کاربرد شیشه‌های رنگی در معماری مدرن

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

کاربرد شیشه‌های رنگی در معماری مدرن

به طور معمول هنگامی که ما به پنجره هایی با شیشه رنگی فکر می‌کنیم، برخی از بناهای بسیار خاص به ذهنمان می‌آیند؛ به عنوان مثال کلیساها، مساجد، ساختمان های برجسته و دیگر اماکن رسمی. این تصویر ذهنی کاملاً واقعی بود تا زمانی که نوآورانی مانند فرانک لویید رایت مدت‌ها تلاش کردند تا مسیر شیشه های رنگی را به معماری و معماری داخلی را باز کنند. در شیکاگو طراحانی چون Linc Thelen و معمارانی چون Scarafano با هم کار کردند و کلیساهای رها شده و بلااستفاده را به خانه ای برای خانواده تبدیل کنند. در این بناها همپوشانی دکور مدرن در کنار پنجره های بازسازی کلیسا خیره کننده است. این نوآوری آنقدر ادامه پیدا کرد تا امروزه نوآوری این هنرمندان به یک روند تبدیل شده است و شیشه های رنگی راه خود را به داخل منازل باز کرده اند.

کاربرد شیشه های رنگی در معماری مدرن

در این راه تکنیک هایی همچون استیندگلس ( استین گلاس ) و تیفانی به کمک هنرمندان آمده اند تا اجرای طرح های این چنینی با کیفیت بهتر و امنیت بیشتر انجام شود. استیند گلس تکنیکی است برای ساخت شیشه های تزئینی که در آن انواع شیشه های رنگی با مفتولی فلزی مخصوص و با یک نقشه ای که از قبل طراحی شده کنار هم چیده می شوند و سپس طبق نقشه های کدگذاری شده مونتاژ می شوند. با توجه به بهره گیری فلز در مونتاژ این تکه های شیشه، سازه از امنیت لازم برای قرار گرفتن در یک منزل برخوردار است.

کاربرد شیشه های رنگی در معماری مدرن

پنجره آشپزخانه در تصویر بالا نمونه‌ای فوق العاده از این روند جدید است. این سازه که از شیشه های تزئینی با تکنیک استیندگلس بهره می برد، نمونه ای مدرن از همان پنجره های قدیمی با شیشه های رنگی است. آشپزخانه‌ای که در تصویر نشان داده شده با بکار گیری این پنجره علاوه بر برخورداری از نور طبیعی و امکان دیدن محیط بیرون از خانه، زیبایی و نشاط خاصی هم به فضا داده است.

کاربرد شیشه های رنگی در معماری مدرن

آیا در حال ساخت منزل هستید و یا می خواهید بخشی از منزل را بازسازی کنید؟ می دانید با افزودن پنجره های رنگی به یک اتاق یا آشپزخانه می توانید علاوه بر ایجاد محیطی زیبا، توهم کاذب فضای بزرگ‌تر را به وجود بیاورید؟ با بکار گیری شیشه های تزئینی رنگی در پنجره‌ها و یا درب‌های منزل جانی تازه به محل اقامت خود بدهید.

کاربرد شیشه های رنگی در معماری مدرن

گروه هنری کاژه آمادگی دارد که مشاوره های لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار دهد. علاوه بر این کاژه با بهره گیری از متخصصان و هنرمندان رشته های مختلف هنری قادر است منزل شما را با بهره گیری از این تکنیک های معماری داخلی زیباتر از پیش بازسازی کند.

کاربرد شیشه های رنگی در معماری مدرن

 

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response