سنگ فرش یکی از بهترین کفپوش ها

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

سنگ فرش

به کارگیری سنگ فرش در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان، فضای زیبایی ایجاد می کند. در مورد سنگ فرش باید به چند نکته توجه کرد. ابتدا باید محل اجرای طرح به طور کامل بررسی شود و مساحت مکان مورد نظر اندازه گیری شود. با آگاهی از اندازه ی دقیق مساحت می توان میزان مصالح مود نیاز را محاسبه کرد. موانع اجرایی مانند نشت رطوبت، نوع کاربری محیط و میزان رفت و آمد در آن محل باید مورد توجه قرار بگیرد. ضخامت قطعات مورد استفاده معمولا بین 55 تا 65 میلی متر است. برای فضاهای خارجی مانند ورودی پارکینگ که اتوموبیل نیز بر روی آن حرکت می کند باید قطعات ضخیم تری به کار برده شوند. ( اجرای طرح سنگ فرشی زیبا را به کاژه بسپارید.)

سنگ فرش یکی از بهترین کفپوش ها
سنگ فرش یکی از بهترین کفپوش ها

انواع مختلفی از سنگ فرش از لحاظ رنگ، بافت و طرح وجود دارند. ماسه سنگ، تراورتن و سنگ آهک از پرکاربردترین سنگ های طبیعی قابل استفاده در سنگ فرش هستند. همچنین از بتون، آجر، گرانیت، سفال و کاشی می توان به عنوان سنگ فرش استفاده کرد. امروزه سنگ های بتونی رنگ آمیزی شده نیز در دسترس هستند. سنگ های بتونی از نظر هزینه ی تهیه، نصب و نگهداری کاملا مقرون به صرفه هستند. استفاده از آجر قهوه ای مایل به قرمز محیط را گرم نشان می دهد. سنگ آهک نیز به رنگ های مختلفی مانند کرم رنگ، سفید و گاهی خاکستری وجود دارد. سنگ آهک سفید بیشتر در مناطق گرمسیری استفاده می شود. سنگ آهک به محیط های کم نور روشنایی می بخشد. نگهداری تراورتن از سایر سنگ ها آسان تر است و دارای بافتی مناسب برای استفاده به عنوان پوشش اطراف استخر است. از کاشی نیز می توان به عنوان سنگ فرش در مناطق گرم استفاده نمود. اما نگهداری آن چندان آسان نیست و همچنین به هنگام خیس شدن سطحی لغزنده پیدا می کند که از نظر ایمنی چندان مناسب نیست. سنگ گرانیت سنگی بسیار با دوام است اما قیمت آن کمی بالا است. استفاده از کاشی شکسته نیز به عنوان سنگ فرش مرسوم است.

سنگ فرش یکی از بهترین کفپوش ها
سنگ فرش یکی از بهترین کفپوش ها

توجه به اصول زیبایی شناسی دکوراسیون در انتخاب مصالح اهمیت ویژه ای دارد. سنگ فرش می تواند به شکل قطعات مربع، شش ضلعی و … باشد. باید تصمیم گرفته شود که چه شکلی برای مکان مورد نظر مناسب است. به کار بردن قطعات بزرگ سنگ برای محیط های کوچک بسیار مناسب است و آن ها را بزرگ تر نشان می دهد. برای محیط های بزرگ نباید از قطعات خیلی کوچک استفاده شود. همچنین باید طرح قرار گرفتن قطعات مشخص شود. الگوی قرار گرفتن قطعات در کنار هم می تواند یک الگوی سنتی یا یک الگوی کاملا جدید و ابتکاری باشد.

سنگ فرش یکی از بهترین کفپوش ها
سنگ فرش یکی از بهترین کفپوش ها

استفاده از سنگ و سرامیک به عنوان سنگ فرش در دکوراسیون داخلی نیز رایج است. سنگ فرش یکی از بهترین کفپوش ها برای هر محیط است. زیرا عمر طولانی دارد و نسبت به چوب و سایر مصالح که به عنوان کفپوش استفاده می شوند؛ نیاز به مراقبت کمتری دارد. در مناطق گرمسیر استفاده از سنگ به خنگ نگه داشتن کف ساختمان کمک می کند. اما به کاربردن سنگ در مناطق سردسیر توصیه نمی شود.

همان طور که می دانید؛ سنگ فرش یکی از عناصر موجود در دکوراسیون داخلی و خارجی است و در صورتی که درست انتخاب شود به زیبایی محیط می افزاید. انواع گوناگونی از مصالح برای سنگفرش استفاده می شوند. مصالح مورد نیاز با توجه به شرایط اقلیمی و محیطی و کاربری هر مکان انتخاب می شوند. (کاژه، امکان لذت بردن از سنگ فرشی زیبا در منزل یا محیط کار را برای شما فراهم می کند.)

 

 

1/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط با این نوشته