر گرفتن کلیه نکات مهم در گچ‌کاری ساختمان، به کارفرمایان خود کاری بی‌عیب‌ونقص و باکیفیت تحویل خواهد داد. باعث خرسندی است که کاژه تا به حال توانسته است رضایت خاطر کلیه کارفرمایان را به دست آورد. لازم به ذکر است که این مجموعه در نظر دارد به‌منظور رفاه حال کلیه کاربران خود، کار گچ‌کاری ساختمان را با کمترین هزینه، بالاترین کیفیت و در کوتاهترین زمان ممکن به انجام رسانده و تحویل دهد.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته