گنبد شیشه ای بوکان واقع در نیاوران تهران به سفارس مهندس ارجمند طراحی و ساخته شد. این سقف نورگیر با شیشه های تزئینی استین گلس ساخته شده است. در این پروژه گنبد شیشه ای بر روی یک آلاچیق در محوطه پنت هاوس نصب گردید. همانطور که در زیر مشاهده میکنید شیشه های تزئینی در این پروژه از رنگ کمتری برخوردار است. شیشه استین گلس با برخورداری از تنوع طرح و نقش میتواند برای بخش های مختلف ساختمان استفاده گردد.

گنبد شیشه ای بوکان شامل ۱۰ لته میباشد. قطر گنبد ۲٫۷۰ متر و ارتفاع آن ۹۰ سانت است. این گنبد دکوراتیو در روز فضا را آکنده از نور و طرح و نقش خود میکند، در شب هم میتوان با یک نورپردازی مناسب از پشت سازه از زیبایی شیشه ها بهرمند شد.

 

 

 

گنبد استین گلس سازه ای مناسب برای فضای روف گاردن

معمولا در طراحی روف گاردن از یک آلاچیق استفاده میکنن. و بسیار دیده شده که بر بالای آلاچیق یک طرح کروی ( گنبد ) اجرا میشود. تا کنون گنبد های فلزی و گنبدهایی با طرح سفال بسیار اجرا شده است. اما گنبد شیشه ای استین گلس یک گزینه منحصر به فرد و جدید برای این موضوع به حساب می آید. شیشه استین گلس برای جدا کردن بخشهایی از روف گاردن هم گزینه مناسبی میتواند باشد.

کاژه سازه های نورگیر دکوراتیو بسیاری را طراحی و اجرا نموده است. برای مشاهده پروژه هایی از این دست میتوانید به صفحه گنبد شیشه ای د ر همین سایت مراجعه بفرمایید. همینطور فیلمهای کوتاهی از تولید و نصب پروژه ها تهیه گردیده که در صفحه فیلم پروژه های کاژه میتوانید همه فیلمها در کنار هم مشاهده فرمایید.

 

گنبد شیشه ای بوکان - کاژه

اگر از طرح و اجرای گنبد شیشه ای بوکان خوشتان آمده همیجا پروژه های گنبد شیشه ای خوارزم و گنبد شیشه ای مجلس قطر را معرفی میکنیم که به لحاظ طراحی و اجرا نزدیک به این پروژه میباشند. دیدن پروژه های معرفی شده خالی از لطف نیست ضمن اینکه در صفحه گنبد شیشه ای مجلس قطر فیلم تست نصب این پروژه را در کارگاه کاژه میتوانید ملاحضه کنید.