چرا پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری آمده‌اند تا با ما بمانند؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

چرا پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری آمده‌اند تا با ما بمانند؟

چرا پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری آمده‌اند تا با ما بمانند؟

آینده کار در دفاتر اداری هرگز تا این حد مبهم و نامعلوم نبوده است. با استناد به نظرسنجی اخیری که توسط موسسه PWC انجام شده، از هر 5 مدیر اجرایی، کمتر از 1 مدیر پیش‌بینی می‌کند که برنامه کار در شرکت‌های دنیا به روال قبل از پاندمی کرونا یعنی 5 روز در هفته بازگردد. در عوض، به اکثر کارکنان اجازه داده می‌شود که به‌طور دائم، حداقل 2 روز در هفته را از خانه کار کنند.

بااین‌حال، این بدان معنا نیست که دفاتر کاری دیگر اهمیت ندارند. بر اساس نتایج همین نظرسنجی، 87% از کارکنان معتقد هستند که وجود دفاتر فیزیکی برای همکاری بهتر و ایجاد و تقویت روابط بین اعضای تیم، اهمیت زیادی دارد. اغلب کارکنان، کماکان تمایل دارند که در دفاتر کارشان حاضر شوند؛ البته نه به‌طور منظم و مداوم و مثل روزهای قبل از بحران کرونا!

 

با این توضیحات، طراحان دکوراسیون اداری و مدیران دفاتر، باید درباره ظاهر محیط کار در دوران پسا کرونا ایده مناسبی داشته باشند. با کاهش تمرکز روی صندلی‌های اداری، فرصت خوبی برای استفاده بهینه از فضای موجود در دفاتر کاری فراهم شده است.

یکی از موضوعاتی که با اطمینان می‌توان آن را بخشی از روند آتی در دکوراسیون اداری دانست، پارتیشن شیشه‌ای است. بنابراین در این گفتار قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. اینکه چرا پارتیشن‌های شیشه‌ای آمده‌اند تا با ما بمانند؟ و دفاتر فیزیکی چطور می‌توانند با استفاده از آن‌ها خود را با نُرم جدید محیط‌های کاری تطبیق دهند؟

پارتیشن‌های شیشه‌ای متحرک

پارتیشن‌های شیشه‌ای متحرک

در دفاتر اداری بعد از دوران کووید، انعطاف‌پذیری حکم پادشاه را دارد! بسیاری از شرکت‌ها، استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای متحرک را در دستور کار قرار خواهند داد. به این ترتیب آسان‌تر می‌توانند از مزیت ناحیه بندی مجدد دفتر کار و انطباق آن با الگوها و نیازهای کاری جدید بهره‌مند شوند. این دیواره‌ها یا پارتیشن‌های روی چرخ، همان استایل و درخشش خیره‌کننده پارتیشن‌های شیشه‌ای معمولی را ارائه می‌دهند. با این تفاوت که به‌واسطه قابلیت حرکت و انعطاف‌پذیری، امکان تغییر چیدمان و دکوراسیون دفتر را برایتان محفوظ نگه می‌دارند.

با خرید پارتیشن اداری شیشه‌ای می‌توانید اَشکال متنوعی از محوطه‌ها را ایجاد کنید. این محوطه می‌تواند یک اتاق مصاحبه‌ی دنج و کوچک یا یک محوطه بزرگ برای برگزاری کنفرانس‌ها باشد. ضمن اینکه مدیران می‌توانند با ایجاد اتاق‌های موقتی برای برگزاری جلسات، ارتباط و مشارکت را در تیم‌های کاری تقویت کنند.

پارتیشن شیشه ای - کاژه

یکی دیگر از ویژگی‌های پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری، امکان کنار گذاشتن آسان آن‌هاست. اگر زمانی به هر دلیل به استفاده از پارتیشن‌ها نیازی نبود، می‌توانید آن‌ها را روی هم چیده و در گوشه‌ای بگذارید. واقعاً به همین سادگی!

پارتیشن‌های شیشه‌ای مات

پارتیشن‌های شیشه‌ای مات

استفاده از میز کارهای گروهی (فضای اداری مشترک) و همین‌طور اجاره فضای بیشتر، دو روشی هستند که شرکت‌ها بعد از پایان همه‌گیری با استفاده از آن‌ها می‌توانند ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌ها، به راندمان مدنظر دست پیدا کنند. اگر شرکت گزینه دوم را انتخاب کند، تفکیک تیم‌های کاری از یکدیگر به موضوع مهمی تبدیل می‌شود. کاری که با استفاده از یک حائل یا مانع کدر به‌خوبی انجام می‌پذیرد.

اینجاست که پارتیشن‌ شیشه ای مات، کارایی خود را نشان می‌دهند. استقرار شیشه سند بلاست یا مات می‌تواند ایده‌ای عالی و درعین‌حال شیک و چشم‌نواز برای ایجاد حریم خصوصی در دفاتر باشد. بنابراین برای تشکیل اتاق جلسات و اساساً هر فضایی که بحث حریم خصوصی در آن موضوعیت دارد، می‌توانید روی استفاده از پارتیشن شیشه‌ای مات حساب کنید.

پارتیشن‌های شیشه‌ای مات را می‌توان با ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلفی خریداری کرد. مثلاً می‌توانید روی سطح بعضی از این پارتیشن‌ها، پوشش‌های خاصی اِعمال کنید. پوشش‌هایی نامرئی که از باقی ماندن اثر انگشت، لکه و قطرات آب روی شیشه جلوگیری می‌کنند.

پارتیشن‌های شیشه‌ای صفحه‌ای و تمام‌قد

پارتیشن‌های شیشه‌ای صفحه‌ای و تمام‌قد

با هشدار دانشمندان درباره لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی تا چند سال دیگر، مدیران نیز باید واقع‌بین باشند. مطمئناً محیط‌های کاری باز، محبوبیتشان را حفظ می‌کنند اما یک نکته نگران‌کننده درباره آن‌ها وجود دارد. اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی مرتبط با ویروس کووید 19 در چنین محیط‌هایی کار آسانی نیست.

برای حل این مشکل 2 راه وجود دارد. راه اول، نصب صفحات شیشه‌ای در محیط و تفکیک فضای کاری با استفاده از آن‌هاست. صفحات فریم لس (بدون فریم) و شفافی که از شیشه مقاوم ساخته شده‌اند، بدون انسداد مسیر نور یا کور کردن دید، انتخاب خوبی برای این منظور هستند.

راه دوم، استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای تمام‌قد است که می‌توانند ثابت یا متحرک باشند. هدف از نصب این پارتیشن‌ها ایجاد یک حائل یا مانع مطمئن بین میزها یا فضاهای کاری در شرکت یا سازمان است. علاوه بر این شما می‌توانید به فراخور نیاز، با ایجاد بُرش‌های خاص در این پارتیشن‌ها، قطعاتی مثل لولا، دستگیره و … را نیز به آن‌ها اضافه کنید.

سخن آخر

خواندن این مقاله احتمالاً شما را هم به‌عنوان یک مدیر یا کارآفرین به فکر خرید پارتیشن‌های شیشه‌ای انداخته است. همان‌طور که گفتیم این پارتیشن‌ها، نقش پررنگی را در دکوراسیون اداری شیک دوران پسا کرونا خواهند داشت. پس چه بهتر که از همین حالا و برای خلق یک محیط کاری کارآمد و درعین‌حال شکیل، به استقبال آن‌ها بروید. امیدواریم آنچه خواندید نسبت به پارتیشن شیشه‌ای اداری، بینش جدیدی برای شما همراهان صمیمی کاژه ایجاد کرده باشد.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته