ایزوگام با کیفیت مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

ساختار یک ایزوگام مناسب

ایزوگام یک عایق حرارتی است که برای پوشش دادن سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا از این عایق برای جلوگیری از نفوذ آب و یا عایق بندی در برابر سرما و گرما، استفاده می شود. بنابراین دارای ویژگی هایی است که آن را برای چنین کاربردهایی مناسب ساخته است. برای بیان ویژگی های یک عایق مناسب، در ابتدا به ساختار ظاهری و ابعاد آن می پردازیم. از این جهت وزن مناسبی که برای انواع این عایق ها تعریف می شود، در حدود 37 تا 42 کیلوگرم می باشد. همچنین نوع رول دار وکیوم شده آن ضخامتی در حدود 3 تا 5 میلی متر دارد.

ایزوگام با کیفیت
ویژگی های ایزوگام با کیفیت

ایزوگام ها انواع مختلفی دارند. می توان آن ها را از نظر نوع مواد تشکیل دهنده، به دو نوع پلیمری و دمیده تقسیم نمود. مهم ترین تفاوت انواع دمیده و پلیمری این عایق ها در نوع قیر به کار رفته در ساختار آن هاست. به طوری که استفاده از قیر خالص در ایزوگام پلیمری باعث بالا رفتن مرغوبیت آن شده است.

همچنین ایزوگام ها را بر حسب استفاده از روکش در ساخت آن ها، به انواع فویل دار و ساده دسته بندی می کنند. به سبب ویژگی های مقاومتی بالا در انواع فویل دار این نوع از عایق های حرارتی، اغلب از آن ها در سطوحی که تحت تابش های گرمایی شدید قرار می گیرند، استفاده می کنیم. در طرف مقابل از انواع بدون روکش در مکان هایی نظیر سرویس های بهداشتی استفاده می گردد.

ویژگی هایی که در مورد یک ایزوگام مناسب، لازم است بدانید

نخستین موردی که معمولا در مورد ویژگی یک ایزوگام مناسب بایستی به آن توجه کرد، کیفیت مواد اولیه به کار رفته در آن است. بر اساس استانداردها، قیر استفاده شده اگر از نوع قیر 60 * 70 باشد، کیفیت عایق تولیدی خوب است. از طرفی وجود دو لایه تیشو به همراه یک فویل آلومینیومی و نیز یک لایه پلی استری، از جمله مواردی است که باعث بالا رفتن کیفیت یک عایق حرارتی می شود. علاوه بر این، این عایق های حرارتی را بر اساس تعداد لایه ها نیز طبقه بندی می کنیم. به طوری که انواع تک لایه از یک ردیف پلی استر و انواع دو لایه علاوه بر پلی استر، از یک لایه الیاف تیشو نیز تشکیل شده است.

یک ایزوگام مناسب، باید بتواند در شرایط آب و هوایی خاص، در برابر سرما یا گرما مقاومت کند. بنابراین گروه طراحی کاژه برای بازسازی ساختمان در اقلیم های متفاوت، به استفاده از ایزوگام های سازگار با دماهای بسیار بالا و بسیار پایین روی آورده است. در این میان، ویژگی تعیین کننده، مقاومت دمایی این عایق ها است. از این رو عایق حرارتی مقاوم عایقی است که در برابر انواع فشارها و نیز دماهای سرد و گرم دچار پوسیدگی و آسیب نشود.

از دیگر ویژگی های یک ایزوگام مناسب، می توان به نوع بسته بندی و قیمت آن اشاره نمود. به طوری که برای بسته بندی این نوع از عایق ها، به طور معمول از رول های 10 متری استفاده می شود. از طرفی عایق های با کیفیت بالا که عمر مفید بالایی نیز دارند، از قیمت های بالایی برخوردار هستند.

ایزوگام
شناخت ویژگی های ایزوگام باکیفیت و مناسب

موارد مهم در انتخاب و خرید یک عایق حرارتی مرغوب

امروزه در بازار مواد ساختمانی، شناسایی انواع مرغوب و نامرغوب ایزوگام کمی سخت شده است. در انتخاب یک عایق حرارتی مرغوب و مناسب روش هایی است که می تواند ما را راهنمایی کند. یکی از روش های تشخیص نوع مرغوب این عایق های حرارتی از انواع نامرغوب آن ها، بوی عایق مورد نظر است. به یاد داشته باشید که انواع عایق های نامرغوب بوی نامطبوع تری دارند.

این بو می تواند به دلیل استفاده بیش از اندازه گازوئیل در ساخت آنها باشد. علاوه بر این می توان با لمس این عایق های حرارتی نیز به مناسب بودن یا نبودن آن ها پی برد. به طوری که اگر با لمس آن، ذرات ریز و سیاهی به دستتان چسبید، نشان دهنده نامرغوب بودن عایق حرارتی است.

 

جمع بندی نهایی

برای نصب ایزوگام مناسب، ابتدا باید به ویژگی های آن توجه نمود. یک ایزوگام مناسب باید از مقاومت و عمر مفید بالایی برخوردار باشد. همچنین مواد اولیه به کار رفته در آن مشخص کننده کیفیت این نوع از عایق هاست. بنابراین در هنگام خرید عایق های حرارتی باید به شماره ثبت و علامت استاندارد آن دقت شود. چرا که این علامت ها نشان می دهند که در ساخت محصول مورد نظر، استانداردهای لازم رعایت شده است.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته