سقف شیشه ای ; طراحی و ساخت انواع سقف نورگیر شیشه ای شفاف، تزئینی و دکوراتیو

سقف شیشه ای - کاژه

سقف شیشه ای میتنواند یک سقف شفاف، مات و یا دکوراتیو با نوردهی بالا  باشد. سقفهای شیشه ای از تنوع بالایی برخوردار هستند، با الهام از محیط میتوان سقف شیشه ای متناسب و خلاقانه ای را طراحی و اجرا نمود. سقف های شیشه ای میتوانند تخت، هرمی و یا کروی شکل باشند، در بسیاری موارد از سقف شیشه ای با عنوان اسکای لایت یاد میشود. معماران ساختمان در بخشهایی که امکان استفاده از پنجره های نورگیر نباشد مبادرت به بهره گیری از سقف نورگیر میکنند. در بعضی از مناطق دنیا مثل اروپا که از نور خورشید کمتری بهره میبرند علاقه زیادی به استفاده از سقفهای شیشه ای وجود دارد.


کاژه تولید کننده سقف های نورگیر شیشه ای دکوراتیو

علاوه بر طراحی و ساخت نورگیهای سقفی معمول کاژه تولید کننده تخصصی سقف نورگیر دکوراتیو با تکنیک استین گلاس نیز میباشد. کاژه در این خصوص پروژه های بسیاری را در سطح کشور و خارج از کشور اجرا نموده است. که برخی از این پروژه ها در پایین این صفحه آمده است. گنبد شیشه ای به عنوان یک سقف شیشه ای دکوراتیو یکی از پروژه های پر تکرار و محبوب این شرکت میباشد.  شما همینطور میتوانید با مراجعه صفحه فیلمهای پروژه در همین سایت پروژه های بیشتری را مورد بررسی قرراد دهید و با عملکرد کاژه بیشتر آشنا شوید. یکی از پروژه های اجرا شده سقف شیشه ای و تزئینی و محدب شرکت کاراپست میباشد که در زیر فیلم کوتاهی از نصب این پروژه را ملاحظه میفرمائید.

 

شماره تلفن - کاژه

در اینجا منظور از سقف نور گیر شیشه ای سقف های دکوراتیوی هستند که با تکنیک ها مختلف ساخته میشوند از جمله این تکنیکها که در دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان نیز  پر کاربرد هستند شیشه های استین گلس ، شیشه های ویترای ، شیشه های منقوش و غیره که در بخشهای دیگر این سایت مفصل به آن پرداخته شده است. طراحی و ساخت این نوع سقف شیشه ای معمولا توسط هنرمندان صنعت شیشه و به صورت دستی انجام میگیرد. در واقع به هر پروژه به عنوان یک اثر هنری میتوان نگاه کرد، سقفهای دکوراتیو ساخت کاژه با توجه به کاربری آن با تکنیک های متنوعی ساخته میشوند. به عنوان مثال اگر شما تمایل به داشتن یک نورگیر دکوراتیو با شیشه های رنگی دارید که در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دارد با یک تکنیک ساخته میشود. و اگر به دنبال یک سقف شیشه ای دکوراتیو کاذب با نور مصنوعی هستید با تکنیک دیگری ساخته میشود. طبعا نوع اجرا و هزینه تمام شده در هر مورد متفاوت خواهد بود از اینرو پیشنهاد میگردد حتما در این خصوص از مشاوره کارشناسان این سازمان بهرمند شوید.

سقف شیشه ای - کاژه

اما این شرکت اجرای سقف شیشه ای ساده را نیز در دستور کار خود دارد. تمام پروژه هایی که در این سایت درج گردیده را هم میتوان با شیشه های ساده نیز اجرا نمود. پیشنهاد ما برای اجرای سقف نورگیر به غیر از شیشه های دکوراتیو، الزام استفاده از شیشه های ایمن سکوریت میباشد. استفاده از شیشه های خام برای پاسیو و سقف نورگیر دیگر منسوخ شده است. در اکثر موارد شیشه های سکوریت به عنوان شیشه ایمن کفایت میکند، اما برای بالا بردن ضریب امنیت میتوان از شیشه ای لیمنت-سکوریت هم استفاده نمود. یک سازه نورگیر میتوان بر حسب طراحی از بخشهای مختلفی ایجاد شده باشد، به عنوان مثال در قسمتی از سازه نورگیر از شیشه های تخت استفاده شود و در بخشی دیگر از شیشه های خم، با استفاده از فریم های خلاقانه میتوان سقف شیشه ای زیباتری برای محیط طراحی و اجرا نمود. این تغییرات در سازه سقف نورگیر باید با دقت نظر و ظرافت صورت پذیرد. طراحان کاژه با اشراف بر ویژگیهای یک سازه و همینطور نگاه تخصصی به محدودیت های کار با شیشه میتوانند که سازه نورگیر متناسب با معماری و دکوراسیون محیط مورد نظر شما طراحی و اجرا نمایند. از اینرو پیشنهاد میشود قبل از هر تصمیمی حتما برای مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشین.

سقف شیشه ای ساده - کاژه

هرم شیشه ای سقف شیشه ای بینظیر برای ساختمان با طراحی و معماری مدرن

تولیدات کاژه در زمینه سقف نورگیر شیشه ای برای معماری ساختمان با سبک کلاسیک بسیار متنوع میباشد. اما گزینه ای ویژه و سازگار با ساختمانهای مدرن هم در نظر گرفته ایم، هرم شیشه ای در قامت یک سقف نورگیر در معماری مدرن بسیار با شکوه به نظر میرسد. این سازه نورگیر را با مقاطع مختلف میتوان ساخت. در بین پروژه های اجرایی که در پایین صفحه آورده شده میتوانید سقف نورگیر شیشه ای و هرمی آقای خواجه امیری را مورد بررسی قرار دهید. ابعاد شیشه های مورد استفاده در سازه هرمی شکل شیشه ای بر حسب ابعاد و اندازه سازه فلزی و همینطور ارتفاع آن میتوان بخش بندی نمود. تجربه گفتگو با معماران و سازندگان این موضوع نمایانگر شده است که علاقمند هستند که هرم شیشه ای به عنوان نورگیر از بخش بندی کمتری برخوردار باشد. تا حدی میتوان به این خواسته جامه عمل پوشاند، به عنوان مثال در ابعاد کوچک اسکای لایت هرمی میتواند بدون بخش بندی اجرا گردد. ولی در ابعاد بزرگ ضمن در نظر گرفتن محدودیت های ابعاد شیشه با دانستن این امر که با بزرگ کردن ابعاد شیشه هزینه های ساخت، حمل و نصب افزایش پیدا میکند میتوان تصمیمگیری کرذ.

هرم شیشه ای - کاژه

طراحی و ساخت انواع اسکای لایت ( sky light )

به سقفی که نور خورشید را به داخل ساختمان هدایت کند اسکای لایت گفته میشود. این سقف نورگیر میتواند از جنس شیشه و یا از دیگر متریالهای موجود در بازار باشد. سقف شیشه ای به عنوان یک اسکای لایت میتواند شفاف و یا مات طراحی و ساخته شود و همینطور اسکای لایت را میتوان متناسب با معماری ساختمان طراحی و اجرا نمود. هرم شیشه ای با مقاطع مختلف ( مربع، مستطیل و چند ضلعی ) یکی از محبوب ترین اسکای لایت ها میباشد.در زیر فیلم کوتاهی از نصب پروژه هرم شیشه ای و نورگیر پروژه ویلای آقای خواجه امیری قرار داده شده است لطفا ملاحظه فرمائید.

 

طراحی و ساخت سقف شیشه ای دکوراتیو برای پاسیو

پاسیو یکی از بخشهای نامین نور ساختمان میباشد، این سقف نورگیر را میتوان به شیوه های مختلفی اجرا نمود. یکی از مرسوم ترین روشهای اجرای سقف پاسیو استفاده از برگه های پلی کربنات به عنوان پوشش سقف میباشد. سقفی سبک و تقریبا مقرون به صرفه، اما هستند کاربرانی که برای این بخش از منزل اهمیت ویژه قائل شده و از آن بهره برداری بیشتری میکنند. اجرای سقف شیشه ای برای پاسیو کیفیت بیشتری را تضمین میکند. بعضی هم با توجه مضاعف، این مکان را تبدیل به فضایی فرحبخش با گیاهان میکنند. در پروژه سقف شیشه ای دکوراتیو اجرا شده در منطقه سهیل تهران سقفی با شیشه های تزئینی کلاسیک در نظر گرفته شده که به زیبایی یک پاسیو دلنشین افزوده است. فیلم مراحل نصب این سقف شیشه ای را میتوانید در زیر ملاحظه بفرمائید.

برای سفارش سقف شیشه ای چه کاری باید انجام دهیم؟

همواره از کارشناسان مجموعه سوال میگردد که برای ایجاد یک سقف شیشه ای چگونه باید اقدام کنیم؟ قبل از پاسخ به این سوال باید توضیح داده شود که ساختمان مربوطه در چه وضعیتی قرار دارد. به عنوان مثال ساختمان درحال ساخت است و یا برنامه بازسازی در سر دارید؟ اگر ساختمان در حال ساخت باشد معمولا پس از پایان سقف و در مراحل آب بند نمودن سقف زمان مناسبی برای گفتگو برای ایجاد یک سقف نورگیر شیشه ای میباشد. و اگر قصد بازسازی ساختمان را دارید معمولا این گزینه برای آپارتمانهایی صدق میکند که در طبقه آخر ساختمان قرار گرفته اند. در مورد خانه های ویلایی معمولا با محدودیتهای کمتری مواجه هستیم. در همه این موارد قبل از اقدام شما نیاز به نقشه راه دارید و باید با یک تیم مجرب مشورت نمائید، و همینطور میبایست انتظارات شما با واقعیت موجود تطابق بیشتری پیدا کند. شرکت کاژه پروژه های بسیاری را در این خصوص طراحی و اجرا نموده است، با کمی حوصله و بررسی بیشتر در سایت میتوانید به ایده کاملتری برای داشتن یک سقف شیشه ای دست پیدا کنید. در تمام این مسیر کارشناسان تخصصی کاژه با شما همراه خواهند بود.

میرداماد ; سقف نورگیر شیشه ای تزئینی

میرداماد ; سقف نورگیر شیشه ای تزئینی

اجرای سقف نورگیر شیشه ای تزئینی مکان پروژه : شریعتی، میرداماد سقف نورگیر شیشه ای رنگی طرح استین اجرا شده در محله میرداماد تهران به ابعاد 2.10 در...

2 نظرات

 1. ساکت

  سلام ، سقف شیشه ای برای پاسیو مناسبه؟ خطرناک نیست؟

  پاسخ دادن
  • دکوراسیون کاژه

   سلام دوست عزیز
   برای ایمنی میبایست از شیشه های سکوریت استفاده کرد.

   پاسخ دادن

ثبت یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − سه =

5/5 - (87 امتیاز)

فیلم روز

آخرین نوشته ها