چگونه حریم خصوصی را در پارتیشن شیشه ای سازمان ها بالا ببریم؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

چگونه حریم خصوصی را در پارتیشن شیشه ای سازمان ها بالا ببریم؟

چگونه حریم خصوصی را در پارتیشن شیشه ای سازمان ها بالا ببریم؟

برای حفظ حریم خصوصی در پارتیشن شیشه ای راه های مختلفی وجود دارد که بخشی از این روش ها توسط دکوراتورها قابل انجام می باشند و برخی بسیار ساده تر و کم هزینه تر هستند که خود افراد هم می توانند آن را انجام دهند. دکوراسیون کاژه با ارائه روش های مختلف و گوناگون، چگونگی حفظ حریم خصوصی پارتیشن شیشه ای را بیان کرده است. در ادامه این مقاله روش های گوناگون به طور کامل بررسی شده تا بنا به نیاز، بودجه و پرستیژ کاری خود، یکی را انتخاب کنید. البته ناگفته نماند که دکوراسیون کاژه با ارائه مشاوره دقیق و تخصصی به مشتریان عزیز خود، انتخاب را برای شما عزیزان راحت کرده است.

استفاده از پارتیشن‌ شیشه‌ای دو جداره در سازمان ها به منظور حفظ حریم خصوصی

پارتیشن شیشه ای دو جداره از دو لایه شیشه سکوریت تشکیل شده که میان این دو لایه شیشه از گاز آرگون پر شده است. اتاق شیشه ای دو جداره یا چند جداره بر خلاف اتاق شیشه ای تک جداره دارای خاصیت آکوستیک می باشد و در برابر سر و صدا عایق است. حفظ حریم خصوصی پارتیشن های سازمانی با فیلتر نویزها و صداهای آرام یکی از مزایای پارتیشن شیشه ای دو جداره است. شیشه دو جداره فیلتر مناسبی در برابر نویز و سر و صدا است ولی در برابر نفوذ نور عایق نمی باشد. از این رو نور به خوبی وارد فضای پارتیشن می شود.

استفاده از پارتیشن‌ شیشه‌ای آکوستیک در سازمان ها به منظور حفظ حریم خصوصی

پارتیشن های شیشه ای آکوستیک با کاهش صوت تا 50 درصد بیشتر از پارتیشن شیشه ای دو جداره، در حفظ حریم شخصی محیط کاری موفق عمل کرده است. کاربرد این نوع اتاق شیشه ای شامل اتاق مشاوره، اتاق جلسات، اتاق ملاقات های خصوصی و اتاق مدیتیشن می شود. دکوراسیون داخلی آکوستیک دارای شیشه های ضخیمی است که از چسباندن یک لایه نازک PVC بر روی شیشه سکوریت تولید می شوند. لایه ی نازک PVC از ورود و خروج صوت جلوگیری می کند. قابل ذکر است که لایه ی نازک PVC با چشم قابل تشخیص نیست.

پارتیشن شیشه ای سازمانی
پارتیشن شیشه ای سازمانی

استفاده از لایه های پوشاننده یک طرفه بر روی شیشه پارتیشن در سازمان ها به منظور حفظ حریم خصوصی

لایه های پوشاننده یک طرفه به منظور حفظ حریم خصوصی خرید و فروش می شوند. علاوه بر حفظ حریم خصوصی، مانع از نفوذ اشعه ماوراء بنفش به داخل فضای پارتیشن شیشه ای می شود. اشعه ماوراء بنفش آسیب زننده است و موجب آسیب رساندن به پوست و تخریب رنگ مبلمان و پرده می شود. انسداد اشعه های خورشید از جمله اشعه ماوراء بنفش، دمای هوای داخلی پارتیشن را خنک تر می کند. لایه پوشاننده یک طرفه، چسبی نیست بلکه توسط استاتیک به شیشه می چسبد و به راحتی امکان ریموو و حذف شدن دارد. از این رو علاوه بر حفظ حریم خصوصی کارمندان سازمان، مزایای دیگری هم دارد.

استفاده در سازمان ها به منظور حفظ حریم خصوصی

پارتیشن شیشه ای مات علاوه بر حفظ ویژگی های شیشه، محیطی امن برای کارمندان ایجاد می کند. شیشه های مات رنگی و یا بی رنگ جزو متریال انتخابی کارفرما هستند. از مزایای استفاده از دکوراسیون داخلی با شیشه مات می توان به عدم شفافیت، نور رسانی مطلوب و مناسب، تخصیص فضا و حفظ حریم خصوصی اشاره کرد. از کاربردهای عمده پارتیشن شیشه ای با شیشه مات می توان به اتاق های معاینه، سرویس های بهداشتی، اتاق جلسات و اتاق خصوصی اشاره کرد. گاها کارمندان برای مات کردن و پوشاندن شیشه پارتیشن از برچسب مات کننده استفاده می کنند که هزینه پایین تری دارد.

استفاده از رنگ شیشه بر روی شیشه پارتیشن در سازمان ها به منظور حفظ حریم خصوصی

یکی از راهکارهای دائمی برای حفظ حریم خصوصی در سازمان ها، استفاده از رنگ شیشه است. رنگ شیشه بر روی سطح شیشه ی پارتیشن پاشیده می شود. از مزایای استفاده از رنگ شیشه، فیلتر اشعه های مضر UV می باشد ولی در مقابل، نور طبیعی به راحتی از شیشه عبور می کند و فضای داخلی را روشن می کند. برای رنگ پاشی بر روی شیشه کافی است رنگ را با اسپری بر روی سطح شیشه بپاشید و اسپری کنید. طی زمان کم تر از 2 ساعت، رنگ خشک می شود. البته این روش بر روی شیشه های مات هم اجرا می شود و کم هزینه می باشد.

استفاده از لایه پوشاننده برای خصوصی سازی فضای پارتیشن شیشه ای
استفاده از لایه پوشاننده برای خصوصی سازی فضای پارتیشن شیشه ای

استفاده از کرم های قلم زنی بر روی شیشه پارتیشن در سازمان ها به منظور حفظ حریم خصوصی

کرم های قلم زنی را با نام های کرم اچینگ و یا کرم اسید می توان از بازار با قیمت ارزان تهیه کرد. قبل از شروع کار بایستی شابلونی با طرح و نقش های گوناگون خرید. شابلون را بر روی شیشه قرار دهید و سپس کرم را با اسفنج، پارچه و یا برس بر روی شیشه و داخل شابلون بزنید. طی مدت زمان 20 دقیقه، کرم خشک می شود و کافی است با یک پارچه خشک، سطح شیشه را تمیز کنید. کرم قلم زنی یکی از روش های کم هزینه می باشد که در مدت کوتاه اجرا می شود و نیازی به هزینه های بالای بازسازی ساختمان نیست.

استفاده از پرده ی مناسب شیشه پارتیشن در سازمان ها به منظور حفظ حریم خصوصی

یکی دیگر از روش های ساده و کم هزینه، استفاده از پرده است. نصب پرده امکان تغییر دکوراسیون را برای کارمندان فراهم می کند، به این شکل که با جمع کردن پرده، فضای شفاف مشخص می شود و با کشیدن پرده، حریم شخصی حفظ می گردد. تنها سختی این روش، انتخاب پرده و میله های آن است و از مزایای این روش می توان به عدم نیاز به تغییر دادن شیشه اشاره کرد.

پارتیشن شیشه ای سازمان - پرده های پوشاننده
پارتیشن شیشه ای سازمان – پرده های پوشاننده
امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته