کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی ساختمان

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی ساختمان

آرایش منزل با کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی زیبا

اگر چه در نوسازی و بازسازی ساختمان، روشهایی چون نقاشی با رنگ و سرامیک کاری وجود دارد، اما استفاده از کاغذ دیواری برای این مهم، چندین دهه است که در ایران متداول شده است. امروزه کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی ساختمان با نقشی که در ایجاد فضایی آرام و دلپذیر برای اهالی منزل ایجاد کرده است، تولیدات این محصول با انواع طرحها و رنگهای مختلف را توجیه پذیر نموده است.

علت این امر می تواند عواملی چون؛ قابلیت شستشو، وجود طرح های زیبا و نشاط آور، کیفیت، خارج ساختن شکستگی و ترک خوردگی های دیوار از دید و مقاومت این محصول تزیینی برای ساختمانها باشد. ایجاد یک دکوراسیون داخلی جذاب با انواع کاغذ دیواری در طرحهای ایرانی، کلاسیک، برجسته و ساده باعث شده است تا بر طرفداران این محصول افزوده شود. استفاده از کاغذ دیواری؛ هم به عنوان زیبا سازی و یا نوسازی و هم برای ترمیم و روکش ایرادات دیوارها، قابل تحسین می باشد.

مقایسه تطبیقی بین کاغذ دیواری و رنگ آمیزی ساختمان

یکی دیگر از مواردی که باعث جلب افراد به سمت کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی می شود، حساسیت آنان نسبت به بوی رنگ و تینر است که شاید تا چندین هفته در منازل رنگ شده بوی آن قابل استشمام باشد. کاغذ دیواری به راحتی نصب و قابل استفاده است، در حالی که بعد از نقاشی باید منتظر خشک شدن رنگ دیوارها در هوای آزاد ماند. در گذشته و تا قبل از ظهور فناوری خیره کننده در ساخت کاغذ دیواریها، این محصول زیبا از اقبال چندانی بین مردم برخوردار نبود.

یک از علل این امر، غیر قابل شستشو بودن این محصولات بود، چرا که اگر کاغذ دیواری با لکه کثیف می شد، باید حتما تعویض می گردید. اما امروزه اغلب کاغذ دیواریها از قابلیت شستشو برخوردارند و می توان نقاط کثیف و لکه دار را به راحتی تمیز نمود.

یک دکوراسیون فوق العاده زیبا با کاغذ دیواری سه بعدی
یک دکوراسیون فوق العاده زیبا با کاغذ دیواری سه بعدی

کارایی کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

در بحث کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی و مقایسه آن با رنگ آمیزی، ذکر یک نکته مهم دیگر ضروریست. باید توجه داشته باشیم که در نقاشی ساختمان به وسیله رنگ، معمولا این کار با دو یا سه رنگ خاص صورت می گیرد. در حالی که تنوع طرح و رنگ کاغذ دیواریها جذابیت و زیبایی فوق العاده ای برای دکوراسیون داخلی ساختمان ایجاد میکند. ضمن اینکه رنگهای محدود در نقاشی ساختمان بعد از مدتی، کسل کننده، یکنواخت و پوسته میشود، اما طرحهای جذاب کاغذ دیواری برای سالها قابل استفاده است.

به دلیل تنوع طرح، رنگ و قابلیت هماهنگی کاغذ دیواری با مبلمان و پرده ها، طراحی و تزیین نمای داخلی ساختمان با کاغذ دیواری، ازآزادی عمل بیشتری برخوردار است. در استفاده از کاغذ دیواری برای زیبایی دکوراسیون داخلی منزل خود، همواره باید از مشاوران زبده استفاده نمایید. مشاوران کاژه دیزاین کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی منزل شما را با توجه به رنگ و طرح کابینتها، مبلمان، سرامیک کف اتاقها و نشیمن و پرده های موجود، طراحی و آراسته خواهند نمود.

دکوراسیونی جذاب، با استفاده از طرح اختصاصی طبیعت
دکوراسیونی جذاب، با استفاده از طرح اختصاصی طبیعت

خلاقیت در طراحی با استفاده از کاغذ دیواری

همانطور که می دانیم؛ وجود تنوع فراوان در طرحها و نقشهای گوناگون در کاغذ دیواریها، کاربرد آن را در نزد علاقمندان خود بیشتر نموده است. داشتن چنین ویژگی هایی، قدرت خلاقیت در دیزاین دکوراسیون داخلی منزل را افزایش می دهد. گاهی بر خلاف اصول طراحی، می توان از یک سری طرح های ساختار شکنانه به عنوان ایده هایی نو و بدیع، بهره برد. یکی از این ایده های خلاقانه، استفاده از کاغذ دیواری های سفارشی در ابعاد و رول های بزرگتر می باشد.

بطور مثال؛ اگر وسایل موجود در پذیرایی منزل شما ابعادی کوچک و پر ازدحام دارند، با استفاده از کاغذ دیواری هایی که دارای ابعاد بزرگتر و نقش و نگارهایی برجسته هستند، یک هارمونی متعادل در اتاق نشیمن ایجاد کنید. در این خصوص باید توجه داشت که ایجاد تعادل، تنها در هماهنگی بین رنگها بدست نمی آید. ایجاد هماهنگی و تعادل در طرح، نقش و ابعاد کاغذ دیواری، موجب خلق یک دکوراسیون فوق العاده برای شما خواهد شد.

کاژه، طراح دکوراسیون داخلی منزل شماست

امیدواریم مطالب ارائه شده در خصوص کاغذ‌ دیواری و دکوراسیون داخلی، تا به اینجا مورد استفاده شما واقع شده باشد. کاژه دیزاین با بهترین مشاوره، افتخار دارد تا مدیریت طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان و همچنین نوسازی، مقاوم سازی و زیبا سازی منزل شما را بر عهده گیرد. رزومه ما، سالها فعالیت در انجام ایزوگام بام منزل، طراحی کابینتهای آشپزخانه، خرید و نصب کاغذ دیواری در طرحهای زیبا و متنوع، گچکاری، نمای سنگ و نقاشی ساختمان، می باشد.

متخصصین شرکت کاژه دیزاین، محوطه سازی، ساخت روف گاردن (باغ بام) شما را به زیباترین شکل دلخواه اجرایی خواهند کرد. این مهم است که بدانید؛ طراحی و ساخت گنبد، نما و سقف نورگیر شیشه ای ساختمان با شیشه های استین گلاس، تخصص ماست.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته