9 ایده برای اجرای پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

9 ایده برای اجرای پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری

چرا باید از پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری استفاده کنیم؟ چون طراحی یک فضای باز، سالم و خوشایند همراه با حفظ ایمنی و حریم خصوصی پرسنل، کار آسانی نیست. ولی با استفاده از پارتیشن‌ شیشه‌ای در محیط ادارات می‌توان این کار را بسیار ساده‌تر کرد.

فضاهای اداری محصورشده با شیشه، از درخشندگی و زیبایی مدرنی برخوردار هستند. علاوه بر این، استفاده از پارتیشن شیشه ای به‌عنوان حائل، این امکان را برای پرسنل فراهم می‌سازد که بدون مزاحمت‌های ناشی سروصدای محیط مشغول انجام کارهایشان شوند. این پارتیشن‌ها گزینه‌های زیادی را برای سفارشی‌سازیِ طرح و مدل در معرض انتخابتان قرار می‌دهند. گزینه‌هایی که به‌واسطه انطباق با ویژگی‌های مدنظر شما، یک محیط کاری عالی را ایجاد می‌کنند. در ادامه 9 ایده کاربردی را در خصوص استفاده از پارتیشن شیشه‌ای اداری با شما عزیزان در میان می‌گذاریم.

1. استفاده از لبه‌های گرد

1. استفاده از لبه‌های گرد

گرد کردن لبه‌های چارچوب یک محوطه اداری یا یک اتاق کنفرانس، لطافت و زیبایی خاصی را به طرح می‌بخشد. این طرح به جای داشتن گوشه‌های تیزی که به اطراف گسترش می‌یابند، حالت منحنی پیدا می‌کند. با اجرای این طرح در کنار سیستم پارتیشن فریم لس می‌توان خطوط صاف و شکیلی را ایجاد کرد و نمای فوق‌العاده‌ای را به محوطه‌های شیشه‌ای در ادارات بخشید.

2. اضافه کردن چوب و آجر

2. اضافه کردن چوب و آجر

آیا به گنجاندن تیرها و ستون‌های چوبی در محوطه و همین‌طور استفاده از دیوارهای آجریِ برجسته فکر کرده‌اید؟ استفاده از این دو متریال به یک محوطه اداری شیشه‌ای گرمای خاصی می‌بخشد. ویژگی انطباق‌پذیری پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری باعث می‌شود که با انواع مختلفی از سبک‌های طراحی (مثل همین طراحی معاصر به سبک روستایی) تناسب و همخوانی داشته باشند. ضمناً برای روح بخشی به فضا می‌توانید از عناصر دیگری مثل قالیچه و گیاهان گلدانی نیز استفاده کنید.

پارتیشن شیشه ای - کاژه

3. استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای مات برای ایجاد حریم خصوصی

3. استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای مات برای ایجاد حریم خصوصی

در دفاتری که حفظ حریم خصوصی بصری اهمیت زیادی دارد می‌توان از پارتیشن‌های شیشه‌ای مات استفاده کرد. این پارتیشن‌ها که متناسب با فضا شخصی‌سازی می‌شوند، می‌توانند شامل یک طرح یا لوگو باشند؛ همین طرح‌ها گاهی به‌تنهایی می‌توانند حریم خصوصی لازم را برای کارکنان فراهم کنند. بااین‌حال در صورت تمایل می‌توانید به اندازه موردنیاز، بخشی از مساحت شیشه را صرفاً کدر یا مات کنید. برخی پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری به‌طور کامل مات هستند. درحالی‌که برخی دیگر، کاملاً مات نمی‌شوند و به این ترتیب ورود نور به فضای داخلی را امکان‌پذیر می‌سازند. البته بسیاری از شیشه‌ها حتی در صورت مات شدن، باز هم ماهیت نیمه شفاف خود را حفظ می‌کنند. خصوصیتی که کماکان، راه ورود نور طبیعی به فضا را تا حد قابل‌توجهی باز می‌گذارد.

4. درهای شیشه‌ای کشیدنی

4. درهای شیشه‌ای کشیدنی

درهای شیشه‌ای کشیدنی که به‌آسانی باز و بسته می‌شوند، تقریباً برای هر دفتری یک انتخاب شیک و مدرن هستند. برای ایجاد یک ورودی وسیع‌تر برای محوطه می‌توان از یک جفت درب کشیدنی استفاده کرد.

5. تلفیق اتاقک‌های سنتی با پارتیشن‌ شیشه ای

5. تلفیق اتاقک‌های سنتی با پارتیشن‌های شیشه‌ای

تلفیق اتاقک‌های سنتی با پارتیشن‌های شیشه‌ای، ترکیب چشم‌نوازی از سنت و مدرنیته ایجاد می‌کند. این ترکیب یک ساختار انعطاف‌پذیر را در دسترستان قرار می‌دهد. به‌واسطه این انعطاف‌پذیری می‌توانید با استفاده از محوطه‌هایی که به‌عنوان اتاق‌های کنفرانس یا جلسات مورد استفاده قرار می‌گیرند، فضاهای کوچک‌تر یا خصوصی‌تری بسازید.

6. افزودن عناصر طبیعی برای ایجاد گرما و حس راحتی

6. افزودن عناصر طبیعی برای ایجاد گرما و حس راحتی

دکوراسیون‌های عمدتاً سنتی و ملال‌آور اداری جای خود را به طرح‌هایی داده‌اند که دارای عناصر طبیعی هستند. استفاده از درهای چوبی و گیاهان زنده علاوه بر گرم کردن بصری فضا، احساس آرامش و راحتی خاصی را برای کارکنان و مراجعه‌کنندگان فراهم می‌نمایند. استفاده از درهای چوبی به‌واسطه تباین آن‌ها با پارتیشن‌های شیشه‌ای مدرن، نمای محیط را بسیار شیک می‌کند. این ایده علاوه بر زیباسازی طراحی، عنصر حریم خصوصی بصری را نیز به آن می‌افزاید.

7. ایجاد فضاهای منعطف با پارتیشن‌های شیشه‌ای متحرک

7. ایجاد فضاهای منعطف با پارتیشن‌های شیشه‌ای متحرک

برای ایجاد یک محوطه اداری شفاف و درعین‌حال انعطاف‌پذیر، پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری متحرک گزینه‌های بسیار خوبی هستند. این سیستم‌های پارتیشنی را می‌توان در فضاهای اداری مختلف پیاده‌سازی کرد. اجرایی کردن این ایده به شما اجازه می‌دهد تا در عرض فقط چند دقیقه و با توجه به نیازتان، اتاق‌های کنفرانس کوچک یا بزرگ ایجاد کنید. پارتیشن‌های شیشه‌ای متحرک شکلی از پویایی در چیدمان را برای دکوراسیون اداری به ارمغان می‌آورند. علاوه بر این در صورت نیاز به حریم خصوصی می‌توانید از نورگیرهای خاص روی پارتیشن‌ها استفاده کنید.

8. تفکیک فضاهای بزرگ با پارتیشن‌های شیشه‌ای

8. تفکیک فضاهای بزرگ با پارتیشن‌های شیشه‌ای

یک ایده دیگر، استفاده از پارتیشن شیشه‌ای جداکننده (با اتصال نقطه‌ای) برای تفکیک فضاهای بزرگ و مرتفع است. این می‌تواند یک راهکار خوب برای تفکیک کامل مناطق باشد. ایده‌ای که علاوه بر برخی ادارات در خرده‌فروشی‌ها، نمایشگاه‌های تجاری و … هم بسیار کاربردی خواهد بود. در این حالت پارتیشن شیشه‌ای را با استفاده از بسط و اتصالات خاص به یک طرف یا هر دو طرف دیوار وصل می‌کنند. ضمناً در صورت لزوم و تغییر نیازهای کاربری می‌توان نحوه استقرار پارتیشن‌ها را در این مدل تغییر داد.

9. ایجاد اتاق کنفرانس با قابلیت دید بیشتر

9. ایجاد اتاق کنفرانس با قابلیت دید بیشتر

امروز بسیاری از سازمان‌ها، فضاهای محصور شیشه‌ای را جایگزین مناسبی برای اتاق‌های کنفرانس سنتی می‌دانند. همان اتاق‌های عبوس و خفه‌ای که با دیوارها محصور شده‌اند و مانع ورود نور طبیعی به داخل می‌شوند. شما می‌توانید با نصب پارتیشن‌های خاص تک جداره، علاوه بر خلق نمای متفاوت و مدرن، از ورود صدای محیط به درون اتاق کنفرانس جلوگیری کنید. ضمناً ورود جریان نور به فضای داخلی، دید بهتر و واضح‌تری را نسبت محیط اطراف برایتان ایجاد می‌کند.

سخن آخر

به‌طور کلی ذات انعطاف‌پذیر شیشه، دستتان را در طراحی دکوراسیون اداری با استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری باز می‌گذارد. استفاده از پارتیشن اداری شیشه‌ای به شما در ایجاد فضای کاربردی در محیط کار کمک زیادی می‌کند. فضایی که کارکنان در آن بتوانند ضمن حفظ فاصله اجتماعی و بهره‌مندی از نور طبیعی، بهره‌وری بیشتری داشته باشند. سیستم پارتیشن شیشه‌ای اداری، امکان ایجاد فضاهای پویا را برایتان مقدور می‌سازند. فضاهایی چندکاره که پاسخگوی نیازهای متغیر یک محیط کاری هستند.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته