استفاده از پارتیشن شیشه ای به عنوان گلخانه وسط شرکت (گلخانه با پارتیشن شیشه ای)

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

استفاده از پارتیشن شیشه ای به عنوان گلخانه وسط شرکت

امروزه استفاده از پارتیشن تمام شیشه‌ای به عنوان گلخانه مرسوم است. پارتیشن تمام شیشه‌ای نسبت به پارتیشن نیمه شیشه ای طرفدار بیشتری دارد، چرا که جلوه ی این نوع پارتیشن شیشه ای بیشتر است. پارتیشن نیمه شیشه ای نیاز به مصالحی چون سیمان، آجر و ماسه و یا حتی چوب دارد ولی پارتیشن تمام شیشه ای فقط و فقط از فریم و شیشه تشکیل شده است.

زمان لازم جهت اجرای پارتیشن نیمه شیشه ای طولانی تر است و بایستی در ابتدا منتظر خشک شدن قسمت پایینی گلخانه بود و سپس با شیشه، قسمت فوقانی را طراحی و اجرا کرد. در حالی که پارتیشن تمام شیشه‌ای طی چند ساعت و با صرف زمان کمتر از یک روز، اجرا می شود. بازسازی ساختمان و اجرای اتاق شیشه ای به عنوان گلخانه در وسط شرکت یکی از به روزترین طراحی دکوراسیون داخلی موجود در ایران است. دکوراسیون کاژه با طراحی های نوین پاسخ گوی نیاز مشتریان عزیز خود می باشد.

طراحی گلخانه
طراحی گلخانه

بررسی انواع پارتیشن شیشه ای مناسب برای احداث گلخانه

1- احداث پارتیشن شیشه‌ای فریم لس یا بدون فریم به عنوان گلخانه:

ساخت گلخانه با پارتیشن شیشه‌ای بدون فریم نیازمند پروفیل بندی عمودی و افقی نیست. گلخانه اتاق شیشه ای فریم لس بسیار شفاف است و عبور نور برای رشد گل و گیاه موجود در گلخانه موثر است. میزان بازتاب نور در این نوع دکوراسیون داخلی بسیار زیاد است و توصیه می شود گل و گیاه هایی که نیاز به نور بیشتری دارند، در این نوع پارتیشن نگهداری شوند. اجرای اتاق شیشه ای فریم لس در وسط ساختمان راحت و بدون دردسر بوده و تیم دکوراسیون کاژه با تبحر مراحل ساخت و اجرا را انجام می دهند.

2- احداث پارتیشن شیشه‌ای فریم دار به عنوان گلخانه:

هزینه ساخت و اجرای پارتیشن فریم دار نسبت به پارتیشن فریم لس بیشتر است، چرا که پروفیل بندی عمودی زمان بر و هزینه بر است. تنوع ساخت درب پارتیشن شیشه‌ای فریم دار برای گلخانه شامل درب رولینگ (ریلی)، کشویی و لولایی می شود. گلخانه ای که پس از بازسازی ساختمان به این شکل ساخته می شود، ظرافت و مقاومت بالاتری دارد. دکوراسیون کاژه از چوب، آهن و آلومینیوم برای ساخت فریم استفاده می کند که متریال آن بنا به سلیقه مشتری و شرایط فضای شرکت انتخاب می شود.

3- احداث پارتیشن شیشه‌ای منحنی به عنوان گلخانه:

یکی از جذاب ترین نوع گلخانه های شیشه‌ای، پارتیشن شیشه ای منحنی است که طراحی زیبایی دارند. بهتر است در ساخت این نوع اتاق شیشه ای از یک لایه شیشه با ضخامت مختلف استفاده شود تا نور کافی به گل و گیاه برسد و رشد گیاه دچار مشکل نشود. بازسازی ساختمان و ساخت پارتیشن شیشه ای منحنی در وسط شرکت نیازمند فریم است. جنس فریم به کار رفته در ساخت اتاق شیشه ای منحنی، آهن و آلومینیوم می باشد که با درب لولایی و رولی اجرا می شود. استفاده از شیشه بی رنگ جلوه بیشتری نسبت به شیشه های رنگی دارد.

پارتیشن شیشه ای منحنی
پارتیشن شیشه‌ای منحنی

4- احداث پارتیشن شیشه‌ای تک جداره به عنوان گلخانه:

پارتیشن شیشه ای تک جداره بهتر از پارتیشن شیشه‌ای دو جداره است. گلخانه شیشه ای با دو لایه شیشه مانع از رسیدن نور کافی به گیاه می شود و از این رو رشد گیاه دچار آسیب می شود. بهتر است از یک لایه شیشه سکوریت با ضخامت 4 میلی متر در ساخت گلخانه استفاده شود. شیشه حجیم و ضخیم به هیچ عنوان مناسب گلخانه نیست. باریک بودن اتاق شیشه ای تک جداره بسیار پرطرفدار بوده و فریم آن در رنگ های سفید و نقره ای ساخته می شود.

ویژگی استفاده از پارتیشن شیشه ای به عنوان گلخانه

1- زیبایی و ظاهر شکیل گلخانه شیشه‌ای:

شیشه در عین سادگی پس از اجرا ظاهری بسیار شکیل و زیبا به فضای داخلی شرکت می دهد. دکوراسیون کاژه با طراحی و اجرای پارتیشن شیشه ای، محیطی لوکس همراه با نورپردازی مناسب را می سازد.

2- انعطاف پذیری بالا در ساخت گلخانه شیشه‌ای:

تنوع بالا در وجود متریال مختلف، امکان طراحی و ساخت متنوع ترین گلخانه های شیشه ای را فراهم کرده است. از این رو مشتریان می توانند متریال و نوع پارتیشن شیشه ای مد نظر خود را انتخاب کنند. تنوع در ساخت شامل ضخامت شیشه، رنگ شیشه، نوع پارتیشن شیشه‌ای، فریم کار، طراحی پارتیشن شیشه ای و نوع درب می شود.

3- نصب آسان گلخانه شیشه‌ای:

نصب هر نوع پارتیشن شیشه ای نسبت به سایر گلخانه ها راحت تر است. گلخانه ها اصولا نیاز به بناکاری و ساخت و کار دارند که هزینه بر و زمان بر هستند ولی در مقابل، پارتیشن شیشه‌ای در یک جلسه نصب می شود و دردسر کم تری دارد.

4- مقرون به صرفه بودن گلخانه شیشه‌ای:

حذف هزینه های جوشکاری، بناکاری، سنگ کاری و هزینه های خرید مصالح مورد نیاز به نفع کارفرما است. از این رو تنها هزینه شیشه و هزینه ساخت و اجرای پارتیشن شیشه‌ای اعمال می شود که بسیار مقرون به صرفه می باشد.

اجرای پارتیشن شیشه ای به عنوان گلخانه در وسط شرکت
اجرای پارتیشن شیشه‌ای به عنوان گلخانه در وسط شرکت

آیا ضخامت شیشه سکوریت به کار رفته در پارتیشن شیشه ای به عنوان گلخانه اهمیت دارد؟

بله، ضخامت شیشه بایستی بین 4 میلی متر تا 8 میلی متر باشد. ضخامت شیشه مانع از ورود درصدی از نور تابیده شده به گلخانه می شود. از این رو برای رسیدن نور کافی به گیاه و رشد گیاه، لازم است ضخامت شیشه سکوریت طبق استانداردها تعیین و استفاده شود. از طرفی شیشه ضخیم مانع از عبور و مرور هوای تازه به داخل گلخانه می شود.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته