12 ایده که نشان‌دهنده برتری پارتیشن‌های شیشه‌ ای بر دیوار هستند

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

12 ایده که نشان‌دهنده برتری پارتیشن شیشه‌ ای بر دیوار هستند

پارتیشن‌های شیشه‌ ای معمولاً فضای فیزیکی و بصری کمتری را در مقایسه با دیوارهای ثابت و بتنی اشغال می‌کند. این امر باعث می‌شود که با استفاده از آن‌ نمای خانه باز و وسیع به نظر برسد. خصوصیتی که برای طرفداران مفهوم فضای باز یا افرادی که در خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند، بسیار جذاب است. در این مقاله از کاژه می‌خواهیم 12 ایده جالب را درباره نحوه استفاده درست از پارتیشن‌های شیشه‌ای بررسی کنیم. ایده‌هایی که می‌توانید هنگام تغییر دکوراسیون یا بازسازی ساختمان آن‌ها را مدنظر قرار دهید. این ایده‌ها نشان می‌دهند چرا پارتیشن‌های شیشه‌ای از دیوارهای بتنی و ایستا کارآمدتر هستند؟ از شما مخاطبان گرامی کاژه دعوت می‌کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

1. اتاق مطالعه در شیشه!

پارتیشن شیشه ای برای تفکیک یک فضای مشخص به‌عنوان دفتر کار یا اتاق مطالعه، انتخابی بسیار ایده‌آل است. اتاق شیشه‌ای ، حریم خصوصی مناسبی ایجاد می‌کند تا سروصدا و اتفاقات محیط باعث پرت شدن حواس شما نشوند. پارتیشن‌های شیشه‌ای در عین فراهم کردن یک فضای شخصی، نور و روشنایی زیادی را وارد محیط می‌کنند که این امر می‌تواند بر افزایش روحیه و بهبود بهره‌وری تأثیر زیادی داشته باشد.

اتاق مطالعه در شیشه!

2. زیبایی در سیاهی!

به این ست کمد لباس داخلِ اتاق خواب که با شیشه‌های مشکی‌رنگ محصور شده نگاه کنید. جلوه خاص و منحصربه‌فردی دارد این‌طور نیست؟ استفاده از رنگ سیاه ظاهر کلاسیک‌تری به شیشه‌های معمولی و شفاف می‌دهد؛ ضمن اینکه فضای خصوصی‌تری را هنگام تعویض لباس در اختیار افراد می‌گذارد.

ورزش کردن به سبک دلخواه!

 

3. ورزش کردن به سبک دلخواه!

اگر یک فضای راحت و اختصاصی برای ورزش کردن در خانه داشته باشید، طبیعتاً دیگر نیاز نیست به باشگاه بروید. به‌واسطه استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای به‌جای دیوارهای ایستا می‌توانید با ایجاد یک محیط سفارشی (مانند عکس)، بخشی از خانه را به باشگاه تبدیل کنید. باز بودن فضا باعث می‌شود ک حین تمرین کردن، احساس خستگی‌تان به حداقل برسد.

خطوط باریک!

4. خطوط باریک!

جداکننده‌های شیشه‌ای با قاب سیاه ابتدا در خانه‌هایی با تم صنعتی مورد استفاده قرار گرفتند. ولی امروز آن‌ها را در طیف گسترده‌ای از سبک‌های طراحی به کار می‌گیرند. قاب‌های ظریف و نازک، نمای ظاهری چشم‌نوازی دارند و سبکی مینیمالیستی را ارائه می‌دهند. سبکی که در عین سادگی می‌تواند در فضای خانه تغییرات چشمگیری ایجاد کند.

فریم‌های شیک خودمانی!

5. فریم‌های شیک خودمانی!

به تصویر نگاه کنید. این آپارتمان یک‌خوابه نشان می‌دهد که برای اجرای پارتیشن شیشه‌ای لزوماً نیازی به استفاده از قاب‌های مشکی استاندارد نیست. در این آپارتمان، طراح در راستای هماهنگی با رنگ‌های روشن خانه، یک دیوار شیشه‌ای با قاب آبی براق را انتخاب کرده و با این روش، اتاق خواب را از سایر بخش‌ها جدا نموده است.

درب‌های چرخان!

6. درب‌های چرخان!

درب‌های چرخان شیشه‌ای طی سال‌های اخیر محبوبیت زیادی در دکوراسیون داخلی پیدا کرده‌اند. فریم‌های چوبی به‌کاررفته در این درب‌ها بسیار زیبا بوده که به خانه نمایی زیبا و آرام‌بخش می‌دهند.

بلوک‌های شیشه‌ای قدیمی!

بلوک‌های شیشه‌ای قدیمی!

7. بلوک‌های شیشه‌ای قدیمی!

اگر به فضاهای نوستالژیک علاقه زیادی دارید، چرا از بلوک‌های شیشه‌ای قدیمی به‌عنوان پارتیشن استفاده نمی‌کند؟ همان‌طور که در تصویر می‌بینید، برای جدا کردن آشپزخانه و روشویی از این نوع بلوک‌ها استفاده شده است. ایده‌ای که آشپزخانه را در کانون توجه قرار داده و درعین‌حال، نمای ساده و زیبایی به آن بخشیده است.

ساخت حریم شفاف برای حیوانات خانگی!

8. ساخت حریم شفاف برای حیوانات خانگی!

هر چقدر هم عاشق حیوانات خانگی خود باشید باز هم مواقعی وجود دارد که لازم است این موجودات دوست‌داشتنی را موقتاً محدود کنید. قرار دادن آن‌ها در قفس‌های استاندارد بهترین ایده‌ی ممکن نیست. زیرا این قفس‌ها می‌توانند حس انزوا یا زندانی شدن را به حیوانات القا کنند. در عوض می‌توانید آن‌ها را در یک محوطه شیشه‌ا‌ی مخصوص با اندازه مناسب قرار دهید. در این صورت نه‌تنها به حیوانات برای جنب‌وجوش فضای کافی می‌دهید بلکه می‌توانید همواره آن‌ها را زیر نظر داشته باشید.

شیشه‌های رنگی برجسته!

9. شیشه‌های رنگی برجسته!

شیشه‌های رنگارنگ با نقش‌های برجسته، دنیایی از رنگ و نور را به فضای خانه می‌تابانند و استفاده از آن‌ها هنوز رواج زیادی دارد. کاربرد این متریال در پارتیشن‌های شیشه‌ ای صرفاً در زیباسازی فضا خلاصه نمی‌شود. همان‌طور که در عکس می‌بینید، از این شیشه‌ها برای جداسازی بصریِ آشپزخانه از سایر بخش‌های خانه استفاده شده است.

شیشه‌های بی فولد!

10. شیشه‌های بی فولد!

همان‌طور که در عکس نشان داده شده، استفاده از پنل‌های شیشه‌ای بی فولد و فریم لس روی پیشخوان، آشپزخانه را به نقطه‌ای متمایز در منزل تبدیل می‌کند. این پنل‌ها قابلیت باز و بسته شدن دارند. با بستن آن‌ها بخار و چربی ناشی از پخت‌وپز در آشپزخانه حبس شده و در محوطه خانه پخش نمی‌شود. با باز کردن آن‌ها نیز می‌توانید به‌واسطه استفاده از تمامِ عرض پیشخوان، فضای بیشتری برای صرف غذا روی آن داشته باشید.

شیشه‌های موج‌دار برای حفظ حریم خصوصی!

11. شیشه‌های موج‌دار برای حفظ حریم خصوصی!

به این اتاق خواب تک‌رنگ مینیمالیستی در عکس نگاه کنید. این اتاق در پشت یک پارتیشن‌های شیشه‌ ای قرار گرفته که شیشه‌های آن از نوع مشجر هستند. این شیشه‌های مشجر علاوه بر ایجاد حریم خصوصی امن، بافت چشم‌نوازی را برای اتاق به ارمغان آورده‌اند.

شیشه‌های دومنظوره!

12. شیشه‌های دومنظوره!

گاهی به‌جای استفاده‌ی جداگانه از دو پارتیشن گلس برای دو بخش متفاوت از خانه می‌توانید از یک پارتیشن استفاده کنید. به این ترتیب هم در هزینه و هم در استفاده از فضا صرفه‌جویی زیادی به عمل می‌آید. همان‌طور که در تصویر می‌بینید پارتیشن شیشه‌ای انعطاف‌پذیر را می‌توان به فراخور نیاز بین آشپزخانه و اتاق خواب جابه‌جا کرد.

سخن آخر درباره کاربرد پارتیشن‌های شیشه‌ ای

در این گفتار به همراه شما مخاطبان عزیز کاژه، 12 ایده جذاب را برای استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ ای در دکوراسیون داخلی مرور کردیم. همان‌طور که دیدیم این نوع پارتیشن علاوه بر تغییر چشمگیر نمای خانه می‌تواند در نوع کاربری آن نیز تحولات مهمی ایجاد کند.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته