پوشش استخر شهریار در ۲ مرحله قبل از پایان یافتن ساخت استخر ویلایی مورد بازدید کارشناسان شرکت کاژه قرار گرفت. به دلیل نزدیکی لگن استخر به دیوار ویلا یک بخش از چهار جداره اسخر را حذف نموده و از دیوار ویلا به عنوان یکی از بخش های دیواره های پوشش استخر شهریار استفاده نمودیم. که این امر در کم کردن هزینه ها نیز اثر بخش بود.

ابعاد سازه برای پوشش استخر شهریار ۱۵ در ۶ متر که با ارتفاع ۳٫۵ متر در سمت دیوار و در قسمت دیواره شیشه ای ۲ متر ساخته شده است. دیواره ها از جنس شیشه نشکن (سکوریت) و ریلی و متحرک میاشند. سقف هم با پلی کربنات دوجداره پوشش و آب بند شده است.

 

پوشش استخر شهریار

 

پوشش استخر شهریار

 

پوشش استخر شهریار

 

پوشش استخر سازه ای کارآمد برای استفاده چهار فصل از استخر های خانگی

داشتن استخر در محوطه ویلا یکی از امکانات ویژه یک ویلا و یا باغ به حساب میآید. اما اگر استفاده از آن فقط محدود به ماه های گرم سال باشد به مقدار زیادی نا امید کننده است. پوشش استخر  سازه ای کارآمد برای استفاده چهار فصل از استخر های خانگی میباشد. پوشش استخر میتواند متحرک و یا ثابت طراحی و ساخته شود، مسلما اگر امکانات لازم را داشته باشید پوشش استخر متحرک و یا همان پوشش استخر تلسکوپی این امکان را فراهم مینماید که ضمن استفاده از استخر در فصول سرما در فصل گرما با کنار زدن پوشش آب بند استخر از مزایای آفتاب هم بهره مند شوید.

البته این پوشش ها به شیوه های متفاوتی هم ساخته میشوند به عنوان مثال یکی از مشتریان درخواست نمودند که پوششی برای استخر تهیه شود که بعد از بسته شدن فضای بالایی استخر سقف تبدیل به زمین فوتبالی متحرک برای محیط بازی بچه ها گردد، در اینجا از شما دعوت میشود که سقف متحرک استخر ( زمین فوتبال متحرک ) این پروژه را که در جاجرود اجرا شده را ملاحظه بفرمایید.

از دیگر پروژه های اجرا شده پوشش استخر متحرک میتوان به پروژه پوشش استخر تلسکوپی دهکده فردیس و استخر بازشو گوهردشت کرج اشاره نمود.