اصطلاحات طراحی و دکوراسیون داخلی:

امروزه طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان ها در صنعت ساخت و ساز و بازسازی ساختمان بسیار مورد استقبال همگان قرار گرفته است. بسیاری از شرکت‌ ها در زمینه دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان فعالیت دارند و در کار و حرفه ی خود بسیار موفق هستند. این شرکت ها خدمات گسترده و متنوعی را به افرادی که قصد بازسازی ساختمان و یا تغییر دکوراسیون داخلی دارند ارائه می دهند. یکی از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت زیادی و گسترده ای دارد شرکت ساختمانی کاژه می باشد.

افراد زیادی هستند که در حال حاضر به فکر تغییر دکوراسیون داخلی منزل، شرکت‌ و محیط‌های کاری شان هستند. اصطلاحات مختلف و گسترده ای در زمینه دکوراسیون داخلی بین طراحان و معماران وجود دارد. در اینجا با برخی از اصطلاحات طراحی و دکوراسیون داخلی آشنا می‌شویم .

اصطلاحات طراحی و دکوراسیون داخلی

آرتیستیک

یک نوع از سبک طراحی داخلی میباشد که در آن از عناصر شگفت آور استفاده می‌شود و شکل و ساختار مشخصی ندارند.

آرمور

یک اصطلاح دیگر در طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان است که یک قطعه مبلمان بزرگ با باکس ها و کشوهای متنوع و متفاوت است.

التقاطی

التقاطی سبکی از طراحی داخلی ساختمان یا کنار هم چینی است. در این سبک عناصر قدیمی و جدید مدرن با هم ترکیب شده و فضای ترکیبی ایجاد می شود.

اتومان

یک نشیمن برای استراحت و ریلکس کردن پاها می باشد و گاهی اوقات هم به صورت میز می توان از آن استفاده کرد.

دکوراسیون داخلی و شناخت اصطلاحات رایج

اصطلاحات طراحی و دکوراسیون در ساختمان

استیم پانک

در واقع یک سبک از دکوراسیون داخلی است که نسبت به سایر سبک ها قدیمی است. از سال ۱۸۰۰ بسیار رواج داشته است و در حال حاضر به آینده خیالی اشاره می کند.

آنتیک

نوع دیگری از اصطلاح طراحی و دکوراسیون داخلی که در آن عناصر تزیینی در دکوراسیون که قدیمی هستند و بیش از صد سال عمر دارند را نشان میدهند.

ماکت

در واقع نیمکتی است که از آن برای خوردن صبحانه و یا عصرانه استفاده می‌شود و به طور تو کار در درون دیوار طراحی و ساخته می شوند. معمولاً در رستوران ها و مکان های دیده می شوند که از نظر فضا و مکان جای اندکی داشته باشند. برای استفاده بیشتر و بهینه از کل فضا استفاده می شود.

بانکت (Banquette)

نیمکتی است که در آشپزخانه ساختمان قرار داده میشود. از بانکت معمولا برای صرف صبحانه استفاده می شود. بانکت در برخی کافه ها بصورت توکار تعبیه میگردد.

بالش بالستر تیک

یک نوع بالش گرد و تزئینی است و در کنار کوسن ها و بالش های دیگر در طراحی داخلی به کار میرود.

بوفه

در واقع یک کابینت ویترینی شکل است که معمولاً در طراحی داخلی در قسمت ناهارخوری قرار داده می‌شود. برای نگهداری ظروف مربوط به پذیرایی بهتر است که در این قسمت جا داده شوند.

بوهو

نوعی سبک از طراحی داخلی است که در آن از مبلمان با طرح های متفاوت و شلوغ استفاده می شود.

پایه کابریول

در واقع یک مدل پایه میز و صندلی است که به شکل s می باشد.

پتینه

پتینه کاری طرح رنگ یا کاری که روی یک وسیله قدیمی برای تعمیر و بازسازی و تغییر آن انجام میدهند. در برخی موارد و دکوراسیونها برای کهنه نشان دادن فضا از پتینه کاری استفاده می شود.

واژگان تخصصی در دکوراسیون داخلی ساختمان

واژگان تخصصی در دکوراسیون داخلی ساختمان

تافتینگ

روشی از طراحی داخلی ساختمان می باشد که در آن از یک دستگاه تفنگ مانند برای فرو کردن نخ در پارچه استفاده می‌شود. از این روش معمولاً برای پشت و تکیه گاه مبلمان ها و یا هد برد تخت خواب استفاده می شود.

ترامپ آوریل

یک سبک بی نظیر در طراحی داخلی و دکوراسیون ساختمان ها می باشد. در این روش از نقاشی های سه بعدی که بسیار واقعی به نظر می‌آیند استفاده می شود.

تخت تراندل

در این طرح از یک مدل تخت استفاده می‌شود که بتوان تخت دیگری را به صورت کشویی در زیر آن جا داد. معمولاً از این سبک برای اتاق مهمان و یا اتاق کودکان استفاده می شود.

طرح تضاد

در طراحی و دکوراسیون داخلی از طرح ها، پارچه ها و نورهای های متضاد برای تغییر فضا استفاده می شود.

توآیل

یک نوع پارچه با طرح و منظره های روستایی است. معمولاً از این طرح برای طراحی داخلی مکان های سنتی استفاده می شود.

تورچر

نوعی لامپ و یا دار شمعی است که به صورت ایستاده می باشد و باعث روشن ماندن سقف و دیوار در فضا می گردد.

دنیل، شیت، شینویزری، دملون و رنگ های برجسته، همچنین ریل صندلی نمونه های دیگری از اصطلاحات در طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان هستند‌. برای آشنایی بیشتر با اصطلاحات طراحی و دکوراسیون داخلی می توانید به سایت شرکت کاژه مراجعه کنید. کاژه در زمینه اطلاعات فنی و تخصصی همچنین بازسازی ساختمان بهترین مرجع و راهنمای بازدیدکنندگان است. شرکت کاژه با بهره گیری از مجرب ترین طراحان و مجریان در خصوص طراحی و بازسازی ساختمان، توانسته است گامی موثر در این زمینه برداشته و خدمات قابل توجهی به مشتریان ارائه نماید.

شناخت واژگان و اصطلاحات تخصصی در دکوراسیون داخلی ساختمان