حمام شیشه ای اختصاصی در اتاق خواب

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

قرن‌هاست بشر شیشه را اختراع کرده و به طرق مختلف از آن استفاده می‌کند. شاید مهم‌ترین خصوصیت شیشه شفاف بودن باشد، پدیده‌ای که وظیفه‌ی تفکیک فضا را به‌خوبی انجام می‌دهد اما دید را محدود نمی‌کند. با پیشرفت‌های صورت گرفته، بشر توانسته ضعف‌های این متریال را کمتر و کمتر کند و بالطبع بدین صورت به کاربردهای آن در زندگی امروز افزوده می‌شود. آسیب‌پذیر بودن شیشه، تهدید آن برای سلامت، عایق نبودن آن و ضعف‌های دیگر، به‌مرور زمان و در پی پیشرفت‌های بشر کمتر و کمتر شده است به‌نحوی‌که به نظر می‌رسد در حال حاضر این ماده جایگزینی خوب، ارزان و ساده نسبت به دیگر مواد سازنده دیوارک‌هاست.

 

حمام شیشه ای اختصاصی در اتاق خواب
حمام شیشه ای اختصاصی در اتاق خواب

کاژه گروهی ساختمانی است که در امور دکوراسیون داخلی و تزئینات وابسته به معماری دارای تجربه و تخصص بسیار است و محصولاتی چون آینه‌های دکوراتیو، گنبدهای شیشه‌ای خاص، کاشی شکسته، پتینه و غیره را تولید و آنها را در محل اجرا می‌کند. این گروه با توجه به موارد گفته شده و همین‌طور توجه ویژه‌ای که هنر معماری مدرن به متریال شیشه در امر تزئینات داخلی نشان می‌دهد، عمده فعالیت خود را به سمت این ماده معطوف کرده است. کاژه افزون بر این تولید سازه‌ها و محصولات شیشه‌ای همچون گنبد شیشه‌ای ، دیوار شیشه‌ای، حمام شیشه‌ای و غیره را هم در دست انجام دارد.

همان‌گونه که عنوان شد یکی از محصولات گروه کاژه، حمام شیشه‌ای است. نام «حمام شیشه‌ای» در معماری پیشین ما تنها یک نمونه دارد که آن‌هم ربط چندانی به حمام‌های شیشه‌ای فعلی ندارد. سنندج دارای حمامی است به نام «حمام شیشه‌ای» که برخلاف نام جذابش اصلاً شیشه‌ای نیست! نام این حمام که وضعیت آن‌همچون حمام‌های سنتی دیگر است به دلیل وفور کاربرد متریال شیشه در بخش تزئیناتی آن است. پس بدون تردید حمام شیشه‌ای در معماری ما پدیده‌ای نوظهور است.

 

حمام شیشه ای اختصاصی در اتاق خواب
حمام شیشه ای اختصاصی در اتاق خواب

حمام شیشه‌ای که با شیشه سکوریت ساخته میشود نسبت به حمام‌های فعلی مزیت‌های بسیاری دارد؛ در وهله اول فضایی را کاملاً منفک کرده و باعث جلوگیری نفوذ رطوبت و باکتری به دیگر نقاط منزل می‌شود. وجود متریال بنایی با پایه سنگ و خاک در حمام‌های سنتی معضلاتی چون نشت آب و رطوبت از دیواره‌های حمام به نقاط دیگر خانه را باعث می‌شود که خود عامل آلودگی‌های باکتریایی و میکروبی در منازل است.

دیوارهای شیشه‌ای علاوه بر این می‌تواند گرما را به‌خوبی در میان خود نگه داشته و مانع اتلاف انرژی باشد. از دیگر محاسن حمام شیشه‌ای سهولت در تمییز کردن آن است. جنس شیشه‌ای دیوارهای این حمام معکوس دیوارهای حمام‌های کنونی تمییز کاری و ضدعفونی محیط حمام را بسیار تسهیل کرده است. علاوه بر این حمام شیشه‌ای در سرویس‌های بهداشتی منازلی که از فضایی مشترک برای دستشویی و حمام استفاده می‌کنند می‌تواند موجب تفکیک این دو فضا از هم شده و مانع ریختن آب حمام در سرویس‌های روشویی و توالت شود. شاید باور نکنید، اما علاوه بر اینها، با بهره گیری از کمی خلاقیت، احداث حمام‌های شیشه‌ای در اتاق‌خواب‌های فاقد حمام مستقل می‌تواند شما را صاحب یک حمام کاملا خصوصی کند.

اگر قصد احداث حمام شیشه ای در منزل خود دارید و یا برای عملی بودن این ایده به دنبال مشاور زبده هستید، کاژه با استفاده از تخصص همکاران و تجارب ارزنده خود شما را برای ساخت یک حمام شیشه‌ای مناسب با منزل یا اتاق، شما یاری خواهد کرد.

 

حمام شیشه ای اختصاصی در اتاق خواب
حمام شیشه ای اختصاصی در اتاق خواب

 

 

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response