آموزش سریع تیفانی – صنعت شیشه گری

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

آموزش سریع تیفانی

آموزش سریع تیفانی – صنعت شیشه گری

هنر تیفانی از جمله هنرهای ظریف در تکنیک های شیشه گری است. این تکنیک  منبعی غربی داشته و در قرن 19 توسط لوئیس کامفورت تیفانی ثبت و به رسمیت شناخته شد. این شیشه ها را که میتوان هم به صورت تخت و هم حجم (مانند فرم های آباژور و تراریوم ها)، زیورآلات، جعبه ها، حباب های شیشه­ ای و .. ساخت، از جمله متنوع ترین محصولات را شامل میشود.

آباژورهای متنوعی که از دیرباز به صورت کلاسیک ومدرن در اروپا ساخته میشد و امروزه در ایران نیز دارای جایگاهی ارجح میباشد با این تکنیک و این هنر اجرا میشوند.

دانستن فن و فنون این تکنیک برای ساخت محصولات دکوراتیو، این امکان را فراهم میسازد تا هر شخصی توانایی ساخت تزئیناتی مانند شیشه های نورگیر، لایتینگ، شیشه های درب ها و دیوار ها و بسیاری دیگر از تنوعات مختلف شیشه ای را بنا به دکور، حس و حال و رنگ بندی منزل و فضاهای دیگر انجام دهد.

هم چنین میتوان جنبه های درآمد زایی این هنر را نیز یاد آور شد که به دلیل نو، خاص و ظریف بودن این شیشه های استین گلاس و به دلیل تلالو رنگی درخشان و عبور نور و تبدیل آن به فرم هایی رنگین، توانسته علاقه ی وافری میان مهندسان معمار و همچنین مردم نسبت به این شیشه ها ایجاد کند. به همین دلیل و با داشتن جنبه های وافر این هنر در تزئینات دکوراتیو این هنر را میتوان در زمره ی هنرهای پر درآمد در تزئینات دکوراتیو به حساب آورد.

 

آموزش سریع تیفانی

 

 

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response