شیشه لابی ; طراحی، تولید و مرمت انواع شیشه های دکوراتیو درب لابی

شیشه لابی-کاژه شیشه لابی شاید مهمترین عنصر درب ورودی ساختمان باشد. همانطور که به نمای یک ساختمان و معماری آن اهمیت میدهیم درب ورودی و لابی یک ساختمان در نگاه اول به ما میگوید که درون این ساختمان چه میگذرد. امروزه در ساختمان های لوکس و نوساز به این موضوع توجه ویژه ای شده است، تا جایی که در محلات خیلی از ساختمانها با درب وردی آن شناخته میشوند. سالهاست که استفاده از شیشه استین گلاس برای درب ورودی ساختمان مورد توجه مشکل پسندان قرار گرفته است. در گذشته این شیشه ها در اندازه های مشخص و طرح های از پیش تعیین شده توسط وارد کنندگان و بر حسب نیاز بازار به کشور وارد میشدند. بیش از 10 سال است که شرکت کاژه به مدد هنرمندان چیره دست ایرانی تولید این محصول را در برنامه کاری خود قرار داده است. با تولید این شیشه ها دیگر محدودیت در اندازه و طرح وجود ندارد و مشتری با انتخاب آزاد در طرح و نقش بعد از یک هفته تا بیست روز میتواند درب شیشه ای خاص و منحصر به فرد خود را دریافت نماید. ضمنا برای انتخاب طرح این شیشه های دکوراتیو میتوانید به صفحه انتخاب طرح شیشه در همین سایت مراجعه فرمائید. در فیلم زیر نحوه تولید و نصب همان شیشه را در پروژه مورد نظر ملاحظه میفرمائید.  
 

اصطلاحات اندازه گیری و نصب شیشه های درب ورودی (لابی)

یکی از چالشهای کاربران برای سفارش شیشه لابی ارائه ابعاد دقیق و مناسب شیشه های دکوراتیو برای تولید میباشد. چند مورد حائز اهمیت هست که سعی میشود اینجا به شکل کوتاه به آن پرداخته شود. اندازه نشیمن شیشه : یعنی اینکه شیشه مورد سفارش شما دارای چه مقدار تکیه گاه میباشد. ضخامت شیشه دکوراتیو : قطر شیشه را ضخامت شیشه(thickness) میگویند. ضخامت برای شیشه های درب ورودی میتواند از تک جداره 4 میل تا 3 جداره 20 میل استفاده گردد. زهوار شیشه : بخش چوبی و یا فلزی نازک به عرض 1.5 تا 3 سانت مباشد که بعد از قرار گرفتن شیشه در جای خود روی شیشه و به کناره درب پیچ و یا میخ میشود. مساحت شیشه تزئینی : برای محاسبه مساحت شیشه های دکوراتیو طول و عرض شیشه را با متر اندازه گیری میکنید و در هم ضرب میکنید. این مقدرا معیار محاسبه در متراژ میاشد. شابلن شیشه درب ورودی : برخی از چارچوب های درب دارای فرم های خمیده، دایره ای، بیضی و یا اشکال متفاوت میباشند. یه الگویی از شکل و فرم این اشکال را که معمولا با کارتن و یا فیبر جدا سازی میگردد را شابلن میگویند. شابلن گرفتن روشی برای ساخت این شیشه ها به شکل دقیق میباشد. شیشه تک جداره، دوجداره و سه جداره : شیشه های تک لایه را تک جداره و شیشه هایی که از 2 لایه شیشه مجزا ساخته میشوند را دوجداره میگویند. شیشه های استین گلاس سه جداره میباشند. شیشه-لابی (2)-کاژه

کاژه تولید کننده انواع شیشه لابی دکوراتیو و تزئینی

عکسهایی که در اسلاید پائین صفحه ملاحظه میفرمایید پرکاربرد ترین طرح هایی شیشه های استیندگلس و تیفانی میباشند، که در طی این سالهای فعالیت مشتریان اقبال بیشتری به آنها نشان داده اند. چندی بیش نیست که کاربران با شیشه های استیندگلس و تیفانی آشنا شده اند و به نظر میرسد که استفاده از این شیشه ها برای درب ورودی با استقبال بیشتری روبرو گردد. در کشور ما شیشه های استیندگلس را بیشتر برای درب های ورودی لابی در نظر میگیرند این شیشه های لوکس کاربردهای دیگری هم دارند که شما در سایت کاژه به تفصیل میتوانید آن را دنبال کنید. شیشه های استین گلس را به عنوان پنجره و جدا کننده هایی مثل پارتیشن شیشه ای هم کاربرد دارد، یک جدا کننده شیشه تزئینی میتواند محیط پیرامون خود را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال به نصب جدا کننده شیشه ای در فیلم زیر توجه بفرمائید، این پارتیشن دکوراتیو برای یک موسسه حقوقی در منطقه صدر تهران ساخته شده است.
 

دیگر خدمات کاژه با تکنیک شیشه استین گلاس

همانطور که در بالا گفته شد کاژه با همین تکنیک خدمات حرفه ای دیگری همچون سقف نورگیر شیشه ای را نیز در دستور کار خود دارد. این شرکت پروژه های بسیاری را در سطح کشور به عنوان سقف شیشه ای دکوراتیو اجرا نموده است. یکی از تخصصی ترین تولیدات کاژه ساخت گنبدهای شیشه ای استیندگلس یه عنوان یک سقف نورگیر کروی میباشد. با مراجعه به صفحه فیلمهای کاژه میتوانید برخی از پروژه های اجرا شده در این خصوص را با دقت مورد بررسی قرار دهید. از اینکه در حال حاضر در حال دیدن و خواندن این صفحه میباشید پیداست که علاقه مند به استفاده از این هنر قدیمی اروپایی هستید پس با مقداری حوصله و بررسی دیگر محصولات این شرکت میتوانید اطلاعات بیشتری کسب کنید و همینطور با شماره تماسهای موجودر سایت کاژه از مشاوره کارشناسان بهره مند شوید. طراحی روی شیشه - شیشه لابی - کاژه

شیشه طرح استین جایگزین مقرون به صرفه برای شیشه لابی

برای شیشه درب ورودی از تکنیک دیگری هم استفاده میگردد. این نوع شیشه عموما تک لایه و با الهام از نقوش استین گلس ساخته میشود. ما در کاژه اصطلاحا به این نوع تکنیک از ساخت شیشه دکوراتیو شیشه طرح استین میگوئیم. این نوع شیشه سبکتر و مقرون به صرفه تر از شیشه های استین گلاس میباشند. و همینطور سریعتر آماده میگردند، ولی خوب میتوان گفت شیشه استین گلس نفیستر و شاید لاکچری تر از آن باشد و خوب البته گرانتر. برای آشنای بیشتر با این نوع شیشه و سفارش به صفحه شیشه طرح استین مراجعه فرمائید.
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
چند پروژه اجرایی شیشه درب لابی
شیشه درب لابی
درب شیشه ای سه لنگه لابی سعادت آباد
شیشه لابی - درب ورودی شیشه ای

Glass Door FAQ

پرسشهای متداول شیشه لابی

کاژه تولید کننده انواع شیشه های دکوراتیو میباشد، برایانتخاب شیشه درب ورودی کاربران از تنوع قابل توجهی برخوردار هستند.

4.9/5 - (86 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *