نورگیر ; طراحی و ساخت انواع نورگیر + راهنمای کامل نصب

انواع نورگیر بر اساس جنس و متریال

نورگیر چیست؟

نورگیر یا اسکای لایت سازه‌ای مدرن است که در قالب یک حفره یا دریچه روی سقف خانه تعبیه شده و ورود نور طبیعی به فضای درونی را امکان‌پذیر می‌سازد. این سازه می‌تواند از نوع ثابت یا متحرک باشد؛ در نصب نورگیر ثابت همان‌طور که از نامش پیداست، فاقد قابلیت تحرک بوده و نمی‌توان آن را باز و بسته کرد. ولی نورگیرهای متحرک، از قابلیت تهویه برخوردار هستند؛ با باز کردن این نورگیرها هوای تازه می‌تواند جریان پیدا کند و محیط داخل را به فضایی مطبوع‌تر تبدیل کند.

نورگیر از طریق روشن کردن فضا، نما و دکوراسیون داخلی ساختمان را بهبود می‌بخشد؛ ولی درعین‌حال این سازه یک راهکار سازگار با طبیعت است. چراکه با وجود آن، میزان مصرف انرژی برق مخصوصاً برای روشن کردن فضا به شکل قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. این سازه را معمولاً در مناطق بدون پنجره یا مناطقی که تعداد پنجره در آن‌ها کافی نیست، نصب می‌کنند. نورگیر را از بعضی جهات می‌توان با سقف شیشه ای مقایسه کرد که می‌تواند برای آن یک جایگزین عالی باشد.

انواع نورگیر بر اساس فُرم ساختار

نورگیرها انواع مختلفی دارند و معمولاً بر اساس شکل ظاهری‌شان نام‌گذاری می‌شوند. برخی از متداول‌ترین انواع نورگیر عبارت‌اند از:

 • نورگیر تخت: این نورگیر، سازه‌ای با ساختار مسطح است که برای سقف‌های صاف انتخابی ایده‌آل محسوب می‌شود که شباهت زیادی به پنجره سقفی دارد. اگر سقف ساختمان شما دارای زاویه‌ای بین 150 تا 90 درجه باشد، آنگاه احتمالاً باید مدل‌های دیگری را برای نصب اسکای لایت مدنظر قرار دهید.
 • نورگیر خم: اگر ساختار نورگیر، مسطح نبوده و دارای خمش و انحنا باشد، به آن نورگیر خم می‌گوییم. نورگیر خم می‌تواند مدل‌های مختلفی داشته باشد که برخی از شاخص‌ترین آن‌ها را در ادامه به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.
 • نورگیر گنبدی: یکی از محبوب‌ترین انواع اسکای لایت یا نورگیر، مدل گنبدی نام دارد که با حالت بیضی فُرم خود که به یک گنبد شبیه است، شناخته می‌شود. این نورگیر در مقایسه با نورگیر تخت، ظاهر مدرن‌تری دارد و به دلیل وجود شیب در ساختار خود، رطوبت و جریان آب باران را بهتر مدیریت می‌کند. این سازه را بعضاً با نام نورگیر هلالی نیز می‌شناسند.
 • نورگیر تونلی: قسمت فوقانی نورگیر تونلی به نورگیر گنبدی شبیه است. بااین‌حال، طول این نورگیر زیاد بوده و ساختار باریکی دارد. ساختاری که باعث می‌شود شباهت زیادی به یک تونل داشته باشد.
 • نورگیر هرمی: سازه‌ای با فرم هرمی و یک جایگزین عالی برای نورگیر گنبدی که از نظر کارایی، تفاوت زیادی با آن ندارد. آنچه درنهایت باعث ترجیح یکی از این دو مدل به دیگری می‌شود، ترجیح و سلیقه شماست. نورگیر هرمی و هرم شیشه ای دارای ظاهری ترکیبی است. به این معنا که به‌طور هم‌زمان، مدرن و کلاسیک به نظر می‌رسد و به دلیل تداعی تصویر اهرام ثلاثه مصر، اِلِمان تاریخی را در بطن خود دارد. این مدل اسکای لایت از یک قاعده تشکیل شده و وجوه مختلف آن در نوک یا رأس هرم به یکدیگر می‌رسند. نوک‌تیز بودن اسکای لایت هرمی سبب شده که نمای آن چه از داخل و چه از خارج، گیرایی بصری بالایی داشته باشد.
 • نورگیر چندضلعی: نورگیر چندضلعی ساختاری منتظم دارد ولی درعین‌حال، از اَشکال هندسی متداول متمایز است. انتخاب تعداد اضلاع سازه به سلیقه شما و نظر پیمانکار بستگی دارد؛ بااین‌حال نورگیر هشت ضلعی ازجمله متداول‌ترین و محبوب‌ترین انواع این مدل به شمار می‌رود. اسکای لایت چندضلعی بیشتر روی سقف‌هایی که دور از نور آفتاب هستند، اجرا می‌شود؛ هرچند برای مکان‌هایی با سقف‌های مرتفع و تعداد ستون‌های کم نیز انتخابی مناسب هستند.
 • نورگیر کپسولی: این نوع اسکای لایت دارای ساختاری باریک بوده که وقتی از پایین به آن نگاه می‌کنیم، ظاهری شبیه به یک کپسول دارد. آنچه به نورگیر کپسولی، نمای متفاوتی می‌بخشد ظرافت آن است.
 • نورگیر حبابی: استفاده از نورگیر حبابی بیشتر در مناطق بیرونی خانه مثل پاسیو، پارکینگ، استخر، گلخانه و … رایج است. پایه و حباب، دو جزء اصلی تشکیل‌دهنده این نورگیر هستند. جنس پایه معمولاً از فایبرگلاس است و حباب را نیز عمدتاً از پلی کربنات می‌سازند. حباب‌های کارشده در این نورگیر خود به سه دسته شفاف، مات و نیمه شفاف تقسیم می‌شوند. نورگیر حبابی را معمولاً به‌صورت چندتایی  و در کنار یکدیگر روی سقف خانه کار می‌کنند. سهولت اجرا و تنوع رنگی حباب‌های موجود در بازار، دست شما را در خلق چیدمانی متناسب با سلیقه و ترجیحات شخصی‌تان باز می‌گذارد.

انواع نورگیر بر اساس جنس و متریال

انواع نورگیر بر اساس جنس و متریال

فرم و شکل هندسی، تنها معیار دسته‌بندی انواع نورگیر نیست. نورگیرها را با توجه به متریال به‌کاررفته در ساخت آن‌ها نیز می‌توان به انواع مختلفی تقسیم کرد که عبارت‌اند از:

 • نورگیر پلی کربنات: پلی کربنات متریالی سبک، مقاوم و نیمه شفاف از جنس ترموپلاستیک است که استفاده از آن در تولید سازه‌های دکوراتیو مخصوصاً طی سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است. نورگیر پلی کربنات مدلی از اسکای لایت است که آن را با استفاده از ورق‌های نازک پلی کربنات تولید می‌کنند.
 • نورگیر شیشه ‌ای: همان‌طور که از نامش پیداست در تولید آن عمدتاً از شیشه استفاده می‌شود. علی‌رغم رواج و محبوبیت استفاده از پلی کربنات در ساخت اسکای لایت، نورگیر شیشه ‌ای هنوز هم شکوه و ظرافت منحصربه‌فرد خود را دارد.
 • نورگیر آکریلیک: آکریلیک یکی دیگر از اعضای خانواده بزرگ پلاستیک‌هاست. به همین دلیل، وجود برخی ویژگی‌های مشترک بین این نورگیر و نورگیر پلی کربنات امر عجیبی نیست. ورق‌های آکریلیکی که به آن‌ها ورق‌های پلکسی گلاس هم می‌گویند، مانند ورق‌های پلی کربنات به متریال محبوبی در حوزه ساخت‌وساز و تولید سازه‌های دکوراتیو تبدیل شده‌اند. سبکی و شفافیت دو خصوصیت کاربردی آکریلیک هستند.

مقایسه نورگیر پلی کربنات با نورگیر شیشه ای و نورگیر آکریلیک

مقایسه نورگیر پلی کربنات با نورگیر شیشه ای و نورگیر آکریلیک

موارد زیر مقایسه‌ای مختصر و مفید را بین سه نوع نورگیر آکریلیک، پلی کربنات و شیشه ای ارائه می‌دهند که شامل نقاط قوت و ضعف آن‌هاست:

نورگیر پلی کربنات:

 • عملاً نشکن است و در برابر ضربات ناشی از برخورد اجسام یا بارش تگرگ مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهد
 • از نظر مقاومت در برابر آتش، بالاترین امتیاز را دارد
 • وزن کمی دارد
 • به‌عنوان عایق صوتی عمل می‌کند
 • سطح نورگیر پلی کربنات را به‌آسانی می‌توان تمیز کرد

نورگیر آکریلیک:

 • انتخابی مقرون‌به‌صرفه بوده و معمولاً ارزان‌تر از دو نورگیر دیگر است
 • عایق خوبی در برابر اشعه ماوراءبنفش خورشید محسوب می‌شود
 • شکننده است؛ درنتیجه نصب آن در مناطقی که وقوع طوفان و تگرگ در آن‌ها رایج است توصیه نمی‌شود

نورگیر شیشه ای

 • شفافیت و ظرافت بصری بی‌نظیری دارد
 • در برابر تغییر رنگ و فرسایش بسیار مقاوم است
 • ضد خش و خراش است
 • همانند نورگیر آکریلیک شکننده است؛ بنابراین برای مناطقی که شرایط جوی نامساعدی دارند، مناسب نیست
 • وزن زیادی دارد که این امر، جابه‌جایی آن را به کاری دشوار و بعضاً محال تبدیل می‌کند
 • قیمت بالایی دارد

طراحی و ساخت نورگیر پاسیو

طراحی و ساخت نورگیر پاسیو

نورگیرها موارد استفاده متعددی دارند که یکی از آن‌ها در مناطق باز خانه مانند پاسیوهاست. همان‌طور که می‌دانید جذابیت مناطق باز آن‌ها را به یکی از پرطرفدارترین بخش‌های ساختمان تبدیل کرده است. این امر باعث شده که بسیاری از سازندگان، طراحی بخش‌هایی مثل پاسیو را از همان ابتدا در دستور کار قرار دهند. ولی حتی اگر چنین بخشی از ابتدا در خانه وجود نداشته باشد، بسیاری از مالکان در عملیات بازسازی ساختمان، آن را به خانه اضافه می‌کنند.

پاسیوها با داشتن هوای مطبوع‌تر، امکان یک میزبانی خاص و بی‌نظیر از میهمانان را فراهم می‌کنند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند یک جاذبه بصری قوی در دکوراسیون ساختمان باشند و با نمای منحصربه‌فرد خود، توجهات را به خود جلب کنند. همان‌قدر که داشتن پاسیو در خانه مهم و جذاب است، ارتقای ظاهری و کارکردی آن نیز اهمیت زیادی دارد. با نصب نورگیر پاسیو، تحقق این دو هدف به‌طور هم‌زمان و به نحو احسن امکان‌پذیر است.

مهم‌ترین مأموریت نورگیر پاسیو این است که به جریان نور طبیعی اجازه ورود دهد. تعبیه‌ی نورگیر روی سقف باعث می‌شود که در انتقال نور طبیعی به فضای داخل، بسیار کارآمدتر از پنجره باشد. درنتیجه می‌تواند فضاهای نشیمن بیرونی را (چه باز و چه محصور) به‌خوبی روشن کند. با افزایش جریان نور طبیعی، پاسیو روشن‌تر شده و نمای ظاهری آن ارتقای چشمگیری می‌یابد. علاوه بر این نور طبیعی، پاسیوی شما را برای کاشت انواع گیاهان به مکان مناسب‌تری تبدیل می‌کند.

برخی افراد ترجیح می‌دهند مساحت زیادی از سقف پاسیو را به اسکای لایت اختصاص دهند. هر چه این فضا بیشتر باشد، میزان جریان نور طبیعی و قابلیت آفتاب‌گیری پاسیو بالاتر می‌رود. بااین‌حال اگر مایل به حفظ احساس سرپوشیدگی پاسیوی خود هستید، می‌توانید مساحت کمتری را برای نصب نورگیر پاسیو در نظر بگیرید. در چنین حالتی، نورگیر تونلی یکی از گزینه‌های مناسب و پرطرفدار است. علاوه بر این، بهبود کیفیت هوای پاسیو با نصب نورگیر بازشو یا تهویه دار ایده‌ای جذاب است که می‌توانید آن را اجرا کنید.

نورگیر آشپزخانه

آشپزخانه یکی دیگر از مناطق استراتژیک منازل است که با نصب نورگیر می‌توان ظاهر و کارکرد آن را بهبود بخشید. درحالی‌که پنجره‌ها تا سالیان دراز، تنها دریچه‌های آشپزخانه رو به هوای آزاد بودند، امروز اسکای لایت ها شرایط را تغییر داده‌اند.

آشپزخانه را قلب خانه می‌دانند و به همین دلیل، ایجاد یک محیط زیبا، راحت و کاربردی برای آن اهمیت دوچندانی دارد. نورگیر آشپزخانه همان کاری را می‌کند که این سازه در مناطق دیگر خانه انجام می‌دهد. به این معنا که با آوردن نور طبیعی بیشتر به داخل، آشپزخانه  را دل‌باز و زیبا نموده و نیاز به استفاده از انرژی برق را برای روشن کردن فضا به شکل معناداری کاهش می‌دهد. بااین‌حال نورگیر آشپزخانه دو مزیت اختصاصی را برای قلب خانه به ارمغان می‌آورد:

 • آزاد شدن فضا: وقتی پنجره‌های آشپزخانه را با اسکای لایت جایگزین می‌کنیم، فضای زیادی برای استفاده آزاد می‌شود. این بدان معناست که می‌توانید کابینت‌ها یا قفسه‌های بیشتری را  روی فضای خالی دیوارهای آشپزخانه نصب کنید و از این طریق کارایی را بالا ببرید. این مزیت عمدتاً در آشپزخانه‌های کوچکی که هر سانتی‌متر فضا در آن‌ها ارزش بسیار زیادی دارد، بیشتر به چشم می‌آید.
 • تهویه هوا: اهمیت برخورداری از یک سیستم تهویه مناسب برای آشپزخانه بر هیچ‌کس پوشیده نیست. عدم وجود چنین سازوکاری، حضور در محیط آشپزخانه را به دلیل بوی غذا و روغنی که در فضای آن می‌پیچد به کاری دشوار و طاقت‌فرسا تبدیل می‌کند. نورگیر آشپزخانه می‌تواند یک راهکار عالی برای تأمین سیستم تهویه باشد. نصب یک اسکای لایت بازشو یا متحرک، گردش بهینه هوا در فضای آشپزخانه شما را تضمین می‌نماید.

تعویض نورگیر قدیمی

تعویض نورگیر قدیمی

اسکای لایت مثل سازه‌های دیگر، دارای عمر مفید است. بنابراین درصورتی‌که مدت زمان مشخصی از عمر آن بگذرد، باید به فکر جایگزینی آن باشید. البته گاهی مشکلات سازه آن‌قدر سطحی هستند که می‌توان تعمیر نورگیر را در دستور کار قرار داد. بااین‌حال، بعد از گذشت یک دهه، معمولاً چاره‌ای جز تعویض نورگیر قدیمی وجود ندارد. بسیاری از کارشناسان، میانگین عمر مفید نورگیر را بین 8 تا 15 سال می‌دانند. هرچند که عمر دقیق سازه به عوامل متعددی ازجمله کیفیت نصب، متریال به‌کاررفته در ساخت آن، سرویس و نگهداری منظم و … بستگی دارد.

برای پاسخ دادن به این سؤال که آیا زمان تعویض نورگیر قدیمی فرا رسیده یا نه، نشانه‌هایی وجود دارند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • نشت: نشتی می‌تواند علامتی مبنی بر نیاز به تعویض اسکای لایت قدیمی باشد. البته این موضوع درباره هر نوع نشتی صدق نمی‌کند. مثلاً گاهی ممکن است با تعمیر درزگیرها مشکل به‌سادگی حل شود. ولی چنانچه نتوانید آن را به‌طور ریشه‌ای حل کنید، احتمالاً باید به فکر تعویض اسکای لایت باشید. در هر صورت، هرگز از علائم نشت نورگیر بی‌اعتنا عبور نکنید؛ چراکه رطوبت ناشی از آن می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به ساختار سقف خانه شما وارد سازد.
 • تغییر رنگ: قرار گرفتن طولانی‌مدت نورگیر در معرض نور آفتاب و مخصوصاً اشعه فرابنفش به‌تدریج باعث تغییر رنگ آن می‌شود. البته گاهی تغییر رنگ به دلیل کدری ناشی از کثیفی به چشم می‌آید؛ در چنین حالتی یک پاک‌سازی ساده می‌تواند رنگ و نمای اولیه را به سازه بازگرداند. ولی درصورتی‌که پاک‌سازی چاره کار نبود، احتمالاً زمان تعویض نورگیر قدیمی فرا رسیده است.
 • عبور بیش‌ازحد گرما و نور: یکی از کارکردهای نورگیر، ایجاد فضایی مطلوب از طریق تعدیل دما و نور است. بنابراین هر زمان که سازه به‌خوبی قادر به انجام این کار نباشد، احتمالاً باید به فکر تعویض آن باشید. اگر ایستادن زیر نورگیر، احساسی شبیه به ایستادنِ مستقیم زیر نور خورشید را برایتان تداعی می‌کند، یعنی سازه نمی‌تواند در مقابل نور و گرمای آفتاب، نقش عایق را به‌خوبی ایفا کند. نورگیر غالباً زمانی به چنین نقطه‌ای می‌رسد که عمر مفید آن به سر آمده باشد.

برای افزایش عمر مفید سازه نورگیر پیشنهاد می‌شود که آن را به‌طور منظم تحت نظارت و بازبینی قرار دهید. نشتی‌ها و ترک‌خوردگی‌ها مهم‌ترین نشانه‌هایی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید. اگر شیشه، پلی کربنات یا هر متریال دیگری که در ساخت پنل به‌کاررفته دچار ترک یا شکستی شده، تعویض پنل معیوب به‌تنهایی کفایت می‌کند. یادتان نرود که حتی ترک‌ها یا شکستگی‌های جزئی می‌توانند به‌سرعت بزرگ شده و راه را برای هجوم رطوبت به ساختار سازه هموار کنند. در این صورت دیگر تعویض پنل به‌تنهایی کافی نیست؛ بلکه احتمالاً باید نسبت به تعویض کل سازه اقدام کنید.

 

 

طراحی و ساخت سازه‌های عظیم به‌عنوان نورگیر

طراحی و ساخت سازه‌های نورگیر می‌تواند در مقیاس بسیار وسیعی انجام پذیرد. شاید فکر کنید که اجرای اسکای لایت، صرفاً به ایجاد دریچه‌ای با ابعاد محدود روی سقف خلاصه می‌شود. ولی در معماری مدرن، اسکای لایت یک سازه خاص و متمایز است که آن را با محاسبات دقیق مهندسی، طراحی و نصب می‌کنند. امروز عظیم‌ترین سازه‌های اسکای لایت را می‌توان در ساختمان‌ها و مجتمع‌های تجاری مثل پاساژ، شاپینگ مال و سایر مراکز خرید مشاهده کرد. در چنین اماکنی، بخش عمده‌ای از سقف را سازه نورگیر تشکیل می‌دهد؛ حتی گاهی ممکن است به جای سقف، شاهد اجرای یکپارچه و کامل اسکای لایت بر فراز سرمان باشیم. در این حالت، اسکای لایت نقشی شبیه به سقف شیشه ای را ایفا می‌کند.

در طراحی و ساخت سازه‌های عظیم به‌عنوان نورگیر، محاسبات نقش بسیار مهمی دارند. ازآنجایی‌که این سازه‌ها به‌عنوان بخش عمده‌ای از سقف کار می‌شوند، باید با کل ساختار محیط متناسب باشند. به‌عنوان مثال، عدم رعایت وزن مُجاز در اجرای سازه می‌تواند یکپارچگی کل بنا را تهدید کند و با عبور از حداکثر بار وزنی قابل‌تحمل، به وقوع حوادث ناگوار و فاجعه انگیز بینجامد. طراحی بر اساس محاسبات دقیق و رعایت اصول استاتیکی و دینامیکی، عدم وقوع چنین رخدادهایی را تضمین می‌کند.

سازه‌های عظیم نورگیر صرف‌نظر از بحث محاسبات مهندسی، معمولاً از نظر ظاهری نیز متمایز هستند. این سازه‌ها را هرچند در فرم‌ها و اَشکال متداول نیز اجرا می‌کنند، ولی طراحی آن‌ها در قالب مدل‌های منحنی و غیر منتظم مانند اسکای لایت دفرمه نیز بسیار رایج است. داشتن هماهنگی و تناسب ظاهری با کُلیت فضا از دیگر موضوعات مهم در طراحی سازه‌های عظیم نورگیر هستند. به‌طور خلاصه حفظ یکپارچگی ساختاری و عملکردی و همین‌طور انطباق ظاهری، دو اصل تخطی ناپذیر در طراحی سازه‌های عظیم اسکای لایت هستند.

نورگیر پارکینگ

نورگیر پارکینگ

نصب نورگیر پارکینگ هم می‌تواند در نوع خود ایده‌ای جالب توجه باشد. گفتیم که اجرای اسکای لایت صرفاً مختص فضای داخل خانه نیست و می‌توان آن را در مناطق خارجی نیز پیاده‌سازی کرد. همان‌گونه که می‌دانید اکثر پارکینگ‌ها، دارای فضایی بسته و تاریک هستند. به همین دلیل، اجرای نورگیر پارکینگ را می‌توان به‌عنوان یک راهکار خلاقانه برای رفع این دو معضل و افزایش مطلوبیت استفاده از پارکینگ مدنظر قرار داد.

بسیاری از پارکینگ‌ها حتی در ساعات روز نیز فاقد نور کافی هستند. درنتیجه برای تأمین روشنایی مناسب باید از لامپ‌ها استفاده کرد. اجرای اسکای لایت با هدایت جریان نور طبیعی به محوطه داخلی پارکینگ، این مسئله را تا حد زیادی در روز حل می‌کند.

از طرف دیگر، به دلیل بسته بودن فضای پارکینگ‌ها میزان گردش هوا در آن‌ها معمولاً مطلوب نیست. به همین علت در فصول سرد، خروجی اگزوز ماشین‌ها در فضا حبس شده و حتی تا مدت زیادی بعد از خروج از پارکینگ، هوای محوطه اصطلاحاً «سنگین» باقی می‌ماند. این مسئله می‌تواند در خانه‌هایی که پارکینگشان با اتاق‌های خواب یا آشپزخانه هم‌جوار است، مشکلاتی جدی مانند اختلالات تنفسی یا مزاجی ایجاد کند. با نصب نورگیر پارکینگ از نوع بازشو می‌توانید دردسرهای ناشی از مشکلات این‌چنینی را به حداقل برسانید. علاوه بر این ایجاد دریچه‌ای باز روی سقف پارکینگ، شدت انعکاس صدای ایجادشده در اثر روشن کردن و رفت‌وآمد خودرو را به شکل قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

 

راهنمای کامل نصب نورگیر

برای سفارش نورگیر از کجا شروع کنیم؟

برای سفارش نورگیر ابتدا باید با کارشناسان و متخصصان امر مشورت کنید. منطقه مناسب برای نصب اسکای لایت و همین‌طور نقطه بهینه روی سقف برای تعبیه سازه باید با رویکردی تخصصی انتخاب شوند. علاوه بر این، انتخاب نوع و مدل نورگیر از دیگر موضوعاتی مهمی به شمار می‌رود که یک پیمانکار معتبر می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

ما تماس با متخصصان کاژه را به‌عنوان اولین قدم برای سفارش نورگیر به شما پیشنهاد می‌کنیم. از طریق برقراری ارتباط با کاژه می‌توانید درباره اجرای سازه به یک ایده‌ی منسجم برسید. سپس می‌توانید با بیان ویژگی‌های مورد انتظار، سلایق خود را در اجرای پروژه دخیل کنید.

اجرای نورگیر، مستلزم بازدید کارشناسان مجرب از محل نصب سازه است. چه‌بسا محل نصب، دارای ویژگی‌های خاصی باشد که اتخاذ تمهیدات خاصی را طلب کند. درنهایت و با در نظر گرفتن ملاحظات مختلف، درباره خصوصیات ظاهری و ساختاری سازه یک اتفاق‌نظر حاصل می‌شود. بعد از این مرحله تیم کاژه آمادگی دارد تا اجرای پروژه را در سریع‌ترین زمان ممکن آغاز کند. با توجه به محل اجرای نورگیر، ممکن است آغاز عملیات مستلزم فراهم کردن مقدمات اولیه یا کسب آمادگی‌های لازم باشد که در این صورت، متخصصان ما نکات لازم را با شما عزیزان در میان می‌گذارند. ضمناً پروژه‌های قبلیِ اجراشده توسط تیم کاژه، منابع خوبی برای ایده‌یابی هستند. بسیاری از این پروژه‌ها را  می‌توان با اِعمال برخی تغییرات، شخصی‌سازی نموده و در قالب یک پروژه جدید به اجرا درآورد.

مدت زمان تولید سازه و نصب سازه‌های دکوراتیو و عمرانی متفاوت است و به شرایط محل اجرا و همین‌طور مقیاس و پیچیدگی پروژه بستگی دارد. بااین‌حال، تیم کاژه قبل از آغاز عملیات، برآورد دقیقی را از زمان اتمام کار ارائه می‌دهد تا همه چیز مطابق با انتظار و برنامه‌ریزی شما پیش برود.

ناگفته نماند که کاژه از صفر تا صد تولید و نصب سازه‌های نورگیر را به متخصصان باتجربه خود می‌سپارد. این درون‌سپاریِ صددرصدی کمک می‌کند تا امضای کیفیِ کاژه در جزءبه‌جزء اجرای پروژه نمایان باشد. هدف ما در اجرای سازه‌های دکوراتیو جلب رضایت و خشنودی حداکثری شماست. به همین دلیل تلاش می‌کنیم تا در کنار کیفیت برتر، برای خدماتی که ارائه می‌دهیم قیمت منصفانه‌ای را در نظر بگیریم.

اگر در عملی کردن تصمیمتان برای اجرای یک نورگیر باشکوه، زیبا و کارآمد مصمم هستید، همین حالا با کارشناسان کاژه تماس بگیرید. پوشاندن زیباترین جامه‌ی عمل به جذاب‌ترین ایده‌ها کاری است که کاژه متخصص انجام آن است.

5/5 - (5 امتیاز)