ساخت پارتیشن شیشه ای برای اتاق بازی کودکان

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

ایجاد اتاق بازی با پارتیشن شیشه ای

سیستم‌های دیوار پارتیشن معمولاً پارتیشن‌های شیشه‌ای کامل (سقف تا دیوار) هستند. فریم‌های آلومینیومی یا سایر سخت‌افزارهای نصب این سیستم‌ها را در جای خود نگه می‌دارند. به‌عنوان یک مصالح ساختمانی، این شیشه داخلی به طراحان و معماران این امکان را می‌دهد تا یک اتاق را بدون ازبین‌بردن فضای کف و انتشار نور تقسیم کنند.

پارتیشن‌های شیشه ای اساساً دیوارهای شیشه‌ای داخلی هستند که برای تعریف، بستن و مشخص‌کردن فضاها استفاده می‌شوند. آنها زمانی استفاده می‌شوند که بخواهید بین مناطق مختلف بدون بسته‌شدن کامل مناطق تفاوت قائل شوید.

پارتیشن شیشه‌ای برای اتاق بازی کودکان

وجود اتاق شیشه ای ساخته شده از پارتیشن شیشه‌ای در خانه می‌تواند باعث راحتی به‌خصوص برای خانواده‌هایی با فرزندان کوچک شود. در واقع پارتیشن‌ شیشه‌ای برای جداسازی فضاهای مختلف و تقسیم آن‌ها بسیار مناسب است. شما می‌توانید در اتاق‌خواب خود یا حتی در گوشه‌ای از سالن پذیرایی پارتیشن شیشه‌ای را برای ساخت یک اتاق بازی برای کودک به کار ببرید.

کودکان نوپا بسیار مشتاق هستند تا محیط اطراف خود را کشف کنند و هنگامی که توانایی انجام این کار را داشته باشند، در خانه شما زوم می‌کنند. این عطش برای اکتشاف همراه باانرژی آنها، شانس آنها را برای تصادف و برخورد به اجسام، میزها و سایر وسایلی که ممکن است سر راهشان باشد، افزایش می‌دهد.

سازندگان راه‌هایی برای تقویت پارتیشن شیشه‌ای مورداستفاده در داخل خانه ایجاد کرده‌اند تا حتی در حضور کودکان خردسال برای استفاده ایمن باقی بماند.

100٪ ایمن و مطمئن

درب‌ها و پارتیشن‌های شیشه‌ای با شیشه‌های مهندسی شده مخصوص ساخته شده‌اند که در برابر ضربه مقاوم بوده و بسیار بادوام هستند. این پارتیشن ها می‌توانند در برابر درجه حرارت شدید و تماس طولانی با رطوبت مقاومت کنند. حتی اگر کودک شما با چوب بیسبال موردعلاقه خود به آن ضربه بزند یا در طول زمان بازی توپی را به آن بکوبد، لازم نیست نگران شکستن آسان شیشه باشید.

درصورت شکسته شدن، این پارتیشن ها به قطعات کوچک با لبه‌های تخت و کند تبدیل می‌شوند که به پوست آسیب نمی‌زنند.

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای

کیفیت و استحکام پارتیشن و ایمنی کودک

شما اگر از پارتیشن شیشه ای استاندارد و باکیفیت بالا استفاده می‌کنید دیگر نیازی نیست نگران شکسته شدن و یا آسیب رسیدن به آن باشید. امروزه به دلیل فضای کمی که اکثر ساختمان‌ها و آپارتمان‌های شهری دارند، ایجاد یک اتاق شیشه‌ای کوچک برای کودک نوپا از مستلزمات است. بیشتر این اتاق‌ها به‌عنوان اتاق بازی در نظر گرفته می‌شود. باتوجه‌به شفاف بودن شیشه‌ها والدین به‌راحتی می‌توانند کنترل لازم روی کودک را داشته باشند. این مورد یکی از برترین مزایای استفاده از پارتیشن شیشه‌ای است.

مزایای پارتیشن شیشه ای برای اتاق کودکان

نبود محدودیت استفاده

بیشتر مهدکودک‌ها نیز به دلیل امنیت بالای این پارتیشن‌های شیشه‌ای از آنها برای تفکیک فضای خود استفاده می‌کنند. مزیت دیگری آن این است که کودک شما می‌تواند به‌وسیله آبرنگ یا ماژیک روی آن نقاشی کند.

زیبایی و هزینه تعمیرات کمتر

به‌طورکلی علاوه بر اینکه پارتیشن شیشه ای در زیبایی دکوراسیون داخلی منازل نقش ویژه‌ای می‌تواند برای مواردی چون تفکیک یک اتاق نیز به کار گرفته شود. همچنین استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای به نسبت دیوارکشی و یا استفاده از متریال دیگر از هزینه و تعمیرات کمتری برخوردار است. به طور مثال شما فرض کنید بخواهید به‌وسیله مصالحی چون سیمان و آجر یک اتاق را به دونیمه تقسیم کنید. اولاً برای این کار نیاز به کنده‌کاری دارد که سبب آلودگی محیط می‌شود. دوم این کار زمان زیادی را جهت آماده‌سازی از شما می‌گیرد. سوم هزینه‌ای که باید متقبل شوید بسیار زیاد است. ازاین‌جهت گروه مهندسی کاژه که در زمینه بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی فعالیت دارد به شما پیشنهاد می‌دهد که از پارتیشن شیشه‌ای استفاده کنید.

سازگاری با تغییرات آتی

استفاده از این پارتیشن‌های شیشه‌ای یک برتری دیگر دارد که به‌راحتی می‌توان آن‌ها را جمع‌آوری کرد. یعنی بعد از اینکه اتاق کودک خود را درست کردید درصورتی‌که از محل آن یا ابعاد آن ناراضی بودید می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را گسترش داده یا به محل دیگری منتقل کنید.

عایق صدا

ممکن است کودک شما نیاز به یک محیط آرام و بی‌سروصدا برای بازی‌کردن و یا حتی مطالعه داشته باشد. پارتیشن شیشه‌ای از این بابت هم خیال شما را آسوده می‌کند. این پارتیشن‌ها عایق بسیار مقاومی در مقابل سروصدا هستند و برای کودک شما آرامش را به ارمغان می‌آورد.

فضای لازم برای گردش هوا

شاید دغدغه اکثر خانواده‌ها برای استفاده از پارتیشن شیشه‌ای برای ایجاد اتاق کودک گردش و تهویه هوا باشد. اما نباید نگرانی از این بابت داشته باشند درب شیشه‌ای از نوع تاشو یا کشویی می‌تواند ورود و خروج جریان هوا را امکان‌پذیر کند.

هزینه ایجاد اتاق کودک با پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای می‌تواند از جنس لمینت یا سکوریت یا هر جنس دیگری از شیشه باشد. اما بیشترین استفاده از دو جنس لمینت و سکوریت است. برای محاسبه هزینه ایجاد اتاق کودک با پارتیشن شیشه‌ای باید موارد زیر اشاره کرد:

• قیمت پارتیشن شیشه‌ای باتوجه‌به اندازه آن

• نوع قاب یا فریمی که استفاده می‌کنید و جنس قاب در قیمت تأثیرگذار است.

• هزینه نصب پارتیشن‌های شیشه‌ای

هزینه اتاق بازی کودک با پارتیشن شیشه ای

برای محاسبه هزینه نهایی شما می‌توانید با مشاورین گروه مهندسی کاژه تماس حاصل نمایید. مشاورین کاژه تمامی توضیحات لازم در مورد انواع پارتیشن شیشه‌ای و محاسبه هزینه نهایی را به شما ارائه خواهند داد. این مشاوره می‌تواند شما را در خرید آگاهانه‌تر کمک کند.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته