مهم ترین هدفی که در دکوراسیون داخلی، مورد توجه قرار می گیرد، ایجاد رضایتمندی در بین افرادی است که بیش از همه در آن محیط حضور دارند و در واقع تمام تلاش افرادی که به طور تخصصی این کار را انجام می دهند، این است که در کنار رعایت قوانینی که حاکم بر عرصه ی دکوراسیون است، به سلیقه ی اشخاص بها دهند و از ابزار ها و رنگ هایی استفاده کنند که باعث به وجود آمدن حسی زیبا و حالتی خوشایند در افراد می شود. چرا که همه ی حالات ما از احساسات درونیمان نشات می گیرد و ارضای احساسات درونی در هر اتفاقی که مربوط به انسان است بسیار مهم است. شیشه های رنگی متریال هایی هستند که مستقیما چشم و روح انسان را می نوازند و اثری مثبت در آن ایجاد می کنند.

تاثیر شیشه های رنگی بر خلق و خوی افراد

تصور کنید هر صبحی که از خواب بر می خیزید و شروع به فعالیت می کنید، وارد محیطی شوید که سرشار از نور و رنگ های مختلف است و ترکیبی از زیباترین رنگ ها را به رویتان می گستراند. تصور کنید که با تابش نور خورشید، رنگ های مختلف در محیط اطرافتان منعکس می شوند و کسالت و خمودی ناشی از رنگ های تیره و کدر را از بین می ببرند. چه احساسی خواهید داشت؟ طبیعتا سرشار از انرژی های مثبت خواهید شد و روز خود را بسیار خوب و پرانرژی آغاز خواهید کرد. استفاده از شیشه های رنگی در درب و پنجره ها و گنبدهای شیشه ای و هر سازه ی دکوراتیوی، باعث القای حس پویایی و سرزندگی در افراد می شود و تاثیر بسیار مثبتی بر خلق و خوی آن ها می گذارد.

القای معنویت و آرامش با استفاده از شیشه های رنگی در دکوراسیون

تاثیر دیگری که شیشه های رنگی بر روح و روان افراد می گذارند، القای حس معنوی خاصی به آن ها است. استفاده از شیشه های رنگی سابقه ای طولانی در تاریخ معماری ما ایرانی ها دارند و علاوه بر اماکن مذهبی و تاریخی که در آن ها از شیشه های رنگی استفاده شده، بسیاری از خانه های قدیمی و معمولی نیز از آن بهره برده اند. چه بسا افرادی که با رفتن به خانه ی مادر بزرگشان و دیدن این شیشه های رنگی احساس آرامش را تجربه کرده اند. بنابراین شیشه های رنگی برای ما ایرانیان، دارای حس نوستالژی عمیقی هستند و ما را به گذشته های دور که تداعی گر آرامشی عمیق هستند، بر می گردانند و باعث می شوند که حس متفاوتی را در درون خود تجربه کنیم. بنا براین استفاده از شیشه های رنگی، ابزاری برای مبارزه و مقابله با معماری های بی هویت و بی روح امروزی می باشند و احساس بسیار خوبی را در شما پدید می آورند.

با مراجعه به سایت شرکت دکوراسیون کاژه، می توانید با انواع شیشه های رنگی و تزئینی تیفانی و استیند گلس آشنا شده و کاربرد هر یک را در بخش های مختلف ببینید. تیم دکوراسیون کاژه در اجرای انواع پروژه های مربوط به شیشه های استیند گلس و تیفانی، دارای تجربه و تخصص بوده و آماده ی ارائه ی خدمات به شما مشتریان عزیز در سراسر کشور می باشد.