استیند گلس ( استین گلاس ) جداکننده ایی از فلز و شیشه – پارتیشن شیشه ای استین گلاس

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

استیند گلس جداکننده‌ایی از فلز و شیشه

پارتیشن استین گلاس سازه ای جداکننده‌   برای تقسیم کردن محیط دفتر کار یا منزل. معنی لغوی پارتیشن هم همان جداکننده است و به هر شی‌ء جدا کننده این نام اطلاق می‌شود. پارتیشن ها و یا همان جداکننده‌های داخل منازل یا دفاتر کار بر اساس نوع نصب به دو بخش تقسیم می‌شود: پارتیشن‌های ثابت و متحرک. پارتیشن‌های متحرک معمولاً قابل حمل بوده و امکان جابه‌جایی و حمل و نقل دارند و معمولاً برای جداسازی های موقتی یا پنهان کردن بخشی از محیط را به عهده دارند؛ اما پارتیشن‌های ثابت برای ایجاد فضایی خصوصی تر استفاده می شوند و انتقال یا جابه‌جایی آن‌ها کار ساده ای نیست. پارتیشن‌های معمول در فروشگاه ها معمولاً از جنس چوب، پارچه و یا پلاستیک فشرده است؛ این موضوع خیلی بستگی به نوع دکوراسیون و چیدمان فضا دارد. اما امروزه با بهره گیری از تکنیک‌های شیشه های تزئینی، استنیدگلس و تیفانی نسلی جدید از پارتیشن ها به وجود آمده اند. این پارتیشن‌های شیشه ای که با استفاده از شیشه و فلز در قاب‌های فلزی یا چوبی ساخته می شوند، نماهایی مدرن با القاء حس نوستالوژی شیشه های رنگی بناهای قدیمی دارند.

پارتیشن استین گلاس
پارتیشن استین گلاس

پارتیشن استین گلاس

پارتیشن استین گلاس ی که در تصویر مشاهده می کنید، برای جداکردن دائمی دو فضا از یکدیگر طراحی شده است. برای ساخت این سازه از ترکیب فلز و انواع شیشه های تزئینی استفاده شده که باعث ایجاد فضایی مدرن در محیط می شوند.

این پارتیشن به نحوی طراحی شده که می تواند با استفاده از زنجیر از مکان های مختلف آویزان شود یا روی پایه ای سبک استفاده شود؛ اما می توان از آن به صورت ثابت در میان دیوار و یا پنجره هم استفاده کرد.
برای شیشه پنجره های شیشه ای این پارتیشن از شیشه های سرب دار استفاده شده است. برای چهار چوب سازه از فلز مس بهره گرفته شده است که می تواند به دلخواه سفارش دهنده از فلزهای دیگر هم استفاده شود.

بسیاری از مردم دوست دارند از این نوع پارتیشن در پاسیو و یا حتی فضاهای بیرونی مثل حیاط یا باغ استفاده کنند. بدین منظور برای اتصال شیشه ها به قاب از اتصال های مکانیکی و همین‌طور بتونه های سنتی استفاده شده تا کاربرد آن در فضاهای خارجی هم امکان پذیر باشد.

پارتیشن استین گلاس
پارتیشن استین گلاس

پارتیشن شیشه ای مزیت های متعددی نسبت به پارتیشن‌های از جنس های دیگر دارد. پارتیشن‌های شیشه ای در عین خاصیت جداکنندگی، نور را از خود عبور می دهند و باعث انتشار نور در فضا می شوند. این نوع پارتیشن ها علاوه بر این دارای تنوع در رنگ و نقش هستند، نمای مدرن تری به فضا می بخشند. اگر نگران حریم خصوصی خود در استفاده از پارتیشن‌های شیشه ای هستید، می توانید از شیشه های طرح دار یا رنگی استفاده کنید. گروه هنری کاژه با استفاده از متخصصان خود می تواند به شما برای انجام این پروژه ها یاری کند.

پارتیشن استین گلاس
پارتیشن استین گلاس
امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response