طراحی داخلی آژانس املاک با پارتیشن شیشه ای

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

استفاده از پارتیشن شیشه ای برای دکور آژانس املاک

یکی از به روزترین سیستم های جداکننده ی کاذب که فضای داخلی ساختمان ها از جمله اداری، مسکونی و غیرمسکونی را تقسیم بندی می کند، پارتیشن شیشه ای است. هدف از ایجاد اتاق شیشه ای نظم بخشیدن و استفاده بهینه و درست از فضا می باشد که با قیمت فوق العاده مناسب، مورد توجه همگان قرار گرفته است. بدین صورت، فضای بزرگ داخل ساختمان به چندین قسمت کوچک تر با کاربرد و کاربری های مختلف، تقسیم می شود.

دکوراسیون داخلی یکی از مراحل بازسازی ساختمان به حساب می آید که امکان شخصی سازی فضای داخلی را برای کارمندان بخش های مختلف مهیا می کند. طراحی و شخصی سازی محیط کاری اعم از آژانس املاک با پارتیشن شیشه ای، قابلیت افزایش بهره وری را برای مشاوران و کارمندان آژانس فراهم می کند. دکوراسیون کاژه با طراحی هوشمندانه و مناسب انواع پارتیشن شیشه‌ای برای دکوراسیون داخلی آژانس املاک، امنیت حریم خصوصی را با ظرافت برای کارمندان حفظ می کند.

تنوع در ساخت انواع اتاق شیشه ای

دکوراسیون کاژه برای ساخت انواع پارتیشن شیشه ای، از انواع شیشه ها اعم از شفاف، بی رنگ و رنگی استفاده می کند؛ چرا که امروزه استفاده از شیشه های مات و کدر مد نیست. شیشه های سکوریت به کار رفته در ساخت دکوراسیون داخلی، شفاف و بی رنگ هستند. البته به تازگی ساخت پارتیشن شیشه ای با شیشه های رنگی بورس شده است که به این نوع شیشه ها، سکوریت لمینت کارخانه ای می گویند. سکوریت لمینت از هر سمت که مشاهده شود شفافیت و براقیت آن نمایان است.

ضخامت شیشه ی به کار رفته در ساخت انواع اتاق شیشه ای بنا به کاربرد پارتیشن، متفاوت است؛ ولی شیشه با ضخامت 5 میلی متر کاربرد بیشتری دارد. ساخت انواع پارتیشن شیشه ای توسط دکوراسیون کاژه از کف تا سقف اجرا می شود. از این رو علاوه بر افزایش استحکام آن ها، پارتیشن ها در برابر نفوذ صدا عایق می شوند.

اجرای اتاق شیشه ای از کف تا سقف
اجرای اتاق شیشه‌ای از کف تا سقف

انواع پارتیشن شیشه ای دکوراسیون کاژه

1- پارتیشن تک جداره

این نوع اتاق شیشه ای باریک ساخته می شود که بسیار پر طرفدار است. این نوع دکوراسیون داخلی نیاز به یک لایه شیشه سکوریت به ضخامت 8 میلی متر یا 10 میلی متر دارد. پارتیشن بندی تک جداره نیازمند نورپردازی قوی تر است. فریم این نوع پارتیشن در دو رنگ اصلی سفید و نقره ای ساخته می شود.

2- پارتیشن دوجداره

اتاق شیشه ای دوجداره با دولایه شیشه سکوریت به ضخامت 8 میلی متر یا 10 میلی متر ساخته می شود؛ از این رو به دلیل ضخیم بودن، عایق حرارت و صدا می باشد. هزینه ساخت پارتیشن دوجداره نسبت به پارتیشن تک جداره، بیشتر است.

3- پارتیشن فریم لس یا بدون فریم

اتاق شیشه ای فریم لس با ویژگی هایی چون حداکثر بازتاب نور و افزایش وسعت دید، مورد توجه مدیران و مشاوران ارشد آژانس های املاک است. پارتیشن فریم لس عاری از هرگونه پروفیل بندی عمودی می باشد و اجرای آن بسیار شفاف و ظریف است. این نوع پارتیشن ها فاقد قاب در هستند. سازگاری این نوع دکوراسیون داخلی بدون فریم با محیط زیاد است؛ چرا که یک فضای معمولی را به فضای لوکس تبدیل می کند و با افزایش وسعت دید، قابلیت دید افراد را افزایش می دهد. اصولا برای محدود کردن دید محیطی این نوع پارتیشن بندی، کارمندان آژانس املاک از استیکرهای مات کن و یا لوگوی مربوط به آژانس استفاده می کنند.

پارتیشن شیشه ای فریم لس
پارتیشن شیشه‌ای فریم لس

4- پارتیشن شیشه‌ای فریم دار یا ثابت

این نوع پارتیشن که بیشتر نقش دیوار را ایفا می کند، دارای در رولینگ است که به صورت ریلی باز و بسته می شود؛ البته برای این نوع دکوراسیون داخلی، درب های کشویی و لولایی هم طراحی می شود. در هنگام بازسازی ساختمان، سازندگان برای فریم پارتیشن شیشه ای ثابت از چوب یا آلومینیوم استفاده می کنند. این نوع پارتیشن نیازمند پروفیل بندی عمودی بوده و پس از نصب، ثابت و بدون تحرک است. رعایت ظرافت در ساخت پارتیشن شیشه ای فریم دار بیشتر است و اصولا در ساخت آن از شیشه هایی به ضخامت 10 میلی متر استفاده می شود. رنگ بندی فریم این نوع دکوراسیون داخلی شامل رنگ های مشکی، سفید، خاکستری و نقره ای می شود.

پارتیشن شیشه ای با فریم آلومینیوم
پارتیشن شیشه‌ای با فریم آلومینیوم

5- پارتیشن شیشه‌ای منحنی

از ویژگی های ساخت این نوع اتاق شیشه ای منحنی می توان به استفاده از دو لایه شیشه سکوریت با فریم آلومینیوم اشاره کرد. ضخامت شیشه سکوریت این نوع دکوراسیون داخلی متفاوت است و بسته به فضای آن تعیین می شود. رنگ بندی فریم آن شامل سبز، آبی، خاکستری و برنزی می شود که با درب لولایی و رولی ساخته و اجرا می شوند.

پارتیشن شیشه ای منحنی
پارتیشن شیشه ای منحنی

6- پارتیشن شیشه‌ای متحرک

پارتیشن متحرک امکان جابه‌جایی در دکوراسیون داخلی را فراهم کرده است، از این رو برخلاف پارتیشن ثابت می باشد. این نوع اتاق شیشه ای توسط دکوراسیون کاژه تولید می شود.

پارتیشن شیشه ای متحرک
پارتیشن شیشه ای متحرک

مزایای استفاده از پارتیشن بندی شیشه‌ای در دکور آژانس املاک

دکوراسیون داخلی با پارتیشن بندی شیشه ای بسیار شیک است و محیط ساده را به محیطی لوکس تبدیل می کند. برای جلوه ی بیشتر، پیشنهاد می شود محیط نورپردازی گردد. اجرای پارتیشن بندی از کف زمین تا سقف، از ورود صداهای اضافی و خارجی جلوگیری می کند. از طرفی میزان هدر رفت انرژی در پارتیشن شیشه ای بسیار کم می باشد. وجود متریال مختلف، تنوع در ساخت انواع پارتیشن شیشه ای را افزایش داده است. تنوع متریال شامل ضخامت و رنگ شیشه، نوع پارتیشن، نوع فریم و نوع درب می شود. از طرفی نصب اتاق شیشه ای راحت بوده و در زمان کم انجام می شود. این نوع بازسازی ساختمان، هزینه ساخت و اجرای مقرون به صرفه ای دارد.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته