دانشگاه امام حسین ; پلی کربنات جهت پوشش آسانسور

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

پلی کربنات جهت پوشش آسانسور

مکان پروژه : دانشگاه امام حسین تهران

از دیگر پروژه های اجرا شده توسط شرکت دکوراسیون کاژه، می توان به ساخت پوشش آسانسور در دانشگاه امام حسین، واقع در شهر تهران اشاره کرد. این دانشگاه یکی از دانشگاه های قدیمی تهران است و نمای ساختمان آن به صورت سنتی و آجری است. از این رو استفاده از متریال بسیار مدرن در ساخت پوشش آسانسور، دارای هیچگونه هماهنگی با آن نبوده و باعث ایجاد نابه سامانی بصری در ساختمان می شد. از این رو استفاده از ورقه های پلی کربنات که در عین سادگی، بسیار کاربردی و مقاوم هستند و با هر نوع سبک معماری هماهنگی دارد، بهترین گزینه درباره ی این دانشگاه بود. حال می خواهیم تصاویر ثبت شده از پروژه ی اجرا شده را ببینیم و مراحل ساخت آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

پوشش پلی کربنات برای آسانسور دانشگاه امام حسین
پوشش پلی کربنات برای آسانسور دانشگاه امام حسین

 

محوطه ی آسانسور این ساختمان، به صورت استوانه ای طراحی شده تا با نیم دایره ای که در نمای ساختمان به چشم می خورد، همخوانی داشته باشد. کارفرما در این پروژه، تصمیم گرفت که از ورقه های پلی کربنات مشکی استفاده نماید تا ضمن استفاده از نور طبیعی، هرچند کم تر از ورقه های پلی کربنات رنگ روشن، تا حدودی جلوی دید را هم بگیرد. در واقع این انتخاب کاملا بسته به نظر و سلیقه ی مشتری است و با هر رنگی قابل اجرا است.

 

پوشش پلی کربنات برای آسانسور دانشگاه امام حسین
پوشش پلی کربنات برای آسانسور دانشگاه امام حسین

همان طور که می بینید این پروژه در مقیاس بسیار بزرگی اجرا شده و از ظرافت و زیبایی بسیار، برخوردار است. بعد از این که بدنه و اسکلت آسانسور توسط متخصصین این کار بنا نهاده شد، نوبت به نصب ورقه ها به عنوان پوشش آسانسور رسید. ورقه های پلی کربنات که بسیار انعطاف پذیر هستند و با فشار دست هم به راحتی خم می شوند، کاملا مناسب برای استفاده در قوس هستند و به راحتی به شکل مورد نظر شما در می آیند. البته این ورقه ها در کنار انعطاف پذیری، از مقاوت بسیاری برخوردارند و توان مقابله با ضربات مختلف را دارند.

پوشش پلی کربنات برای آسانسور دانشگاه امام حسین
پوشش پلی کربنات برای آسانسور دانشگاه امام حسین

 

استفاده از پلی کربنات های مشکی در این پروژه که در نما اجرا شده و مدام در معرض نور آفتاب قرار دارد، باعث می شود تا ظاهر آن به مرور زمان دچار زردی و کهنگی نشود و سالیان دراز، به همین رنگ باقی بماند و نیازی به تعویض نداشته باشد. ورقه های پلی کربنات به خاطر ساختار درونیشان، در مقابل رطوبت،گرما و سرما، همچون عایقی قوی ایفای نقش می کنند و جلوی سرما و گرمای زیاد را، در دروم آسانسور می گیرند. این متریال از نظر وزنی نیز کاملا مناسب برای اجرای این پروژه است.

استفاده از ورقه های پلی کربنات، این روزها در پروژه های بسیار متنوعی رایج شده است و افراد با خواص بی نظیر این متریال به عنوان یک سطح پوشاننده ی مقاوم آشنا شده اند. این ورقه ها هم خاصیت نورگیری خوبی دارند و هم از مقاومت زیادی برخوردارند و در عین حال دارای انعطاف پذیری فوق العاده ای هستند.

گروه دکوراسیون گاژه در اجرای انواع پروژه های مربوط به پلی کربنات کاملا خبره بوده و دارای سابقه ای طولانی در این عرصه هستند. تیم طراحی و اجرایی این مجموعه، با ارائه ی بهترین خدمات، همواره گزینه ای ایده آل جهت همکاری است. با مراجعه به سایت کاژه می توانید ضمن آشنایی با تکنیک ها و متریال های مختلف، پروژه های مختلف اجرا شده توسط این مجموعه را نیز مورد بررسی قرار دهید.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته