گچ‌کاری ساختمان را از کجا شروع کنیم؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

گچ‌کاری ساختمان را از کجا شروع کنیم؟

گچ‌کاری ساختمان، جزء اقدامات اولیه در طراحی و دکوراسیون داخلی آن محسوب می‌شود. در واقع گچ‌کاری همچون زیر کاری است که زمینه را برای انجام سایر عملیات به منظور تزیین و اجرای دکوراسیون بر روی سطوح محیا خواهد کرد. بنابراین این هنر دست را نباید نادیده گرفته و کم انگاشت، بلکه بایستی در کنار ارزشی که برای این هنر قدیمی قایل هستیم، انجام آن را به دست افراد باتجربه و حرفه‌ای‌ سپرد. گ

چ‌کاری با گذشت زمان هرگز از معماری ساختمان‌های قدیمی تا مدرن امروزی حذف نشده و همچنان پا بر جا باقی مانده است. گچکاری ساختمان به‌مرور زمان و با پیشرفت دستگاه‌ها، ابزار آلات و فرآوری مواد اولیه، با تکنیک‌ها، روش‌ها و طرح‌های بیشتری همراه شده و قابل اجرا گشته است. در ادامه در نظر داریم که در مورد نحوه نگهداری از سطوح گچ‌کاری و انواع خدماتی که به واسطه گچ‌کاری در اختیار کارفرمایان قرار گرفته می شود، اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین تا پایان این محتوا با ما همراه باشید.

راه های افزایش طول عمر گچ‌کاری ساختمان

گرچه گچ پس از آماده سازی و اجرا، بسیار سخت و محکم می شود، با این‌ وجود پس‌ از اجرا بر روی سطوح، نیاز به مراقبت و نگهداری دارد، تا بدین ترتیب طول عمر آنها در ساختمان افزایش پیدا کند. بهترین راه برای نگهداری از گچ‌کاری ساختمان این است که پس ‌از اجرا و خشک شدن آن، از وارد آوردن خراش یا ضربه به این سطوح خودداری شود، چرا که عدم توجه به این موارد، سبب کاهش طول عمر، ترک خوردگی ،خرابی و ریزش سطوح گچی خواهد شد. بهتر است دیوارهای گچی به واسطه نقاشی با رنگ‌های روغنی یا پلاستیکی یا با استفاده از کاغذهای دیواری متنوع پوشیده شوند. نصب کاغذ دیواری، جهت استحکام بخشی به گچ‌کاری ساختمان و زیباسازی دکوراسیون است.

با وجود آنکه گچ‌کار حرفه‌ای می‌تواند با تکیه بر تجربه و ابزار خود، دیواری آماده سازد که آن ‌قدر تمیز، صاف و هموار باشد که نیاز به نقاشی نداشته باشد، اما بهتر است پس از گچ‌کاری ساختمان، هم به منظور تنوع بیشتر در طرح، رنگ و زیبایی دیوارها و سقف و هم برای آن که امکان دستمال کشیدن و تمیز کردن این سطوح بهتر فراهم شود، از رنگ آمیزی سطوح یا کاغذ دیواری استفاده شود.

گچ‌کاری ساختمان

انواع خدمات گچ‌کاری ساختمان

امروزه به دلیل فرآوری هایی که بر روی گچ انجام گرفته، بسیاری از قابلیت ها به آن اضافه شده، ویژگی های خاص و متنوعی پیدا کرده و خدمات گچ‌کاری ساختمان را بسیار متنوع کرده است. این خدمات گچ‌کاری در دسته ‌بندی‌های مختلف قابل طبقه‌بندی هستند که در ادامه به ذکر آن‌ها خواهیم پرداخت:

1- سفیدکاری و گچ‌کاری ساختمان: این نوع خدمات شامل شروع نازک کاری ساختمان های نوساز و گچ‌کاری به منظور بازسازی ساختمان های قدیمی می باشد.

2- گچ‌کاری ساختمان و تولید نقوش سنتی و مدرن بر روی سقف و دیوار

3- گچ‌کاری آرک برای ورودی اتاق‌ها و آشپزخانه

4- گچ‌کاری های مدرن برای چراغ هایی با نور مخفی

5- گچ‌کاری دور لامپ و لوستر

6- گچ‌کاری عایق گرما و سرما

7- گچ‌کاری های ضد حریق

8- گچ‌کاری با گچ های ترکیب شده با پودرهای رنگی به منظور جلوه بخشی و زیبایی به محیط

بازسازی ساختمان - کاژه

مرکز گچ‌کاری ساختمان به سریع ترین روش و مناسب ترین قیمت

چنانچه به‌عنوان یک انبوه‌ساز یا یک سازنده آپارتمان یا منزل مسکونی، مغازه یا هر ساختمان دیگری به‌ دنبال مرکز تخصصی هستید، که گچ‌کاری ساختمان را با کیفیت عالی، به صورت بی‌نقص و با طول عمر بالا به انجام رساند، مجموعه کاژه در خدمت شماست.

گچ‌کاری با طرح های خاص، بی نظیر و با کیفیت با مجموعه کاژه

این مجموعه با سابقه درخشان و طولانی در زمینه بازسازی ساختمان و اجرای انواع دکوراسیون داخلی مدرن، به‌روز و با طرح های بی نظیر و منحصر به فرد، تا به ‌حال توانسته ‌است نظر مساعد کلیه کاربران و کارفرمایان خود را فراهم آورد.

این مجموعه با داشتن گچکارانی با تجربه و کاربلد و با بکار بردن مواد اولیه مرغوب و درجه یک در پروژه‌های گچ کاری ساختمان، تمام تلاش و تخصص خود را به کار می‌گیرد تا کاری بی‌نقص و زیبا در اختیار کارفرمایان قرار دهد. وب‌سایت کاژه جایگاهی برای به نمایش درآوردن نمونه کارهای شرکت بوده و این امکان را برای کلیه کاربران فراهم آورده است تا با مشاهده کیفیت کار کاژه، به این مجموعه اعتماد کرده و با خیالی آسوده و اعتماد بالا، ساختمان خود را به این مجموعه سپرده و خانه ای رضایت بخش و ماندگار تحویل بگیرند.

هدف مجموعه کاژه، فراهم آوردن این امکان برای هموطنان در سراسر کشور می باشد که با قیمتی بسیار مناسب و پرداخت هزینه کمتر، کاری با کیفیت و مطمئن تحویل گرفته و رضایت خاطر آنها به بهترین شکل ممکن فراهم شود.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته