کاربرد شیشه های تزئینی در دکوراسیون منازل

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

دکوراسیون داخلی منازل، این روزها، به عنوان شاخه ای جداگانه در دانشگاه ها، مورد توجه قرار گرفته و طرفداران بسیار یافته است. کار در این شاخه نیازمند اطلاعات و دانش کافی است و جنبه های بسیار متفاوتی دارد و بسیار گسترده است. یکی از جنبه های بسیار مهمی که در دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار می گیرد، نورپردازی است و یکی از مهم ترین ابزارهایی که در انتقال نور، ایفای نقش می کند، شیشه است. شیشه های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی، این روزها انواع بسیار مختلفی دارند و نمونه های تزئینی آن ها بسیار زیبا و کاربردی اند. حال می خواهیم به کاربرد شیشه های تزئینی در دکوراسیون منازل پرداخته و هریک را به شرح دهیم.

استفاده از شیشه های تزئینی در سازه های دکوراتیو

استفاده از شیشه های رنگی با تکنیک تیفانی و استیند گلس، در ساخت ابزارآلات مختلفی به کار می رود که استفاده از هریک از این ابزراآلات، بر زیبایی فضای داخلی خانه می افزاید و جلوه ی متفاوتی از نور رو رنگ را در فضا پراکنده می کند. آباژورها و لامپ و لوسترهایی که با شیشه های رنگی پوشانده شده اند، امروزه به وفور در دکوراسیون استفاده می شوند و رقصی از انوار رنگی را در محیط به نمایش می گذارند. از دیگر سازه های دکوراتیوی که توسط شیشه های رنگی مزین می شوند، شومینه های تزئینی هستند. با استفاده از تکنیک استیند گلس در جداره ی جلوd شومینه ها، نور حاصل از شعله های شومینه، در رنگ های متنوعی منعکس می شوند و نمود بصری بسیار زیبایی را رقم می زنند.

 

استفاده از شیشه های رنگی تزئینی در نورگیرها

استفاده از شیشه های رنگی، تنها محدود به سازه های تزئینی برای داخل خانه نمی شود و در سقف منازل نیز، به راحتی و به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از شیشه های رنگی در نورگیر سقف ها، نور آفتاب به زیبا ترین شکل ممکن در فضا پراکنده می شود و سبب ایجاد فضایی متفاوت در میان تمام یکنواختی های عصر حاضر می گردد.

 

استفاده از شیشه های تزئینی در درب ها و پنجره ها

با کمی نوآوری و خلاقیت در دکوراسیون داخلی، می توان در ها و پنجره ها را از حالت معمولی و همیشگی خارج کرده و به ابزاری موثر در زیبایی فضای داخلی منازل تبدیل نمود. با استفاده از شیشه های رنگی و تکنیک

تیفانی و استیند گلس در آن ها، می توان در و پنجره ی منزل را به منبع نوری دکوراتیو تبدیل کرد که با انعکاس نور آفتاب در محیط داخلی و ایجاد تلالویی از رنگ های مختلف، بر زیبایی و اصالت فضا می افزایند.

 

علاوه بر درب ها و پنجره ها و نورگیر موجود در سقف ها، که بستری مناسب برای استفاده از شیشه های رنگی و تکنیک استیند گلس هستند، گنبدهای شیشه ای نیز به طرق مختلف در منازل، مورد استفاده قرار می گیرند که بحث در مورد آن ها در این مقال نمی گنجد و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ها، بهتر است به بخش گنبدهای شیشه ای در سایت کاژه، مراجعه کرده و ضمن دیدن نمونه کارهای مختلفی که توسط این گروه اجرا شده اند، با مراحل ساخت و کاربرد آن ها در فضاهای مختلف نیز آشنا شوید.

 

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته