کاشی شکسته (موزائیک شکسته)

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

کاشی شکسته

تکنیک کاشی شکسته، یکی از روش های خلاقانه ی استفاده از کاشی و موزاییک در کوراسیون است. برای اجرای تکنیک کاشی شکسته، ابتدا باید یک طرح رسم کرد. سپس باید چند کاشی رنگی یا طرح دار شکسته شوند. البته از باقی مانده ی کاشی هایی که در ساخت ساختمان ها استفاده می شود نیز می توان استفاده کرد. بعد از شکستن، کاشی ها ی مختلف در کنار یکدیگر قرار می گیرند و با چسب به زمینه ی طرح چسبانده می شوند. سپس فضاهای خالی با ملات پر می شوند. بعد از خشک شدن ملات، جلوه ی اثر هنری نمایان می شود. ( کاژه با طراحی های زیبای کاشی شکسته همراه شما است.)

موزائیک شکسته استفاده های فراوانی در دکوراسیون دارد. از کاشی شکسته می توان به عنوان قاب کناری آینه در دستشویی و قاب عکس یا تابلو در اتاق پذیرایی یا راهرو استفاده کرد. می توان از این تکنیک بر روی صفحه ی میز یا کابینت آشپزخانه استفاده کرد. از موزائیک شکسته برای تزیین دیوارها نیز می توان استفاده کرد. همچنین می توان از کاشی شکسته به عنوان پوشش دیوار و وان حمام و نیز دیوارهای آشپزخانه بهره گرفت. کاشی شکسته برای استفاده به عنوان کفپوش حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و استخر نیز مناسب است.

استفاده از کاشی شکسته در مقیاس های گسترده مانند دیواره ی بزرگراه ها، فضای زیر پل ها و دیوار آپارتمان ها نیز امکان پذیر است که نمونه های آن در کشور زیاد دیده می شود. همچنین از این نوع کاشی برای تزیین پارک ها و مکان های تفریحی مانند استخرها نیز استفاده می شود. کاشی ها به علت این که دارای لعاب هستند بر اثر تابش نور خورشید بسیار درخشان به نظر می رسند و استفاده از کاشی شکسته در دکوراسیون فضای باز مانند حیاط ساختمان، زیبایی محیط را چند برابر می کند.

از نمونه های کاشی شکسته می توان به کارهای آنتونی گاودی در شهر بارسلونا واقع در اسپانیا اشاره کرد. او یک هنرمند است که طرح ها و سبک های نوگرایانه ای را در معماری بناها به کار برده است. او از کاشی های شکسته در همه ی ساختمان هایی که ساخته، استفاده کرده است و طرح های خلاقانه او به شهرت جهانی دست یافته است. در ساختار بناهای خانه ی بتایو و میلا در بارسلونا، نمونه هایی از طرح های کاشی شکسته ی گاودی و همکارانش دیده می شوند. نمونه های بی نظیری از تکنیک موزائیک شکسته در پارک گوئه ی بارسلونا نیز دیده می شود. در این پارک علاوه بر استفاده از کاشی شکسته در دیوارها، سطح برخی از مجسمه ها نیز با کاشی شکسته تزیین شده است.

به کارگیری تکنیک مزائیک شکسته یکی از روش های نوآورانه و خلاقانه در زمینه ی استفاده از کاشی برای دکوراسیون است. از این روش برای زیباسازی دیوارها، کف و سایر مکان ها استفاده می شود. به علت عدم محدودیت در طراحی و خلق آثار هنری بی شمار با کاشی شکسته، این روش با استقبال بسیاری از هنرمندان رو به رو شده است و بسیاری از افراد، علاقه مند به اجرای طرح کاشی شکسته برای دکوراسیون منزل یا در محل کار خود هستند. ( کاژه به شما برای اجرای طرح های نو و زیبای کاشی شکسته یاری می رساند.)

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response