نقش کاغذ دیواری در بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

نقش کاغذ دیواری در بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی

تنوع کاغذ دیواری و بازسازی ساختمان

طرحهای زیبا و رنگهای چشمگیر کاغذ دیواریها، موجب شده است تا در بازسازی ساختمانها اغلب از این محصول شیک و با دوام استفاده شود. اهمیت کاغذ دیواری و بازسازی نمای داخلی ساختمان؛ علاوه بر وجود تنوع طرح و رنگ آن، ارزان تر بودن فرآیند بازسازی و نوسازی ساختمان با کاغذ دیواری از سایر موارد مشابه نیز می باشد. کاغذ دیواری به دلیل گستردگی کاربرد آن در اکثر نقاط ساختمان، در زیر پله ها، حمام و آشپزخانه نیز قابل استفاده است.

با وجود طرحهای جالبی که اخیرا با فناوری چاپ این محصولات به بازار عرضه شده، افراد می توانند بازسازی منزل خود را به زیبایی انجام داده و ساختمان خود را آراسته کنند. تغییر در دکوراسیون داخلی و خلق نمای زیبا با کاغذ دیواری های متنوع، روشی هوشمندانه است. قدرت فوق العاده کاغذ دیواری، در طرحهای زیبا، تنوع رنگ، قابلیت شستشو و نقوش برجسته آن نهفته است. به همین دلیل یکی از گزینه های اصلی برای بازسازی منازل از سوی طرفداران خود می باشد.

بازسازی نقاط مختلف ساختمان با کاغذ دیواری

کاغذ دیواری قابلیت استفاده در نقاط مختلف ساختمان را دارد. در ادامه، از کاربرد متنوع این محصول در بازسازی قسمتهای مختلف ساختمان صحبت خواهیم کرد. کاغذ دیواری و بازسازی قسمتهایی چون حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه، سقف، قفسه های لباس و کتاب و همچنین راه پله ها از جمله مواردی است که در زیر به آن می پردازیم.

1- بازسازی قفسه های کتاب و لباس

داخل کمدهای لباس و قفسه های کتاب از نقاطی است که قابلیت نصب کاغذ دیواری در آن وجود دارد. این موضوع چند سالی است که باب شده و سابق بر این توجهی به تزیین داخل کمدهای لباس و قفسه های کتابخانه، نمی شد. اینگونه قسمتهای منزل را به دلیل اینکه زیاد در دید مخاطبین نمی باشد، می توان با طرحهای ساده و بدون نقش و در رنگهای دلخواه آراسته نمود. شما می توانید قفسه های کتاب خود را که دچار فرسودگی یا کهنگی شده اند، با زیبا ترین طرحهای کاغذ دیواری بازسازی و یا نوسازی کنید.

2- کاغذ دیواری و بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

امروزه با تکنولوژی فوق العاده در ساخت انواع کاغذ دیواری مقاوم در برابر رطوبت، حتی داخل حمام و سرویسهای بهداشتی نیز نفوذ کاغذ دیواری را می توانیم مشاهده کنیم. کاغذ دیواری نون وون که از الیاف نبافته شده ساخته و به بازار آمده است، از مقاوم ترین نوع این محصولات در برابر رطوبت است. وجود الیاف فیبری و منسوج شده آغشته به مواد آکلریک در این کاغذ دیواری، حتی نصب آن در حمام با درجه رطوبت بالا را امکان پذیر نموده است.

استفاده از کاغذ دیواری بسیار زیبا و هماهنگ با نمای داخلی حمام
استفاده از کاغذ دیواری بسیار زیبا و هماهنگ با نمای داخلی حمام

وجود طرحها و رنگهای زیبای نون وون، این مکانها را بسیار زیباتر و بهداشتی تر جلوه می کند. برای نصب کاغذ دیواری در حمام و سرویس بهداشتی، استفاده از رنگهای سردی چون آبی، لاجوردی و یا ترکیبی از آنها مناسب تر می باشد. در حمام و دستشویی ها، سطوح کف و دیوارها تا نیمه آن طبیعتا از کاشی سرامیکی پوشش داده شده است. بنابراین، کاغذ دیواری را می توان از نیمه فوقانی دیوار به بالا، نصب نمود.

3- بازسازی نمای زیرین پله ها

در منازلی که دارای طبقات داخلی و یا به حالت دوبلکس هستند، در قسمتهای راه پله و خصوصا سطوح زیر پله ها نیز می توان از طرحهای مناسب و جذاب کاغذ دیواری ها برای تزیین پله ها استفاده کرد. در اغلب موارد این قسمتها در هنگام نصب کاغذ‌ دیواری مورد غفلت و با بی توجهی قرار می گیرد. اما اخیرا بسیاری از مشتریان کاغذ دیواری، با نصب آن در رنگها و طرحهای متنوع، این بخش از نمای داخلی ساختمان را نیز با دکوراسیون داخلی منزل هماهنگ و ست می کنند.

4- کاغذ دیواری و استتار سقفهای ترک خورده و یا شکسته

شاید تا چند سال پیش استفاده از کاغذ دیواری و بازسازی سقف اتاقها و یا پذیرایی و نشیمن، برای هیچکس قابل تصور نبود. سقفها به دلیل رنگهای پلاستیکی که به آن زده می شد، بطو کلی از حیطه نصب کاغذ دیواری خارج بود. امروزه می توان سقفهای ترک خورده و یا شکسته را با طرحهای ساده و یا حتی نقش دار، به وسیله کاغذ دیواری، استتار نمود.

استفاده از کاغذ دیواری در نمای زیر پله ها
استفاده از کاغذ دیواری در نمای زیر پله ها

بازسازی دکوراسیون داخلی ساختمان خود را به اهل فن بسپارید

امیدواریم مطالب ارائه شده در خصوص کاغذ دیواری و بازسازی، تا به اینجا مورد استفاده شما واقع شده باشد. شرکت کاژه دیزاین با بهترین مشاوره، افتخار دارد تا مدیریت پروژه بازسازی ساختمان، نوسازی، مقاوم سازی و زیبا سازی دکوراسیون داخلی منزل شما را بر عهده گیرد. همچنین سالها فعالیت در انجام ایزوگام بام منزل، طراحی کابینتهای آشپزخانه، خرید و نصب کاغذ دیواری در طرحهای زیبا و متنوع، گچکاری، نمای سنگ و نقاشی ساختمان، رزومه خوب ما در اجرای امور فوق می باشد.

متخصصین کاژه دیزاین در طراحی و ساخت دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، محوطه سازی، ساخت روف گاردن (باغ بام) شما را همراهی خواهند نمود. طراحی و ساخت گنبد، نما و سقف نورگیر شیشه ای ساختمان با شیشه های استین گلاس، تخصص ماست.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته