9 فاکتور مهم قبل از نصب سقف متحرک استخر

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

9 فاکتور مهم قبل از نصب سقف متحرک استخر

سقف متحرک استخر یکی از سازه های جانبی مهم است که باید بر روی استخر خود نصب کنید. با این حال، کل فرآیند برای بسیاری چالش برانگیز به نظر می رسد، به خصوص کسانی که میانبرها را دوست دارند. برای بهره مندی از تمام مزایایی که محوطه استخر فراهم می کند مانند مدت زمان شنا و صرفه جویی در هزینه و یا تعدیل آب و هوا، باید برنامه ای داشته باشید. این مطلب می تواند به عنوان یک راهنما در کل فرآیند عمل کند.

سقف های متحرک استخر می توانند یک راه حل عالی برای ایمن نگه داشتن استخر شما باشند و به زیبایی استخر شما در محوطه اضافه کنند. برخی از صاحبان استخر نمی دانند که چه مقرراتی در مورد محوطه استخر وجود دارد. در بسیاری از الزامات شهرداری‌ها سرپوشیده کردن استخرهای مسکونی یک ضرورت است. به هر حال حتی به منظور ایمنی بیشتر، پوشاندن استخر ایده خوبی است.

9 عامل مهمی قبل از نصب سقف متحرک استخر در خانه

ما در این مطلب 9 عامل مهمی را که باید قبل از نصب هر سقف متحرک استخر در خانه در نظر بگیرید، ذکر می کنیم.

1- لیستی از خواسته های خود ایجاد کنید

ممکن است مدتی است که رویای نصب یک سقف متحرک استخر را در سر می پرورانید. ویژگی های سقفی که می خواهید در محوطه خود روی استخر انتخاب کنید چیست؟ این می تواند یک نوع طراحی سقف جمع شونده، سطح پلی کربنات رنگی یا محفظه استخر با اندازه متوسط باشد. شما باید همه اینها را در نظر بگیرید، بنابراین، باید تحقیقات زیادی انجام دهید. این به شما کمک می کند تا ایده های خود را بر اساس آخرین فناوری جمع آوری کنید.

در صورت امکان، ایده خود را با متخصصان این صنعت در میان بگذارید زیرا آنها به شما کمک می کنند تا این ایده ها و برنامه های خود را به اجرا در آورید. همچنین آنها می توانند به شما کمک کنند تا مواد و مصالح، طرح ها و سبک های مورد نیاز خود را انتخاب کنید. همه اینها باید با اهداف و خواسته های شما همسو باشند.

سقف متحرک استخر

2- یک سازنده یا نصاب سقف متحرک استخر معتبر استخدام کنید

تجربه و تخصص در این فرآیند نقش اساسی دارد. شما باید فردی را استخدام کنید که ایده های محوطه استخر شما را مفهومی کند. شما باید با دوستان و اقوام مشورت کنید. از طرف دیگر، می‌توانید از فهرست‌های مختلف ساختمان یا انجمن استخرهای شنا دیدن کنید. به عنوان یک قاعده کلی، اجازه دهید پیمانکار نمونه هایی از کارهای قبلی خود را به شما نشان دهد. علاوه بر این، شما باید تمام سوالات ممکن را در مورد محوطه استخرهای شنا بپرسید. سعی کنید دریابید که آیا طرح های جایگزین دیگری غیر از طرحی که در مورد آن فکر می کردید وجود دارد یا خیر.

3- زمان آن است که طراحی و شکل سقف استخر را در نظر بگیرید

طرح های زیادی در بازار موجود است. ممکن است اشکالی مانند گنبد، شیروانی یا اشکال مربع یا سایر اشکال هندسی و فضایی را در نظر بگیرید. همه اینها به خواسته شما بستگی دارد. با این حال، اگر چیزی منحصر به فرد می خواهید که یک نقطه کانونی در فضای باز شما باشد، خلاقیت عاملی ضروری است. شاید بتوانید شکل های مورد علاقه خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید، ورق پلی کربنات را می توان به هر شکلی ساخت.

در صورتی که ایده ای ندارید، می توانید مجلات محوطه سازی استخر شنا را جستجو کنید. حداقل، می توانید ایده ای از آنچه نیاز دارید به دست آورید. حتی می توانید طرحی برای سقف متحرک استخر خود انتخاب کنید که با سایر عناصر معماری شیشه ای در محوطه یا دکوراسیون داخلی شما از قبیل اتاق شیشه ای، هرم شیشه ای، گنبد شیشه ای و سقف شیشه ای ساختمان شما همخوانی و هماهنگی بصری داشته باشد. بری شرکت های معماری تخصصی مانند شرکت کاژه می توانند در این زمینه به شما کمک موثری کنند.

نصب سقف متحرک استخر

4- آیا آب و هوای منطقه خود را در نظر گرفته اید؟

اگر این کار را نکرده اید، وقت آن است که این کار را انجام دهید. هدف اصلی از نصب سقف متحرک استخر، داشتن یک تجربه شنای بدون وقفه است. همچنین، یکی از دلایلی که افراد در محوطه استخر، سقف متحرک استخر نصب می کنند، کنترل آب و هوا است. نوع آب و هوا انتخاب مواد و مصالح را تعیین می کند. مثلا افرادی که در آب و هوای سردتری هستند ورق های پلی کربنات چند جداره را انتخاب می کنند. دلیل این امر این است که آنها خاصیت عایق بودن بهتری دارند.

یا مثلا در محیط های با وزش باد زیاد، سقف استخر شنا به ساختار آلومینیومی تقویت شده نیاز دارد. از طرف دیگر، برای آب و هوای معتدل یا نسبتا گرم، ممکن است به یک ورق پلی کربنات نیاز داشته باشید. همانطور که می بینید، آب و هوا نقش مهمی در ساخت و طراحی استخر دارد.

سقف متحرک استخر - کاژه

5- تمام مصالح ساختمانی خود را هوشمندانه انتخاب کنید

ورق های پلی کربنات و میله های آلومینیومی مواد مناسبی برای این کار هستند. البته مواد دیگری نیز وجود دارند، اما این دو دارای خواص فیزیکی و شیمیایی قابل پیش بینی هستند. عملکرد و قابلیت اطمینان آنها در واقع قابل پیش بینی است.

6- آیا فناوری مناسبی برای سقف استخر خود در نظر دارید؟

سیستم های تهویه خودکار سقف متحرک استخر و مکانیسم های بسته و باز شدن آن جدیدترین پیشرفت های تکنولوژیکی در صنعت ساخت و ساز استخرهای شنا محسوب می شوند. برای دریافت به روز رسانی های این فناوری ها باید به مجلات مرتبط یا افراد متخصص در این زمینه مراجعه کنید. اگرچه برخی ممکن است با هزینه های نصب بالا همراه باشند، اما می توانند راحتی شما را تضمین کنند.

7- هزینه های طولانی مدت سقف استخر را در نظر بگیرید

ما می دانیم که هدف اصلی شما این است که در طول سال در استخر خود تفریح کنید. اما، صرفه جویی در هزینه یک جنبه حیاتی است که باید در نظر بگیرید. در حقیقت، سقف متحرک استخر به دلیل کاهش مصرف انرژی، از دست دادن آب، تصفیه آب و نظافت عمومی می تواند هزینه های شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

8- قانون در مورد ساخت سقف متحرک استخر چه می گوید؟

شما باید تمام قوانین و تبصره های ساختمانی در مورد استخرها را که مقامات محلی شما توصیه می کنند بررسی کنید. مطمئنا یک پیمانکار معتبر می تواند به شما این اطمینان را بدهد که فرآیند نصب سقف استخر با قوانین محلی ساختمان مطابقت دارد. همچنین با مشورت با او متوجه می شوید که آیا گنجاندن سقف متحرک استخر ممکن است بر بیمه نامه صاحب خانه تأثیر بگذارد یا خیر. بررسی این عامل برای جلوگیری از غافلگیری شما به خصوص پس از حوادثی است که ممکن است رخ دهند.

سقف متحرک استخر

9- طرح ساخت و ساز کل محوطه استخر را دوباره مرور کنید

خب، این مرحله ای است که اکثر مردم آن را نادیده می گیرند. قبل از شروع فرآیند ساخت و ساز واقعی، باید این سوالات ساده را از خود بپرسید:

1. آیا استخر تمام نیازها و خواسته های من را برآورده می کند؟

2. آیا از این طراحی راضی هستم؟

3. چالش های احتمالی که ممکن است با آن مواجه شوم چیست؟

4. آیا چیزی هست که ممکن است من در نظر نگرفته باشم؟

پس از ارزیابی همه اینها، می توانید مراحل ساخت و نصب را شروع کنید.

نتیجه

نصب سقف متحرک استخر یک فرآیند رویه ای است. شما باید یک دستورالعمل روشن در مورد نحوه مدیریت هر مرحله داشته باشید تا مطمئن شوید که هیچ یک از منابع شما هدر نمی رود. مهمتر از آن، شما باید با یک تکنسین مجرب کار کنید. شما باید عوامل دیگری را فهرست کنید که گمان می‌کنید ممکن است هزینه‌های عملیاتی را افزایش دهند. اجازه دهید پیمانکار، شما را بر این اساس راهنمایی کند.

منابع:
1- https://www.exceliteplas.com/9-factors-to-consider-before-you-install-above-ground-pool-enclosure-at-home/
2- https://poolresearch.com/enclosures/

 

مطلب پیشنهادی کاژه

 

 

سقف پارچه ای چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته