چند طرح پارتیشن شیشه ای مدرن و ساده اداری

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

چند پارتیشن شیشه ای با طرح های مدرن و ساده اداری

پارتیشن شیشه ای متحرک مناسب فضای اداری

فضاهایی که پارتیشن شیشه ای متحرک با تنوع بالا مناسب است که به طور موقت ساخته می شوند. دیوارهای کاذب اتاق شیشه ای را می توان به راحتی باز کرد و پس از جمع آوری به محل دیگری انتقال داد. پارتیشن متحرک به دو شکل ساخته و اجرا می شود. در نوع اول، پارتیشن متحرک از پانل های شیشه ای ثابت و متحرک تشکیل می شود که پانل های شیشه ای متحرک بر روی ریل حرکت می کنند و یا به صورت تاشو، باز و بسته می شوند.

از طرفی پانل های شیشه ای ثابت، بر روی کف ساختمان با بست، پیچ و مهره می شوند. درب مناسب برای این نوع دکوراسیون داخلی، ریلی، لولایی و درب اتوماتیک است. البته خود پانل های شیشه ای که بر روی ریل حرکت می کنند و یا به صورت تاشو، باز و بسته می شوند، می توانند نقش درب ورودی را ایفا کنند.

پارتیشن شیشه ای با پانل های شیشه ای متحرک

نوع دوم پارتیشن شیشه ای متحرک، تماما از پانل های شیشه ای متحرک تشکیل شده است که به صورت ریلی و یا تاشو حرکت می کنند. پارتیشن متحرک نوع دوم امکان جابه جایی راحت تری نسبت به پارتیشن متحرک نوع اول دارد. شیشه مناسب برای اتاق شیشه ای متحرک، سکوریت 10 میلی متری است که گاها دکوراتورها از شیشه سکوریت رنگی و سند بلاست شده هم استفاده می کنند. از مزایای اجرای دکوراسیون داخلی متحرک در اداره و شرکت می توان جابه جایی و انتقال سریع و آسان آن اشاره کرد.

در صورت جابه جایی اداره و یا شرکت، این نوع پارتیشن شیشه ای به راحتی جابه جا می شود. قابل ذکر است که پانل های شیشه ای متحرک در ابعاد مشخص و یکسانی تولید و ساخته می شوند که به صورت افقی حرکت می کنند.

پارتیشن شیشه ای متحرک
پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای دو جداره مناسب فضای اداری

باید گفت این نوع طرح پارتیشن شیشه ای دو جداره با قابلیت آکوستیک، عایق صدا می باشد. شیشه دو جداره از دو لایه شیشه با ضخامت های مختلف ساخته می شود که فضای میانی دو لایه شیشه از گاز آرگان پر می شود. پارتیشن شیشه ای دو جداره می تواند از نوع فریم دار یا فریم لس باشد و نوع آن بسته به نوع پروژه، نوع ساختمان و ارتفاع ساختمان، تعیین می شود. از طرفی پارتیشن شیشه ای تک جداره به هیچ عنوان مناسب فضای اداری نیست چرا که عایق صدا نمی باشد.

طرح پارتیشن شیشه ای کرکره دار مناسب فضای اداری

پارتیشن شیشه ای کرکره دار قابلیت استفاده از نور طبیعی و انعکاس بیشتر را در کنار حفظ حریم خصوصی برای کارمندان فراهم کرده است. به این شکل که در صورت استفاده از کرکره، فضای اتاق شیشه ای پوشیده می شود و در صورت عدم استفاده از کرکره، نور طبیعی فضای داخلی اتاق شیشه ای را روشن می کند. علاوه بر ادارات، اماکنی مانند دانشگاه ها و شرکت ها هم می توانند از این نوع دکوراسیون داخلی بهره مند شوند.

پارتیشن شیشه ای کرکره دار از دو لایه شیشه تشکیل شده است که بین فضای موجود بین این دو لایه شیشه، پرده کرکره ای به همراه گاز آرگان پر می کند. این نوع پرده کرکره ای به مرور دچار خرابی و پارگی نمی شود و به دلیل آن که در داخل کار است، کثیف نمی شود و آسیب نمی بیند. پارتیشن شیشه ای کرکره دار بایستی دارای فریم باشد.

• انواع پرده ی کرکره دار

کرکره مگنتی: این نوع پرده با استفاده از یک آهنربای قوی جابه جا می شود.

کرکره ولومی یا دستی: این نوع پرده با استفاده از دکمه ای که روی فریم خارجی پارتیشن قرار دارد، قابل جابه جایی و تنظیم است. دکمه و تسمه و تیغه ی به کار رفته در این نوع پرده موجب جابه جایی کرکره می شوند.

کرکره برقی یا ریموت دار: این نوع پرده از یک موتور 24 ولتی و یک ریموت تشکیل شده است که وظیفه ی جابه جایی کرکره را برعهده دارند. حداقل فضای بین دو شیشه که محل قرارگیری کرکره برقی است، 25 میلی متر است. سرعت جابه جایی پرده کرکره ای در این مدل بیشتر از مدل های دیگر است.

پارتیشن شیشه ای کرکره ای

طرح پارتیشن با شیشه مات مناسب فضای اداری

پارتیشن شیشه ای با شیشه مات علاوه بر حفظ زیبایی شیشه، حریم شخصی کارمندان را نیز حفظ می کند. کاربرد عمده ی پارتیشن شیشه ای در طراحی اتاق های کنفرانس، اتاق جلسات و اتاق هیئت مدیره است. در ساخت این نوع پارتیشن از شیشه های سند بلاست، شیشه های برفی سفید مات، شیشه ساتینا و گاها مات رنگی استفاده می شود. طراحی دکوراسیون داخلی با شیشه مات، شامل اتاق شیشه ای با فریم و اتاق شیشه ای بدون فریم یا فریم لس با شیشه های تک جداره و دو جداره می شود.

دکوراسیون کاژه با طراحی پارتیشن های ساده اداری و در عین حال شیک و مدرن، توانسته کارنامه ی درخشانی را برای خود مهیا کند. برای مشاهده طراحی های دکوراسیون داخلی کاژه می توانید اینجا را کلیک کنید و وارد سایت شوید. گاها به دلیل نبود امکانت و کاهش هزینه، از برچسب مات کننده بر روی شیشه پارتیشن استفاده می شود که این روش، کم هزینه ترین روش بازسازی ساختمان است.

پارتیشن با شیشه طرح دار مناسب فضای اداری

پارتیشن با شیشه طرح دار یکی از طرح های دکوراسیون داخلی است که مناسب ادارات می باشد. در ساخت این نوع پارتیشن از شیشه ها ی سند بلاست استفاده می شود و آرم و لوگوی شرکت یا اداره بر روی آن چاپ می گردد. چاپ یا حک نام و لوگوی شرکت و اداره بر روی شیشه های طرح دار علاوه بر معرفی هر پارتیشن و معرفی زمینه ی کاری شرکت، به مات شدن شیشه نیز کمک می کند.

دکوراسیون کاژه با حک لوگو و نام شرکت، پارتیشن های طرح دار زیادی را طراحی کرده است. از این رو دکوراتورها، شیشه طرح دار را بر روی اتاق شیشه ای فریم دار و بدون فریم با شیشه های دو جداره و تک جداره اجرا می کنند.

پارتیشن با شیشه طرح دار

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته