چگونه پارتیشن شیشه ای را طراحی کنیم تا قابل جمع آوری و انتقال به محل دیگر باشد؟ ( جابه جایی پارتیشن شیشه ای )

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

چگونه پارتیشن شیشه ای را طراحی کنیم تا قابل جمع آوری و انتقال به محل دیگر باشد؟

آیا پارتیشن شیشه ای قابلیت جابه جایی و انتقال دارد؟

پارتیشن شیشه ای به دو نوع اتاق شیشه ای ثابت و اتاق شیشه ای متحرک تقسیم بندی می شود. تفاوت این دو نوع پارتیشن شیشه ای در قابلیت حرکت و جابه جایی شیشه ها و نحو ی نصب آن ها است. اتاق شیشه ای ثابت همانند دیوار، ثابت است و در محل مشخصی نصب می شود و با فریم و یراق آلات به سقف و کف فیکس می گردد. پارتیشن ثابت اصولا به عنوان دیوار برای طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد با این وجود قابلیت باز شدن و منتقل شدن را دارد. امکان جابه جایی پارتیشن شیشه ای خیلی به نحوه طراحی آن بستگی دارد.

جداسازی محل کار کارمندان، جداسازی لابی ساختمان از پارکینگ، طراحی اتاق کار، طراحی اتاق جلسه، طراحی اتاق خواب و طراحی حمام از کاربردهای پارتیشن شیشه ای ثابت به شمار می آید. هزینه بازسازی ساختمان دارای پارتیشن شیشه ای ثابت کمتر از هزینه تخریب دیوارهای داخلی ساختمان است. چرا که باز کردن فریم ها و یراق آلات ساده تر از تخریب دیواری است که از سیمان و آجر و گچ ساخته شده است.

از این رو پارتیشن شیشه ای متحرک هم قابلیت جابه جایی از محلی به محل دیگر را دارد. دکوراسیون کاژه با ساخت اتاق شیشه ای بر روی ریل مخصوص، امکان حرکت پارتیشن بر روی ریل را فراهم می کند. اتاق شیشه ای متحرک در مدت زمان کوتاهی طراحی و ساخته می شود و سپس در چندین ساعت اجرا و نصب می گردد. از مزایای استفاده از این نوع پارتیشن بندی می توان به جداسازی موقت محیط اشاره کرد که کاربرد بالایی در طراحی اتاق جلسه و اتاق کار و به خصوص در محیط اداری دارد.

پارتیشن شیشه ای ثابت
پارتیشن شیشه ای ثابت

پارتیشن شیشه ای متحرک چگونه ساخته می شود؟

اجزای پارتیشن شیشه ای بنا به سلیقه و انتخاب کارفرما انتخاب می شود. پس از انتخاب مدل، رنگ بندی، متریال و یراق آلات، ساخت پارتیشن شروع می شود. پارتیشن شیشه ای متحرک به دو شکل قابلیت استفاده دارد، نوع دستی و نوع برقی. درب اتاق شیشه ای متحرک از نوع دستی را می توان با دست باز و بسته و جابه جا کرد.

در نوع برقی، یک موتور الکتریکی بر روی پارتیشن تعبیه می شود و از این رو برای باز و بسته کردن درب های پارتیشن می توان از کلید استفاده کرد. اتاق شیشه ای متحرک بر روی ریل حرکت می کند و هزینه ساخت بالاتری نسبت به اتاق شیشه ای ثابت دارد. اتاق شیشه ای متحرک برای دکوراسیون داخلی فضای خصوصی و فضای عمومی مورد استقبال دکوراتورها قرار گرفته است. بازسازی ساختمان با اتاق شیشه ای متحرک شکیل تر و به روزتر است. خوشبختانه این نوع پارتیشن بندی هم قابلیت جابه جایی و انتقال به فضای دیگر را دارد و بدون آسیب دیدن می توان آن را منتقل کرد.

معرفی و بررسی انواع دکوراسیون داخلی قابل انتقال

پارتیشن شیشه ای ثابت

اتاق شیشه ای ثابت شامل پارتیشن شیشه ای فریم دار و پارتیشن شیشه ای فریم لس و پارتیشن شیشه ای منحنی می شود. این نوع پارتیشن ها با فریم و یا بدون فریم اجرا می شوند و با پیچ و مهره و یراق آلات به سقف و کف متصل می شود. برای انتقال این نوع دکوراسیون داخلی فقط کافی است پارتیشن از نقاط اتصالی باز شود و به محل جدید انتقال داد.

در محل جدید اجزای پارتیشن مانند تیکه های پازل بهم متصل می شوند و مجدد نصب و رگلاژ می گردند. اتاق شیشه ای فریم دار و اتاق شیشه ای منحنی دارای فریم آلومینیوم، آهن، استیل و یا چوب هستند، از این رو در برابر ضربه مقاوم هستند. چهارچوب موجود در اطراف شیشه، شیشه را از آسیب های احتمالی حفظ می کند.

پارتیشن شیشه ای متحرک

این نوع دکوراسیون داخلی بر روی ریل استوار است و بر خلاف اتاق شیشه ای ثابت، نیازی به یراق آلات و پیچ و مهره ندارد. شیشه سکوریت به کار رفته در ساخت این نوع پارتیشن، دارای فریم و چهارچوب است و بسیار مقاوم می باشد. تمام قطعات این نوع دکوراسیون داخلی قابلیت باز شدن و منتقل شدن به مکان دیگر را دارند. دکوراسیون کاژه با دکوراتورهای ماهر و مجرب، بهترین طراحی موجود را به کارفرما ارائه می کند.

پارتیشن شیشه ای متحرک
پارتیشن شیشه‌ای متحرک

پروسه جمع آوری و جابه جایی پارتیشن شیشه ای به محل دیگر چگونه انجام می شود؟

باز کردن پیچ و مهره و یراق آلات برای جابه جایی پارتیشن شیشه ای نیاز به ابزار مخصوص دارد. دکوراسیون کاژه از ماهرترین و متبحرترین تکنسین ها تشکیل شده است که عملیات باز کردن پارتیشن، جمع آوری آن و جابه جایی آن را با بالاترین کیفیت انجام می دهند. قائدتا انتقال دادن و جابه جا کردن پارتیشن هزینه کم تری را نسبت به ساخت پارتیشن جدید متحمل می شود. هزینه جابه جایی بنا به وزن دکوراسیون داخلی، ابعاد پارتیشن شیشه‌ای، نوع پارتیشن، نوع شیشه سکوریت آن که شامل تک جداره و دو جداره می شود، متغیر است. علاوه بر هزینه جابه جایی، هزینه جمع آوری و هزینه نصب مجدد هم می باشد که در مقابل تغییر دکوراسیون داخلی و استفاده مجدد، ناچیز می باشند.

گاها افراد اقدام به باز کردن و جمع آوری پارتیشن می کنند که بنا به وزن زیاد شیشه ها، ناآشنایی به نحوه ی جابه جایی و عدم تسلط به چگونگی نصب مجدد، موجب آسیب دیدن پارتیشن شیشه ای می شوند. از این رو پیشنهاد می شود حتما از افراد متخصص و مجرب استفاده شود. دکوراسیون کاژه با ارائه خدمات به صرفه، امکان انتقال از مکانی به مکان دیگر را فراهم کرده است تا مشتریان عزیز کاژه در نقل و انتقالات دچار مشکل و سختی نشوند. پس از انتقال، بایستی تمام اجزای پارتیشن مانند تیکه های پازل در کنار هم نصب شوند. زاویه نصب پارتیشن اهمیت بالایی دارد. ابزار نصب و رگلاژ پارتیشن مخصوص هستند که بایستی توسط یک فرد ماهر مورد استفاده قرار بگیرد.

جابه جایی پارتیشن شیشه ای
جابه جایی پارتیشن شیشه ای
امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته