خانه هایی که ما داریم همیشه ایده آل نیستند و ممکن است به برخی تغییرات در دکوراسیون نیاز  داشته باشیم. برای مثال تصور کنید که شما به تازگی خانه ای خریده اید ولی می خواهید قسمتی از خانه را از قسمت دیگر آن جدا کنید، در عین حال نمی توانید دیوار بکشید و یا می خواهید قسمتی از دفتر کار خود را از بخش های دیگر جدا کنید و کمی حریم خصوصی داشته باشید. در این موارد بهتر است از پارتیشن استفاده کنید. با استفاده از پارتیشن شما بخش های جدیدی را به خانه ی خود اضافه می کنید و همچنین بخش های قبلی را از یکدیگر جدا می کنید. پارتیشن در دکوراسیون تغییر ایجاد می کند و در صورتی که به خوبی استفاده شود به زیبایی آن می افزاید.

پارتیشن های استیند گلس

استیند گلس از کارهای هنری است که در هر جایی در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد، از سقف نورگیر شیشه ای گرفته تا گنبد شیشه ای و یا حتی آباژور منزل، و حالا می توانید از پارتیشن های استیند گلس هم استفاده کنید. در گذشته بیشتر پارتیشن ها از جنس چوب بود، آن ها هم زیبایی خود را داشتند اما پارتیشن استیند گلس زیبایی بسیار بیشتری دارد. استفاده از آن ها مدتی است که در دکوراسیون داخلی بیشتر شده است و افراد به زیبایی و کاربردی بودن آن ها پی برده اند.

مناسب برای همه ی مکان ها

می توانید از پارتیشن های استیند گلس در هر جایی از منزل استفاده کنید، آشپرخانه، اتاق خواب، جدا کردن دوش حمام از رختکن و یا هر جایی که احساس می کنید نیاز دارید. این ها تنها موارد مربوط به منزل بود، شما می توانید از آنها در فضای اداری هم استفاده کنید. شاید فکر کنید که طرح آن با دکوراسیون کلی خانه ی شما همخوانی نداشته باشد، این فکر درست نیست، گزینه های انتخابی شما بسیار زیاد است و در ثانی می توانید طرح مورد علاقه ی خودتان را سفارش دهید.

مقاومت و ایمنی

اگر نگران مقاومت این نوع از پارتیشن ها هستید باید بدانید که شیشه های استفاده شده در آنها بیشترین مقاومت و استحکام را دارند. در بحث ایمنی هم در ساخت آنها از شیشه های ضد ضربه ی پلیمری استفاده می شود تا خطری شما را تهدید نکند.

انواع مختلف شیشه های استفاده شده

  • استیند گلس تیفانی که نماد زیبایی و پرستیژ است
  • شیشه های رنگی کلاسیک
  • شیشه های خم که اتاق ها را روشن تر می کنند

شما می توانید هر کدام از انواع مختلف که در بالا بیان شده است به دلخواه خودتان انتخاب کنید. زمانی که نور از شیشه این پارتیشن ها عبور می کند زیبایی بسیار مجذوب کننده ای را برای ساختمان شما به ارمغان می آورد، البته این شفافیت به میزانی نیست که بتوان طرف دیگر را مشاهده کرد. از آنجایی که همه ی جداکننده ها ثابت نیستند می توانید از مدل های متحرک استفاده کنید تا در صورت نیاز در قسمت دیگری از منزل مشکلی در جابجایی نداشته باشید.

شیشه های تیفانی یا استیند گلس های تیفانی برای اولین بار توسط لوئیس تیفانی در آمریکا تولید شد. لوئیس تیفانی ایده ی ساخت استیند گلس تیفانی را از شیشه های تزئینی سوریه ای و قرون وسطایی در نمایشگاه های اروپا گرفت. این نوع از شیشه برخی از ویژگی های شیشه های قدیمی که در برخی مساجد و کلیساها استفاده شده است را دارد. این ویژگی این است که این شیشه ها نوعی تابش و درخشش سطحی داشته باشند. این تابش سطحی باعث کمی کدری هم می شود. مخلوط کردن چند نوع رنگ شیشه زمانی که حرارت دیده اند دلیل این ویژگی خاص شیشه های تیفانی است. شرکت کاژه در تولید شیشه های تیفانی برای انواع کاربردها مانند سقف نورگیر شیشه ای (اسکای لایت) و پارتیشن های استیند گلس بصورت تخصصی و حرفه ای در حال فعالیت است.