کاربردهای پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

کاربردهای پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون

اهمیت استفاده از پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون داخلی

در حال حاضر به دلیل کوچک تر شدن فضا های اداری یا خانه بکارگیری بیشترین فضا موضوعی خیلی مهم است و بدین علت بکارگیری از پارتیشن شیشه ای بجای دیوار های بتنی، چوبی یا آجری در حال افزایش است. این پارتیشن ها مناسب ترین روش جهت جداسازی محوطه های داخلی ادارات و خانه های مسکونی می باشد. استفاده از این جدا کننده های شیشه ای در خانه سبب می شود بیشترین دید بصری وضع شود و نور به همه بخش های داخلی منزل انتقال پیدا ‌کند. این جداکننده ها از یک بخش ثابت و یک بخش متحرک ایجاد می شوند که بخش متحرک را به منزله درب می توان بکار برد.

قابلیت نصب و اجرای اقسام متنوع درب های ریلی و لولایی نظیر درب های چوبی، شیشه ایی و … بر روی جداکننده ها وجود دارد.

هیچ گونه محدودیتی در بکارگیری از این نوع پارتیشن ها در دکوراسیون خانه حتی بازسازی ساختمان وجود ندارد و از اقسام جدا کننده ها می توان در خانه های مسکونی و ویلاها به منزله اتاق خواب، حمام شیشه ای، گلخانه، اتاق کار و … استفاده کرد. همچنین قابلیت بکارگیری از این جداکننده ها در درون حمام به منزله کابین دوش شیشه ای جهت تفکیک و نیز ممانعت از مرطوب شدن سایر بخش های حمام وجود دارد که اخیرا بکارگیری از این محصول بسیار مرسوم شده است.

نکات مهم در زمان انتخاب پارتیشن شیشه ای

در زمان انتخاب پارتیشن شیشه‌ای برای دکوراسیون داخلی خانه خود بایستی به نکات متنوعی توجه نمایید تا بتوان مناسب ترین گزینه را برای منزل خود انتخاب نمود این نکات عبارتند از:

عایق صوت

از جمله تفاوت هایی که برای این جداکننده ها وجود دارد موضوع عایق بودن آن در مقابل صوت می باشد. پارتیشن های تک جداره و دو جداره موجود می باشند اما نوع دو جداره از نظر عایق صوتی نسبت به جداکننده های تک جداره قابلیت بیشتری دارند و یا توانایی بیشتری را در مقابل صوت دارد.

قیمت

یکی از نکات عمده در خصوص انتخاب پارتیشن شیشه ای که بایستی به آن توجه نمود قیمت می باشد. قیمت این محصول به فاکتور های متنوعی نظیر نوع پارتیشن، سایز، جنس شیشه، مقدار استقامت در مقابل ضربه، مقدار عایق صدا و … بستگی دارد. مشکلات اقتصادی یکی از فاکتور هایی است که بایستی در این پارتیشن های تک جداره و دوجداره مورد ارزیابی قرار گیرد. در مجموع اختلاف قیمت ۳۰ تا ۴۰٪ برای این دو سیستم وجود دارد و این فاکتور می تواند تعیین کند که با ملاحظه به هزینه ای که در سازه انجام می گیرد چه گزینه ای مناسب خواهد بود.

انتخاب پارتیشن شیشه ای

ابعاد

اشغال نمودن محیط یکی دیگر از عواملی است که در تعیین این دو سیستم حائز اهمیت می باشد. پارتیشن های دوجداره معمولا قطر ۸ الی ۱۰ سانتی متر محوطه را به خود اختصاص می دهند و برای محوطه هایی که تقسیم بندی بسیاری دارند و مساحت کمی دارند مطلوب نیستند در صورتی که نوع یک جداره با قطر ۲/۵ سانتی متری برای اقسام محوطه ها با متراژ های متنوع مناسب میباشد.

محدود کردن دید

از دیگر نکات عمده در خصوص انتخاب پارتیشن شیشه ای ، محدود کردن دید می باشد. در پارتیشن های دو جداره یکی از توانایی هایی که دارد قابلیت نصب و اجرای پرده کرکره ای درون این سیستم که میان دو دیواره شیشه ای وجود دارد که از نظر محدود کردن دید قابلیت مطلوبی است و شما می توانید در ساعاتی از روز دید را محدود نمایید و یا اینکه محوطه را باز بگذارید ولی در نوع تک جداره می توان از برچسب های دکوراتیو جهت محدود کردن دید استفاده کرد. می توان بیان کرد این ابزار ها برای جهت محوطه های اداری که کاربری های متنوعی دارند گزینه بسیار مناسبی می باشند.

پارتیشن شیشه ای - کاژه

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون داخلی

از مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این نوع پارتیشن ها مخصوصا اگر دوجداره و از نوع سکوریت باشند باعث کم شدن سرو صدا در محوطه می شوند و در حقیقت گونه ای عایق صوتی به شمار می آیند.
  • بکارگیری پارتیشن شیشه ای باعث استفاده بهینه از فضا می شود.
  • این نوع جداکننده ها قابل شستشو می باشند و به آسانی می توان آن ها را پاکیزه نمود.
  • می توان مصالح و مواد اولیه ای نظیر چوب، شیشه، آلومینیوم و فلز را در تولید چارچوب این نوع پارتیشن ها بکار برد.
  • جداکننده ها افرون بر کاربرد هایی که دارد به منزله جزئی جذاب، شکیل و زیبا در دکوراسیون اداری یا داخلی خانه ها به حساب می آید.
  • نصب و اجرای پارتیشن شیشه ای به هیچ وجه دشوار نبوده و به راحتی انجام می گیرد.

شرکت طراحی داخلی کاژه با سال ها تخصص در زمینه نصب و راه اندازی انواع پارتیشن های شیشه ای، زیبایی منحصر به فردی را به دکوراسیون داخلی خانه شما هدیه می دهد.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته