5 مزیت پارتیشن‌بندی شیشه‌ ای فریم لس در محیط‌های کاری

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

5 مزیت پارتیشن‌بندی شیشه‌ ای فریم لس در محیط‌های کاری

اکنون که این مقاله را می‌خوانید، احتمالاً درباره این موضوع که چطور محیط کار را برای کارکنان بهبود دهیم ساعت‌ها تحقیق و جستجو کرده‌اید. نهایتاً به این نتیجه رسیده‌اید که یکی از بهترین راهکارها برای این منظور، استفاده از پارتیشن‌بندی شیشه‌ ای است. برای پارتیشن شیشه ای اداری هم می‌توانید از شیشه فریم دار (قاب دار) و هم از شیشه فریم لس استفاده کنید. هر دو نوع شیشه، گزینه جذابی هستند و انتخاب از میان آن‌ها کار آسانی نیست. بااین‌حال محبوبیت پارتیشن‌بندی شیشه‌ای فریم لس طی سال‌های اخیر بیشتر و بیشتر شده است.

آیا شما هم بر سر این دوراهی قرار گرفته‌اید؟ اگر این‌طور است جای درستی آمده‌اید. ما می‌خواهیم با استناد به تحقیقات و تجارب واقعی به شما در اخذ بهترین تصمیم ممکن کمک کنیم. در ادامه با مرور 5 مزیت پارتیشن‌بندی شیشه‌ ای فریم لس می‌توانید متوجه شوید که آیا این نوع پارتیشن گزینه مناسبی برای شما هست یا نه؟ دعوت می‌کنیم مثل همیشه تا انتهای این گفتار با کاژه همراه باشید.

5 مزیت پارتیشن‌بندی شیشه‌ ای فریم لس در محیط‌های کاری

1. دوام و استحکام

موادی که برای ساخت پارتیشن شیشه ای فریم لس به کار می‌روند، در برابر آب، هوا و خورندگی مقاومت بسیار خوبی دارند. در مقابل پارتیشن‌های فریم دار، در یک قاب فولادی قرار می‌گیرند که همین می‌تواند نقطه‌ضعف آن‌ها باشد. فولاد و آلیاژهای فلزی دیگر در اثر تماس با آب و رطوبت، واکنش نشان می‌دهند و تدریجاً دچار خوردگی یا زنگ‌زدگی می‌شوند. خلاص شدن از شر این خوردگی می‌تواند فرایندی گران، زمان‌بر و درعین‌حال پرسروصدا باشد. امری که می‌تواند با ایجاد مشکلات جدی در شرکت یا سازمان، در روال کاری کارکنان اختلال ایجاد کند. مشکلی که درباره پارتیشن شیشه ای بدون قاب، وجود ندارد.

2. طراحی لوگو

همه شرکت‌ها و سازمان‌ها با گذشت زمان تغییر می‌کنند. به همین دلیل، عجیب نیست که یک کسب‌وکار، بعد از مدتی درصدد اجرای فرایند بازسازی برند (ریبرندینگ) برآید. امری که این نوع بازسازی ساختمان وقوع آن، تغییر لوگو و نشان تجاری کسب‌وکار را می‌طلبد. این لوگوی تغییریافته بعد از طراحی، باید روی پارتیشن‌های شیشه‌ای دفاتر نصب شود. پارتیشن‌بندی شیشه‌ ای فریم لس، سطح وسیع‌تری را برای طراحی لوگو و دکوراسیون داخلی اداری در اختیارتان قرار می‌دهد. علاوه بر لوگو، می‌توان آثار هنری و تزئینی چشم‌نوازی را روی سطح شیشه کار کرد. اقدامی که جذابیت بصری متمایزی را برای محیط کار در پی خواهد داشت.

پارتیشن شیشه ای

3. زیبایی منحصربه‌فرد

پارتیشن‌بندی شیشه‌ ای با شیشه فریم لس جلوه و ظرافت بیشتری را به محیط کار می‌بخشند. البته استفاده از فریم فولادی هم انتخاب خوبی برای استفاده از پارتیشن شیشه ای اداری محسوب می‌شود؛ ولی جذابیت ظاهری آن را به لحاظ زیبایی‌شناسی کم می‌کند. پارتیشن شیشه‌ای بدون فریم علاوه بر ظرافت، نمای کلی محیط کار را نیز بسیار خاص و منحصربه‌فرد می‌کند.

4. نور طبیعی بیشتر

نور طبیعی از نظر سلامت بینایی بسیار بهتر از نور مصنوعی است. کار کردن روزانه و مداوم زیر نور لامپ‌ها و مهتابی‌ها در درازمدت می‌تواند به ایجاد مشکلات بینایی منجر شود. ولی با استفاده از پارتیشن‌بندی شیشه‌ای می‌توانید بدون نیاز به این لامپ‌ها، ضمن روشن‌سازی فضا در مصرف انرژی برق صرفه‌جویی زیادی داشته باشید. بودجه‌ی حاصل از این صرفه‌جویی را می‌توان به بخش‌های حیاتی‌تر کسب‌وکار مثل امور تبلیغات و بازاریابی اختصاص داد. اموری که می‌تواند باعث جذب هر چه بیشتر مشتریان و نهایتاً افزایش فروش شوند.

استقرار پارتیشن شیشه‌ای اداری باعث می‌شود که مسیر جریان نور طبیعی در هیچ نقطه‌ای از دفتر کار مسدود نشود. این یک مزیت عالی برای آن دسته از کارکنانی است که به نگهداری گل و گیاه در اطراف خود علاقه زیادی دارند. به این ترتیب گیاهان همواره می‌توانند از حداکثر نور استفاده کنند.

پارتیشن شیشه ای

5. امنیت

برخلاف تصور عمومی، پارتیشن‌بندی شیشه‌ای با استفاده از گلسِ بدون فریم امنیت بسیار بالایی دارد. این پارتیشن‌ها از شیشه‌های ضخیمی ساخته می‌شوند که به‌سادگی نمی‌شکنند. امروز بسیاری از شرکت‌ها برای نقاط حساسی مانند اتاق شبکه کامپیوتری خود از پنجره‌های شیشه‌ای استفاده می‌کنند. بااین‌حال، چارچوب فولادی به‌کاررفته در پارتیشن‌های فریم دار ممکن است به‌واسطه برخورد با شکل خاصی از مته‌ها آسیب ببند. در چنین حالتی، فریم یا قاب می‌تواند یک نقطه‌ضعف برای اتاق شیشه ای اداری باشد. به همین دلیل و برای جلوگیری از این امر، می‌توان استفاده از شیشه‌های ضخیم فریم لس را در دستور کار قرار داد.

سخن آخر

به‌عنوان جمع‌بندی باید گفت که پارتیشن‌بندی شیشه‌ ای اداری از نوع فریم دار از نظر زیبایی نسبت به پارتیشن‌های استاندارد چوبی یا پلاستیکی برتر هستند. بااین‌حال، باید اذعان کرد که پارتیشن شیشه ای بدون فریم از نظر ظرافت و جذابیت به هر دوی این‌ها برتری دارد. البته همه چیز در زیبایی خلاصه نمی‌شود. شیشه فریم لس امنیت بیشتری را برای اطلاعات و محصولات ذخیره‌شده در بخش‌های خاصی از دفتر کار به ارمغان می‌آورد؛ علاوه بر این از نظر طراحی و تزیین محیطی نیز انتخاب بهتری به شمار می‌رود.

 

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط با این نوشته