10 مزیت پوشش دور استخر که باید بدانید

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

پوشش دور استخری

پوشش دور استخر متحرک یا ثابت روز‌به‌روز رایج‌تر می‌شود. چه احساسی خواهید داشت اگر یک پناهگاه و تفریحگاه خصوصی در حیاط خلوت خود داشتید؟ صرف از نظر شرایط آب‌وهوایی، شما می‌توانید از استخر خود لذت ببرید. استخرهای مدرن با روکش‌های پلی‌کربنات پوشیده می‌شوند و می‌توانند به شکل‌های گنبدی، مستطیلی و یا شیروانی باشند. دلایل متعددی وجود دارد که چرا لازم است استخر خود را بدون هیچ تردیدی حصارکشی کنید. ما در سایت کاژه این مزایای کلیدی را برای شما توضیح می‌دهیم:

1. تضمین قابلیت استفاده از استخر در تمام طول سال

با استفاده از یک پوشش استخری، می‌توانید هر روز از استخر خود چه در زمستان و چه در تابستان استفاده کنید. چرا که این پوشش و محفظه، از تابش نور مستقیم جلوگیری می‌کند و دیگر هیچ‌گونه سوختگی پوست نخواهید داشت. همچنین در طول زمستان این پوشش بعنوان یک مانع در برابر برق و باران و بادهای سرد عمل می‌کند. این کار قطعا محیط داخل استخر را پایدار می‌کند و از این طریق، می‌توانید هر روز از استخر خود استفاده کنید. از آنجایی که پلی‌کربنات یک ورق بادوام است، قطعا عمر استفاده از استخر را تا 25 سال افزایش خواهد داد.


2. یک محیط پایدار، مفید برای سلامتی شما
تضمین قابلیت استفاده از استخر در تمام طول سال

حتی در طول فصل زمستان و سرما می‌توانید به ورزش‌های ایروبیک خود ادامه دهید. شرایط آب‌وهوایی شدید می‌تواند برای سلامتی شما مضر باشد و همواره با انواعی از بیماری‌ها همراه است. با داشتن یک پوشش استخری خود، این موضوع دیگر مشکلی نخواهد بود. دیگر لازم نیست بدن شما متناسب با هر شرایط آب‌وهوایی خود را سازگار کند؛ چرا که این‌بار یک محیط پایدار در استخر شما ایجاد شده است.

3. پوشش دور استخر، امنیت کودکان و ایمنی را تضمین می‌کند

پوشش استخری، دارای درب‌های قفل‌دار است. حال اگر زمانیکه به کار و یا جاهای دیگر می‌روید می‌توانید درب استخر را قفل کنید تا هیچ‌کس بدون اجازه شما وارد استخر نشود. این امر باعث کنترل بهتر افرادی می‌شود که می‌خواهند از استخر استفاده کنند. در واقع این یک اقدام امنیتی است که توسط مقامات اجرای قانون توصیه می‌شود.

4. پوشش استخری باعث جلوگیری از جریان همرفتی که عامل کم شدن آب استخر است می‌شود

با تبخیر شدن آب در تابستان، بخار آن توسط باد‌های همرفتی جابجا می‌شود و آب استخر کم می‌شود. یک پوشش استخر پلی‌کربناته مانع همه این باد‌ها می‌شود و در نتیجه آب استخر کم نمی‌شود و اگر تبخیری هم صورت گیرد، بسیار کاهش یافته است.

 

5. باعث کاهش استفاده از مواد شیمیایی شده و درنتیجه هزینه‌ها را کاهش می‌دهد

اشعه UV یا فرابنفش، باعث سوختن کلری می‌شود که برای تصفیه آب به استخر افزوده می‌شود. این باعث عدم تعادل PH می‌شود. در چنین شرایط آب استخر برای شنا کردن مناسب نخواهد بود. محفظه پلی‌کربنات برای استخر، از ورود این اشعه جلوگیری می‌کند. بنابراین نیازی به استفاده از کلر بیشتر نخواهد بود که در نتیجه آن، هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

 

6. کنترل کردن حریم شخصی استخر

می‌توانید از ورق‌های رنگی پلی‌کربنات استفاده کنید که میزان عبور نور را کاهش می‌دهد. این باعث ایجاد یک حریم شخصی در برابر عابران و همسایه‌ها می‌شود و می‌توانید با آزادی کامل در استخر خود شنا کنید.

 

7. جلوگیری از قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش

اشعه فرابنفش می‌تواند باعث آفتاب‌سوختگی شود. پوشش پلی‌کربناتی استخر می‌تواند از ورود 99% این اشعه جلوگیری کند. بدین طریق، دیگر از مضرات اشعه UV رنج نمی‌کشید.

8. پوشش دور استخر باعث کاهش هزینه‌های نگهداری و نظافت می‌شود

دیگر لازم نیست حشرات، برگ درختان و زباله‌ها را از استخر خود بردارید. حضارکشی دور استخر هزینه‌ای که قرار است برای این نگهداری پرداخت کنید را کاهش می‌دهد.

پوشش استخری، باعث زیبایی استخر می‌شود

9. پوشش استخری، باعث زیبایی استخر می‌شود

محفظه‌های دور استخر شنا، ظرافت و ظاهر کلی استخرا را بهبود می‌بخشد. حتی می‌توانید پوشش‌های سفارشی را انتخاب کنید که دارای تکنولوژی پیشرفته هستند.

10. این کار به هدف راحتی انتخاب می‌شود و در نتیجه آرامش ذهنی شما را تضمین خواهد کرد

دیگر لازم نیست برای تمیز کزدن استخر خود خسته شوید و یا نگران ایمنی آن در برابر کودکان باشید. پوشش دور استخر باعث آسودگی خیال شما خواهد شد.

 

  • پوشش استخری از جنس پلی‌کربنات، ایده‌ای است برای:
  • افزایش کارایی
  • امنیت
  • زیبایی 
  • کاهش هزینه‌های استخر

ما در این بخش از سایت کاژه با ارائه دلایل و مزایی از این ایده، شما را به آن تشویق می‌کنیم. ایده‌ای که قطعا به نفع سلامتی و هزینه‌های شما خواهد بود.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته