خرید پارتیشن شیشه ای دست دوم و آنچه باید در این خصوص بدانید

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

خرید پارتیشن شیشه ای دست دوم و آنچه باید در این خصوص بدانید

آیا از پارتیشن شیشه ای دست دوم می‌توانیم در بازسازی استفاده کنیم؟ این روزها با افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها، هزینه بازسازی ساختمان هم به شکل چشمگیری بالا رفته است. این امر سبب شده که اغلب افراد برای این منظور به دنبال یک راهکار شیک و درعین‌حال اقتصادی باشند. استفاده از پارتیشن‌های شیشه ای نه‌تنها ظاهری لوکس به محیط می‌بخشد، بلکه اجرای آن‌ها آسان و ارزان است. با وجود ارزان بودن این نوع پارتیشن‌ها، شاید ترجیح دهید که باز هم هزینه بازسازی را کمتر کنید. اینجاست که خرید پارتیشن شیشه ای  دست دوم موضوعیت پیدا می‌کند.

آیا استفاده از پارتیشن‌های دست دوم ایده‌ای منطقی و مناسب است؟ آیا این نوع پارتیشن‌ها خواسته‌ها و انتظارات را برآورده می‌کنند؟ در این مطلب از کاژه می‌خواهیم به این سؤالات پاسخ دهیم. دعوت می‌کنیم تا انتها ما را همراهی کنید.

خرید پارتیشن شیشه ای دست دوم

خرید پارتیشن شیشه ای دست دوم؛ آری یا نه؟!

اغلب خریداران هنگام مواجهه با صفاتی مثل «دست دوم» یا «کار کرده» در خرید یک محصول دچار شک و تردید می‌شوند. این قاعده درباره خرید پارتیشن شیشه ای دست دوم هم صدق می‌کند. ولی واقعیت این است که یک محصول دست دوم هم به شرط نیازسنجی درست می‌تواند کارکرد مناسبی برای شما داشته باشد.

بزرگ‌ترین مزیت خرید پارتیشن شیشه ای دست دوم، ارزان‌تر بودن آن نسبت به پارتیشن سفارشی و جدید است. هرچند که هزینه‌های ثابتی مثل حمل‌ونقل و نصب، تفاوتی با هزینه خرید پارتیشن نو ندارد. از بحث هزینه که بگذریم، مسئله اصلی، یافتن پارتیشنی است که ویژگی‌های آن با خصوصیات پارتیشن موردنظر شما مطابقت داشته باشد. در ادامه مهم‌ترین نکاتی را که در خرید پارتیشن دست دوم باید در نظر بگیرید، مرور می‌کنیم.

1. ابعاد پارتیشن

پارتیشن‌های شیشه ای را در مدل‌ها و ابعاد مختلفی تولید و اجرا می‌کنند. پارتیشن می‌تواند حالت نیمه یا تمام‌قد داشته باشد؛ مهم‌ترین چالش برای نصب پارتیشن شیشه ای دست دوم، پیدا کردن پارتیشن با ابعاد مناسب است. هر پارتیشن، قبلاً در ابعاد مشخصی طراحی شده که این ابعاد با توجه به ترجیحات مشتری یا اندازه محیط تعیین شده‌اند. آیا ابعاد پارتیشن فعلی، مناسب اجرا در منزل یا دفتر کار شما هستند؟

اگر ابعاد پارتیشن‌ها با محیط متناسب نباشد، نتیجه کار جالب نخواهد بود. فراموش نکنید که یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت پارتیشن‌های شیشه ای، زیبایی آن‌هاست. بنابراین اجرای آن‌ها به بهای از بین بردن زیبایی محیط، توجیهی ندارد. ابعاد پارتیشن نباید طوری باشد که به قول معروف به قامت ساختمان «زار» بزند. اگر ابعاد یک پارتیشن شیشه ای کارکرده با محیط موردنظر شما کاملاً فیت باشد، مشکلی در خرید آن وجود ندارد. در غیر این صورت ما سفارش پارتیشن شیشه ای اختصاصی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

2. وضعیت ظاهری پارتیشن

بخش زیادی از لطفِ اجرای یک اتاق شیشه ای به ظاهر تمیز و درخشان آن است. بنابراین خرید پارتیشن شیشه ای دست دوم با ظاهر نامناسب حتی با قیمت بسیار ارزان، فکر خوبی نیست. در وهله اول باید حواستان باشد که سطح شیشه‌‌ها، یکدست و عاری از هرگونه خراش یا ترک‌خوردگی باشد.

یکی دیگر از نکات مهم در خصوص ظاهر پارتیشن، وضعیت فریم آن است. به‌طور کلی پارتیشن‌های شیشه ای در دو نوع فریم دار یا فریم لس ساخته می‌شوند. در مدل فریم دار، شیشه را در چارچوب یک قاب که می‌تواند از جنس فلز، چوب و … باشد قرار می‌دهند. ولی در مدل فریم لس، خبری از قاب نبوده و تقریباً همه بخش‌های پارتیشن از جنس شیشه هستند. اگر پارتیشن شیشه ای دست دوم از نوع فریم دار است، وضعیت ظاهری فریم را با دقت بررسی کنید. برخی فریم‌های چوبی و فلزی بعد از چند سال استفاده، دچار زنگ‌زدگی و پوسیدگی می‌شوند که این مسئله، نمای کل پارتیشن را خراب می‌کند.

گاهی بافت شیشه سالم بوده و ابعاد آن هم با اندازه دلخواه مشتری متناسب است؛ ولی ممکن است فریم ظاهر جالبی نداشته باشد. در این صورت می‌توانید یک فریم اختصاصی سفارش داده و شیشه را در فریم جدید قرار دهید. اگر عکس این حالت برقرار باشد، می‌توانید برای فریم، شیشه ای با جنس و کیفیت مناسب بخرید.

3. ایجاد نقش و طرح روی شیشه

یکی از کارکردهای جذاب پارتیشن‌های شیشه ای این است که می‌توان با افزودن طرح و نقش روی بافت شیشه، نمای یونیک و خاصی به آن‌ها داد. درج نقش روی شیشه در محیط‌های اداری، نه‌فقط از جنبه زیبایی‌شناسی بلکه از جنبه برندینگ و فرهنگ سازمانی نیز اهمیت زیادی دارد.

 حالا سؤال اینجاست که آیا درج نقش و طرح‌هایی مثل لوگو روی پارتیشن شیشه ای دست دوم امکان‌پذیر است؟ بله! چنانچه نوع شیشه‌ی به‌کاررفته در پارتیشن، قابلیت درج نقش را داشته باشد می‌توان با استفاده از روش‌هایی مثل سند بلاست این کار را انجام داد.

4.  آپشن‌های اضافی

شیشه‌های به‌کاررفته در پارتیشن‌های گلس، چه از جنبه ظاهری و چه از حیث ذاتی دارای خصوصیات متفاوتی هستند. به‌عنوان مثال، برخورداری از عایق صوتی یکی از آپشن‌های مهمی است که در خرید پارتیشن شیشه ای اداری روی آن تأکید ویژه‌ای می‌شود. آیا می‌خواهید از پارتیشن در محیط اداری و برای ایجاد نواحی یا اتاق‌های مجزا استفاده کنید؟ در این صورت طبیعتاً باید حفظ آرامش و تمرکز کارکنان را به‌عنوان یک اولویت اساسی مدنظر قرار دهید. آیا متریال به‌کاررفته در پارتیشن شیشه ای دست دوم موردنظر شما، می‌تواند به‌عنوان یک عایق صوتی عمل کند؟ اگر این‌گونه نباشد، بهتر است در تصمیمتان برای خرید آن پارتیشن تجدیدنظر کنید.

در بحث خرید پارتیشن اداری شیشه به همان اندازه که زیبایی ظاهری اهمیت دارد، کارکرد نیز مهم است. مهم نیست یک پارتیشن از نظر ظاهری چقدر لوکس و بی‌نقص باشد؛ چون درنهایت اگر نتواند انتظارات کارکردی شما را محقق کند، ارزش خرید ندارد.

خرید پارتیشن شیشه ای دست دوم و آنچه باید در این خصوص بدانید

سخن آخر

در خرید و فروش پارتیشن شیشه ای دست دوم ممکن است همه چیز صد درصد مطابق میل شما نباشد. بااین‌حال می‌توانید ایده‌آل گرایی‌تان را کاهش دهید و به ازای قیمت ارزان‌تر، چشمتان را روی مشکلات کوچک ببندید. البته یک راه دیگر این است که با تغییر شیشه یا فریم و اِعمال اقدامات اصلاحی روی آن‌ها، پارتیشن را به وضعیت موردنظرتان نزدیک کنید.

درمجموع اگر می‌خواهید همه چیز در دکوراسیون داخلی مطابق میلتان پیش برود، سفارش یک پارتیشن اختصاصی، بهترین گزینه روی میز است. متخصصان شرکت کاژه با مهارت بی‌نظیر و کوله باری از تجربه، انجام این کار را با کمترین هزینه ممکن برایتان مقدور می‌سازند.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته