استفاده بهینه از پارتیشن شیشه ای در سرویس بهداشتی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

استفاده بهینه از پارتیشن شیشه ای در سرویس بهداشتی

استفاده از پارتیشن شیشه ای در سرویس بهداشتی

یکی از کاربردهای پارتیشن شیشه ای، جداسازی فضای حمام از سایر قسمت های سرویس بهداشتی می باشد. این نوع اتاق شیشه ای که مختص حمام می باشد را با نام های کابین شیشه ای حمام و یا دیوایدر شیشه ای حمام می شناسند. تنوع در طراحی، ساخت و اجرای این نوع دکوراسیون داخلی و قیمت مناسب آن، موجب افزایش تقاضا شده است.

از مزایای بازسازی ساختمان با اجرای پارتیشن شیشه ای، می توان به قابلیت طراحی و اجرای پارتیشن در فضاهای کوچک و بزرگ اشاره کرد. از این رو محبوبیت اتاق شیشه ای مناسب حمام بین دکوراتورها بیش از پیش، شده است.دکوراسیون کاژه با طراحی های مدرن، کارنامه درخشانی در زمینه ساخت اتاق شیشه ای حمامی دارد.

انواع پارتیشن شیشه ای مناسب سرویس بهداشتی

1- پارتیشن شیشه ای لولایی حمام

عمدتا دکوراتورها برای ساخت پارتیشن شیشه ای لولایی حمام از شیشه های سکوریت یا شیشه های لمینت استفاده می کنند. ساخت اتاق شیشه ای رنگی با شیشه هایی به رنگ های شفاف، دودی، مات، برفی، مسی، آبی و سبز و سوپر سیلور، رفلکس و طلایی کاربرد بالایی دارد. البته ناگفته نماند که رنگ های شفاف، دودی و مات نسبت به سایر رنگ ها طرفداران بیشتری دارد. پرکاربردترین شیشه ها در ساخت این نوع دکوراسیون داخلی ضخامتی معادل 10 میلی متر دارند.

پارتیشن شیشه ای لولایی حمام
پارتیشن شیشه ای لولایی حمام

نحوه ساخت پارتیشن شیشه ای لولایی حمام

قبل از سکوریت شدن شیشه ها بایستی یراق آلات ضد آب و ضد زنگ مربوطه، با دستگاه CNC بر روی شیشه ها نصب شوند، سپس شیشه ها برای سکوریت شدن به کارگاه فرستاده می شوند. در کارگاه شیشه همراه با یراق آلاتی که بر روی آن پرس شده اند، تحت حرارت 700 درجه سانتی گراد پخته می شود. پس از اتمام فرایند سکوریت شدن شیشه، حالا مقاومت شیشه در برابر ضربه، حرارت و تغییرات دمایی افزایش یافته است. شیشه سکوریت با یراق آلات لولایی به شیشه یا دیوار متصل می شود تا درب لولایی به راحتی باز و بسته گردد.

2- پارتیشن شیشه ای ریلی حمام

ساخت پارتیشن شیشه ای ریلی حمام عمدتا با شیشه های سکوریت انجام می شود. امروزه تنوع رنگی و تنوع ضخامت شیشه سکوریت بسیار زیاد می باشد که انتخاب رنگ آن بر عهده ی دکوراتور و کارفرما می باشد. درب اتاق شیشه ای ریلی حمام به صورت اسلایدینگ جابه جا می شود. از مزایای پارتیشن شیشه ای ریلی می توان به قابلیت اجرای آن برای هر نوع حمامی اشاره کرد و چون درب آن به صورت ریلی باز و بسته می شود، دیگر نیازی به فضای اضافی نیست.

نحوه ساخت پارتیشن شیشه ای ریلی حمام

پارتیشن شیشه ای ریلی حمام با یراق آلات ضد زنگ و ضد آب به وسیله یک تسمه بلند اجرا و نصب می گردد. رنگ بندی یراق آلات ضد آب و ضد زنگ شامل سه رنگ سیلور، طلایی و مشکی می شود که به دو صورت مات و براق در بازار خرید و فروش می شود.

کابین شیشه ای ریلی
کابین شیشه ای ریلی

3- کابین پارتیشن شیشه ای حمام

دکوراتورها برای ساخت کابین پارتیشن شیشه ای حمام از شیشه های سکوریت با ضخامت 10 میلی متر یا شیشه های لمینت دوجداره استفاده می کنند. تنوع رنگی این نوع شیشه ها بسیار بالا بوده و انتخاب آن به مشتری و یا پیشنهاد دکوراتور بستگی دارد. این نوع دکوراسیون داخلی بیشتر برای سرویس بهداشتی با فضای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و بدین شکل، فضای حمام را از سایر فضای سرویس بهداشتی جدا می کند. فریم و یراق آلات به کار رفته در ساخت کابین اتاق شیشه ای همگی ضد آب و ضد زنگ می باشد. درزگیری فوق العاده بین شیشه ها مانع خروج آب از کابین می گردد.

کابین شیشه ای
کابین شیشه ای

مزایای استفاده بهینه از پارتیشن در سرویس بهداشتی

1- شیشه مناسب پارتیشن شیشه ای

شیشه مناسب پارتیشن شیشه ای از نوع سکوریت و لمینت می باشد. این نوع شیشه در برابر ضربه، تغییرات دمایی، حرارت و برخورد آب مقاومت بالایی دارد. در صورتی که شیشه دچار آسیب و شکستگی شود به قطعه های ریز و صیقلی خرد می شود ولی خوشبختانه ایمنی بالایی دارد، چرا که برنده نیست.

2- سلامت و بهداشت پارتیشن شیشه ای

سلامت و بهداشت پارتیشن شیشه ای در سطح بالایی قرار دارد، چرا که شیشه به دلیل ضد آب بودن، هیچ گاه محل مناسبی برای رویش قارچ و باکتری نیست.

3- جداسازی حمام از سایر بخش ها

پارتیشن شیشه ای مناسب سرویس بهداشتی، موجب جداسازی حمام از سایر بخش های سرویس بهداشتی می شود. در این صورت بخار آب به بخش خارجی اتاق شیشه ای نفوذ نمی کند. بخار آب پس از برخورد با هوای سرد، به قطرات آب تبدیل می شود. قطرات پس از خشک شدن، بر روی سرامیک و کاشی سرویس بهداشتی لکه باقی می گذارند.

4-حفظ سلامت اجسام خارج را از پارتیشن

فضای بین شیشه ها کاملا درزگیری شده است که در این صورت آب و رطوبت به خارج از اتاق شیشه ای نفوذ نمی کند. این گونه سلامت اجسام خارج را از پارتیشن حفظ می شود.

5-کاهش میزان آلودگی فضای داخل و خارج پارتیشن

پارتیشن بندی و جداسازی حمام از سایر بخش های سرویس بهداشتی، میزان آلودگی فضای داخل و خارج پارتیشن را کاهش می دهد. از این رو شاهد تمیزی بیشتر سرامیک ها و کاشی ها هستیم.

6- طراحی، ساخت، اجرا و نصب آسان

طراحی، ساخت، اجرا و نصب پارتیشن شیشه ای حمام بسیار راحت تر و بی دردسرتر از سایر روش ها می باشد. از مزایای استفاده بهینه از پارتیشن شیشه ای در سرویس بهداشتی می توان به عدم نیاز به اجرای زیرساخت اشاره کرد.

7- قابلیت اجرا در فضاهای کوچک و بزر

اتاق شیشه ای قابلیت اجرا در فضاهای کوچک و بزرگ را دارد. همین امر به محبوبیت و تقاضای بیشتر آن افزوده است به طوری که برای فضاهای کوچک، پارتیشن ها و کابین های کوچک طراحی می شود و برای فضاهای بزرگ، پارتیشن های بزرگ تر ساخته می شود.

8- هزینه ساخت و اجرای کم

هزینه ساخت و اجرای پارتیشن شیشه ای مناسب بوده و همگان می توانند از این نوع بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی استفاده کنند.

پارتیشن شیشه ای حمام
پارتیشن شیشه ای حمام
امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response