کاغذ دیواری اختصاصی و محدودیتهای آن

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

کاغذ دیواری اختصاصی و محدودیتهای آن

کاربرد کاغذ دیواری اختصاصی در دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری اختصاصی اغلب به سفارش مشتریان و با طراحی خواسته شده، چاپ و تولید می گردد. مواد این نوع از کاغذ دیواریها، بسته به انتخاب مشتریان می تواند از نوع آکلریک ساده یا نون وون باشد. فرق اساسی که این نوع کاغذ دیواریها با سایر انواع دیگر دارند، حک نقوش و تصاویری است که مشتریان آن را سفارش می دهند. اغلب این سفارشها، طرح هایی با مناظر طبیعت، شخصیتهای انیمیشنی و یا تصاویر اشخاص مورد علاقه سفارش دهنده می باشد.

گاهی نقوش این کاغذ دیواریها با حروفی از ابیات شعرا و طرحهای گرافیکی و یا تلفیقی از هر دو می باشد. سفارشات اختصاصی هم در محیطهای مسکونی و هم در سازمانهای دولتی یا خصوصی کاربرد دارد. طرح این کاغذ دیواریها میتواند به صورت تبلیغ برند یا نشان خاص سازمان سفارش دهنده و یا اثری هنری از یک فرد شهیر باشد.

مختصری از دستگاه چاپ کاغذ دیواریهای اختصاصی

سفارشات خاص که در یک مجموعه بزرگ نصب می شوند، دارای چشم اندازی بی نظیر و جذاب می باشند. همین عامل، موجب استقبال برخی از مردم و سازمانها از کاغذ دیواری اختصاصی شده است. امروزه با پیشرفت فوق العاده ای که در صنایع چاپی کاغذ دیواری بوجود آمده، امکان سفارشات متنوع این محصول، برای مشتریان فراهم آمده است. دستگاههای چاپ لارج فرمت با جوهر اکوسالونت، فناوری برتر چاپ نقوش متنوع در کاغذ دیواری مطابق با خواسته و میل مشتری را، به منصه ظهور رسانده است.

البته ناگفته پیداست که تولید این محصول با دستگاههای فوق مدرن امروزی، بسیار گرانقیمت تمام می شود. اما با وجود طرحهای بی نظیر و زیبایی که می توان در کاغذ دیواری اختصاصی ایجاد کرد، استفاده از این محصول گران قیمت، قابل توجیه است.

نمونه ای از کاغذ دیواری اختصاصی با طرح طبیعت
نمونه ای از کاغذ دیواری اختصاصی با طرح طبیعت

چند نوع کاغذ دیواری با طرح اختصاصی وجود دارد؟

برای سفارش کاغذ دیواری اختصاصی، می توان از طرح های متنوعی استفاده نمود. همانطور که در بالا ذکر شد؛ نمای اغلب کاغذ دیواری اختصاصی، تصاویری از طبیعت (جهت پذیرایی)، گرافیکی سه بعدی (جهت نشیمن) و شخصیتهای انیمیشنی (جهت اتاق خواب کودکان) است. حتی تصاویر پرتره از افراد مورد علاقه انسان نیز می تواند روی کاغذ دیواری به صورت سفارشی چاپ گردد و در این زمینه هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

ایران، ترکیه، چین و آلمان از عمده تولید کنندگان کاغذ دیواری سفارشی در جهان با دستگاههای فوق مدرن هستند. اما هزینه سنگین نگهداری و مواد مصرفی آن (جوهر، کاغذ مخصوص و غیره)، گاهی باعث شده تا تولید کننده، از این کار صرف نظر کند. با همه این تفاصیل، پر طرفدارترین طرح های اختصاصی کاغذ دیواری را که بیشتر مورد توجه سفارش دهندگان این محصول است، به اختصار نام می بریم.

1- طرح کودکانه

قبل از سفارش برای اتاق کودکان، باید از سلیقه و علاقمندیهای آنان اطلاع داشته باشیم. ممکن است کودک یا نوجوان ما به یکی از شخصیتهای کارتونی علاقمند باشد. ممکن است که علاقمند به خواننده یا بازیگر محبوب خود باشد. در هر شکل؛ ضمن لحاظ نمودن طرحهای شاد و کودکانه، سفارش با انتخاب آنها را می توان برای چاپ با دستگاههای فوق پیشرفته به واقعیت تبدیل نمود.

2- طرح کلاسیک

در کاغذ دیواری اختصاصی با طرح کلاسیک، عموما از طرح های سنتی و کلاسیک؛ همانند نقش شعر مکتوب شده در روی کاغذ دیواری، استفاده می شود. حتی طراحی تصویری از یک اثر باستانی نیز می تواند در طرح های کلاسیک جای گیرد.

3- کاغذ دیواری اختصاصی با طرح برجسته

در این طرح؛ سفارش دهنده می تواند از تصاویر طبیعت یا پرتره یک شخصیت و یا هر تصویر دیگری که تمایل دارد، به صورت برجسته استفاده نماید. با لمس کاغذ دیواری برجسته احساس ویژه ای به انسان دست می دهد و این از خاصیتهای طرحهای برجسته می باشد.

4- طرح اداری یا ساده

در این طرحها معمولا تصاویری از حوزه فعالیت سفارش دهنده ممکن است در کاغذ دیواری دیده شود. مثلا تصویر یک برند یا نمایی از یک کارخانه تولیدی و یا یک سازمان اداری. اینگونه طرحها، ضمن زیبایی، از متانت و وقار خاص محیط های شغلی و کاری برخوردار است.

5- کاغذ دیواری اختصاصی با طرحهای ایرانی

طرح های ایرانی عموما از سبکهای سنتی ایرانی اسلامی پیروی می کنند. استفاده از طرح هایی همسو با معماری ایرانی و تلفیق این سبک با طرح های گرافیکی، اغلب تصاویر مسحور کننده ای را به نمایش می گذارد.

نمونه ای از کاغذ دیواری سفارشی با طرح گرافیکی
نمونه ای از کاغذ دیواری سفارشی با طرح گرافیکی

محدودیتها و معایب چاپ کاغذ دیواری اختصاصی

اگر چه کاغذ دیواری اختصاصی با طرح هایی گاه خیره کننده از تصاویر مختلف، یکی از زیباترین انواع کاغذ دیواری می باشد، اما به هر حال این محصول تزیینی زیبا، دارای برخی محدودیتها و معایب نیز می باشد که در زیر به اختصار از آنها نام می بریم.

  • گران بودن اینگونه از کاغذ دیواریها. چنین عاملی باعث می شود تا عموم مردم نتوانند از این محصول استفاده کنند.
  • محدودیت جغرافیایی چاپ کاغذ دیواری اختصاصی. تکنولوژی ساخت این کاغذ دیواری و دستگاههای گرانقیمت آن در همه شهرها وجود ندارد.
  • بالا بودن هزینه سنگین نگهداری، تعمیر و خرید قطعات دستگاههای چاپ کاغذ دیواری سفارشی.

در خرید و نصب کاغذ دیواری اختصاصی، با ما مشورت کنید

امیدواریم مطالب ارائه شده در خصوص کاغذ دیواری اختصاصی، تا به اینجا مورد استفاده شما واقع شده باشد. کاژه دیزاین با بهترین مشاوره، افتخار دارد تا مدیریت پروژه بازسازی ساختمان، نوسازی، مقاوم سازی و زیبا سازی دکوراسیون داخلی منزل شما را بر عهده گیرد. همچنین سالها فعالیت در انجام ایزوگام بام منزل، طراحی کابینتهای آشپزخانه، خرید و نصب کاغذ دیواری در طرحهای زیبا و متنوع، گچکاری، نمای سنگ و نقاشی ساختمان، رزومه خوب ما در اجرای امور فوق می باشد.

متخصصین شرکت کاژه دیزاین در طراحی و ساخت دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، محوطه سازی، ساخت روف گاردن (باغ بام) شما را همراهی خواهند نمود. طراحی و ساخت گنبد، نما و سقف نورگیر شیشه ای ساختمان با شیشه های استین گلاس، تخصص ماست.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته