کابینت آشپزخانه ; طراحی، تولید و اجرا :: بررسی بیش از 100 پروژه

کابینت آشپزخانه - کاژه

کابینت آشپزخانه هویت اصلی یک آشپزخانه به حساب میآید. و بر کسی پوشیده نیست که آشپزخانه یکی از مهم ترین بخشهای هر خانه میباشد. آشپزخانه به عنوان مرکزیت امر پذیرایی از اعضای خانواده و میهمانان از توجه ویژه ای برخوردار است. و همینطور هرچه قدر که آشپزخانه بزرگتر باشد امکانات ویژه ای در آن برای رفاه خانه ایجاد میگردد و این باعث میگردد که نسبت به بخشهای دیگر منزل زمان بیشتری در آن صرف گردد. اینجاست که طراحی و ایجاد امکانات در آن به دستان افراد متخصص این حوزه سپرده میشود. در منازل با متراژ بزرگتر به جای یک آشپزخانه، مبادرت به ایجاد چند آشپزخانه با کاربری متفاوت میگردد. مثلا در کنار آشپزخانه اصلی یک مطبخ (آشپزخانه کثیف) برای کارهای اصلی پخت و پز که توسط آشپز منزل انجام میگردد ایجاد میشود که معمولا از انظار پنهان میباشد. و همینطور در برخی از منازل در هر طبقه و حتی پشت بام هم یک آشپزخانه کوچک تعبیه میگردد. مسلما در تمامی این موارد که با کاربری متفاوت در نظر گرفته شده اند طراحی و شکل اجرای کابینت اشپزخانه متفاوت خواهد بود.

شماره تلفن - کاژه

کابینت آشپزخانه عنصری مهم در دکوراسیون داخلی

هر فردی دوست دارد خانه ای زیبا و شیک داشته باشد و از دکوراسیون خاصی در منزل خود استفاده کند. یکی از مهم ترین قسمت های خانه، آشپزخانه می باشد که درون آن، کابینت نمای زیبایی به این قسمت می دهد. به همین سبب باید در طراحی دکوراسیون داخلی توجه ویژه ای به آن داشت.
در گذشته افراد کابینت را تنها فضایی برای قرار دادن وسایل و منظم نشان دادن خانه می دانستند اما در حال حاضر با توجه به بزرگ بودن آن ها و تاثیر زیاد آن روی زیبایی خانه، در طراحی دکوراسیون به آن توجه می شود.

کابینت آشپزخانه نقش مهمی در دکوراسیون داخلی ایفا می کند زیرا آشپزخانه یکی از قسمت های مهم خانه به شمار می رود که در معرض دید قرار دارد. در گذشته آشپزخانه ها حالت مخفی داشتند اما در حال حاضر آشپزخانه ها به صورت اپن طراحی می شوند که این امر کابینت آشپزخانه را بیشتر نمایش می دهد. به همین سبب در طراحی دکوراسیون داخلی باید توجه ویژه ای به آن داشت.

کابینت آشپزخانه و نقش کلیدی آن در بازسازی منزل

برای همه ی افراد تا به حال پیش آمده است که بعد از مدتی از دکوراسیون و مدل خانه ی خود خسته شده اند و دوست دارند که به هر نحوی که می توانند، تغییری در منزل خود ایجاد کنند. یکی از بهترین گزینه ها برای تغییر، کابینت آشپزخانه می باشد. حتی اگر به فکر تغییر دکوراسیون آشپزخانه ی خود نیستید، تغییر کابینت می تواند تغییر زیادی در کل منزل شما ایجاد کند. زیرا همانطور که می دانید کابینت حجم زیادی از خانه را به خود اشغال می کند و می تواند نقش کلیدی در ظاهر خانه داشته باشد.
برای بازسازی خانه و آشپزخانه باید توجه ویژه ای به کابینت آشپزخانه داشت. در حال حاضر مدل های مختلفی از کابینت وجود دارد که شما می توانید با توجه به دکوراسیون منزل خود یکی از مناسب ترین آن ها را خریداری کنید. انتخاب رنگ نیز در بازسازی و انتخاب کابینت بسیار مهم است که باید به آن توجه کنید.

کابینت آشپزخانه تیره - کاژه

طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه با رنگ تیره

شاید بیشتر ما تصوری از رنگ تیره در اجرای کابینت آشپزخانه نداشته باشیم. البته باید گفت یک طراح میبایست در اسفاده از رنگهای تیره در دکوراسیون آشپزخانه بسیار محتاطانه رفتار کند. و اینکه استفاده از رنگهای تیره در یک آشپزخانه کوچک بسیار مناسب به نظر نمیرسد. این نوع طراحی در سبک اینداستریال به کررات دیده میشود. کمی جلوتر فیلمی از طرح های اجرایی کابینت با ترکیب مشکی-سفید قرار داده شده است که از شما دعوت میشد مورد بررسی قرار دهید.

تنوع رنگ در کابینت آشپزخانه - کاژه

استفاده از تنوع رنگ در طراحی کابینت آشپزخانه

همانطور که میدانید کابینت آشپزخانه میتواند به رنگهای مختلفی تولید و اجرا گردد. بیشتر کاربران به دنبال کابینت با رنگهای روشن و یا خنثی هستند. رنگهایی مثل سفید، استخانی و رنگ چوب و همینطور شیری از پر استفاده ترین رنگها در کابینت میباشند. اما استفاده از ترکیب رنگها به شرط استفاده خلاقانه و استادانه میتواند جلوه ای خاص و متفاوت به منزل ببخشد. این مورد در کابینت های پله ای و در سبک مدرن گاها اجرا میگردد. برای اینکه در استفاده از تنوع رنگ در اجرای کابینت و همینطور هارمونی و هماهنگی آن در دکوراسون به ایده های بیشتری دست پیدا کنید، لطفا فیلم 70 طرح اجرایی با تنوع رنگ در سبک کابینت آشپزخانه مدرن را مورد بررسی قرار دهید.

بررسی سبک های اجرای کابینت آشپزخانه

بنا ها و ساختمانها از سوی طراحان با سبک های متفاوتی از معماری ساخته میشوند. طبعا معماری داخلی منزل هم میبایست از این الگو پیروی کند. به عنوان مثال شایسته نیست که در بنا و ساختمانی که از سبک کلاسیک در طراحی بهره گرفته شده است کابینت آشپزخانه با سبک مدرن کار شود، از اینرو در حد توان به بررسی سبکهای طراحی و تولید کابینت آشپزخانه به طور مختصر در زیر به همراه نمونه های ازاجرایی در قالب فیلم در زیر ارائه میگردد. اگر به دنبال انتخاب سبک مورد نظر خود برای اجرای کابینت میباشید با بررسی این فیلمها میتوانید انتخاب مناسبتری در این زمینه داشته باشید.

کابینت آشپزخانه مدرن

یکی از سبک های جدید کابینت آشپزخانه که محبوبیت زیادی بین افراد دارد، سبک مدرن می باشد. به این سبک ساده و مینیمال نیز گفته می شود. این سبک در عین سادگی، زیبایی چشم نوازی دارد که سبک شده است افراد زیادی آن را برای سبک منزل خود انتخاب کنند. از ویژگی های مهم این سبک می توان به ساده بودن، بدون دستگیره بودن و … اشاره کرد.
این کابینت ها به گونه ای طراحی می شوند که شما می توانید در کنار آن ها از لوستر های زیبا نیز استفاده کنید. به دلیل ساده بودن این کابینت ها، سعی می شود از رنگ های خاص و خنثی نیز برای آن ها استفاده شود. به طور مثال بیشتر کابینت های آشپزخانه به سبک مدرن، سفید، خاکستری، نقره ای و …. هستند.
از مهم ترین مزایای کابینت آشپزخانه مدرن می توان به ساده و شیک بودن، نگهداری آسان، مدرن بودن، روشنایی آشپزخانه، مناسب برای تمام آشپزخانه ها و … اشاره کرد. برای بررسی و اشنایی بیشتر با سبکهی موجود و نحوه اجرا فیلمی از 200 طرح کابینت آشپزخانه در زیر آمده است لطفا بررسی فرمائید.

کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت کلاسیک یکی از شیک ترین و مجلل ترین سبک های دکوراسیون داخلی می باشد که می تواند شکوه و جلوه ی خاصی به خانه و آشپزخانه ی شما بدهد. کابینت های کلاسیک بیشتر از چوب ساخته می شوند و سعی می شود در آن ها زرق و برق زیادی به کار رود. در ساخت این کابینت ها سعی می شود از تاج و طرح های سنتی استفاده شود تا سبک کلاسیک آن حفظ شود.
کابینت های کلاسیک خود به سه دسته ی تمام چوب، روکش چوبی و ممبران تقسیم بندی می شوند که قدرت انتخاب شما را بالاتر می برند.
همانطور که بیان کردیم افراد زیادی به این سبک علاقه مند هستند و از آن برای کابینت های خانه ی خود استفاده می کنند. کابینت ها سبک کلاسیک مزایای بسیار زیادی دارند که از مهم ترین آن ها می توان به پوشش دهی کامل آشپزخانه، کمد های زیاد، طرح های سنتی و شلوغ و …. اشاره کرد.

نمونه درب کلاسیک کابینت آشپزخانه

برای سفارش کابینت آشپزخانه از کجا شروع کنیم؟

اگر می خواهید کابینت های آشپزخانه ی خود را تغییر دهید، در ابتدا باید یک مرکز تخصصی طراحی کابینت را پیدا کرده و با آن ها مشورت داشته باشید. مشاوران این مراکز می توانند با توجه به نیاز شما بهترین کابینت را برای شما طراحی و نصب کنند.
شما می توانید سلایق و نظریه های خود را با آن ها در میان بگذارید تا آن ها بتوانند به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند. به طور مثال شما می توانید در مورد مدل کابینت، سبک دکوراسیون منزل خود، بودجه ی مورد نظر، تعداد کابینت، تعداد قفسه و کشو، رنگ کابینت و …. با آن ها صحبت کنید تا با مشورت بهترین تصمیم را بگیرید. در نتیجه اولین قدم برای سفارش کابینت آشپزخانه، انتخاب یک مرکز تخصصی کابینت می باشد.

محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه چگونه انجام می شود؟

هزینه و قیمت همیشه یکی از دغدغه های اصلی افراد می باشد که باید قبل از انتخاب به آن توجه داشت. برای اطلاع داشتن در مورد کابینت آشپزخانه، باید به موارد زیادی توجه کنید زیرا عوامل مختلفی روی قیمت کابینت تاثیرگذار می باشد. از مهم ترین این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

متره و برآورد کابینت آشپزخانه - کاژه

متر و اندازه در کابینت آشپزخانه

یکی از ملاک های تعین قیمت اجرای کابینت در آشپزخانه متراژ یک آشپزخانه میباشد. این بخش به به دو قسمت کابنت هوایی و کابینت زمینی تقسیم میگردد. معمولا محاسبه ی این متراژ توسط افرادی که متخصص در بخش اجرای کابنت هستند صورت میپزیرد. البته برای به دست آوردت یک قیمت کلی و دریافت مشاوره شما هم میتوانید به راحتی با یک اندازه گیری معمولی به توصیف آشپزخانه مورد نظر خوذتان بپردازید. در نظر گرفتن این موضوع حائز اهمیت است که در متراژ کابینت آشپزخانه،
– کابینت زمینی 60 درصد و کابینت هوایی 40 درصد قیمت را پوشش میدهند.
– نکته مهم در استاندارد متراژ کابینت این است که عمق کابینت زمینی 60 و ارتفاع تمام شده آن 90 سانتیمتر میباشد.
– و همینطور در کابینت هوایی عمق 30 و ارتفاع 70 سانت استاندارد اندازه گیری میباشد. که معمولا امروزه ارتفاع کابینت هوایی را 90 سانتیمتر در نظر میگیرند که قیمت تمام شده را افزایش میدهد.
– در کابینت های کمدی مبلغ محاسبه 180 درصد قیمت را شامل میگردد.
– کابینت ویترینی اگر هوایی با شد 80 درصد و اگر از پائین به بالا باشد 120 درصد قیمت را پوشش میدهد.
– در اوپن ها و جزیره ها اگر ساده باشد 90 درصد و اگر دکوراتیو باشد این عدد تا 145 درصد قیمت را نیز پوشش میدهد.
بعد از محاسبه ی متراژ، متریال، رنگ و جنس کابینت مورد بررسی قرار میگیرد.

 

 

یک متر کابینت آشپزخانه شامل چه مواردی میباشد؟

وقتی اجرا کننده به شما روی یک متر مربع قیمت ارائه میدهد شما میبایست بدانید که این یک متر شامل چه مواردی میباشد. هر یک متر کابینت آشپزخانه شامل یونیت هوایی + یونیت زمینی + درب ها + تاج بالا + پاخور + قرنیز + صفحه کابینت میباشد.

انتخاب جنس و مدل کابینت آشپزخانه

یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین هزینه ی نهایی کابینت، جنس و مدل و سبک انتخابی شما در اجرا می باشد. سبک و اجرای کابینت در قیمت تمام شده بسیار موثر میباشد. و همینطور متریال مورد استفاده در اجرای کابینت به طور مثال ام دی اف، پی وی سی، چوب، فلز، سنگ … و همینطور مقدار استفاده آنها در پروژه میتواند تفاوت در قیمت ایجاد کند.

یراق آلات مورد استفاده در کابینت آشپزخانه

یراق آلات یکی دیگر از عواملی هستند که می توانند روی قیمت نهایی کابینت تاثیر گذار باشند. هر روزه یراق آلات جدیدی برای کابینت های آشپزخانه وارد بازار می شوند که نظر هر فردی را به خود جذب می کند. مدل بسته شدن درب کابینت ها، جک های کابینت، مدل سینک و …. از مهم ترین یراق آلات به شمار می روند.

تعداد قفسه و طبقه

هر چقدر تعداد قفسه و طبقه در طراحی کابینت، بیشتر باشد، هزینه ی نهایی آن بیشتر خواهد شد زیرا باید در ساخت آن از مواد اولیه و یراق آلات بیشتری استفاده کرد. در نتیجه در زمان طراحی کابینت آشپزخانه به این مورد دقت داشته باشید.

ترند های کابینت آشپزخانه

با توجه به افزایش روز افزون طراحان دکوراسیون داخلی و روی کار آمدن علایق و سبک های جدید، ترند ها و ایده پردازی های زیادی در زمینه ی کابینت آشپزخانه صورت گرفته است که از زیباترین و محبوب ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کابینت ام دی اف در رنگ های متفاوت

یکی از محبوب ترین و رایج ترین انواع کابینت آشپزخانه، کابینت ام دی اف می باشد که در بسیاری از خانه ها می توانید آن را مشاهده کنید. ام دی اف از ترکیب چسب رزین و خرده چوب دور ریختنی در فشار زیاد و گرمای بالا ساخته می شود به همین سبب برای حفظ محیط زیست گزینه ی بسیار مناسبی می باشد. برای زیبایی بیشتر این کابینت ها، می توان از رنگ های مختلف ام دی اف در کنار یکدیگر استفاده کرد.
دلیل استقبال و محبوبیت زیاد این کابینت ها، ویژگی های منحصر به فردی است که این کابینت ها دارا می باشند. ظاهر این کابینت بسیار زیبا و شیک است و می تواند نقش موثری در دکوراسیون منزل شما داشته باشد. مقاومت و استحکام این مدل بسیار بالاست و می تواند در برابر رطوبت، حرارت و ضربه مقاومت بالایی از خود نشان دهد. برای افزایش زیبایی خاص بودن این کابینت ها می توان از پی وی سی، روکش، فویل و … استفاده کرد. از مهم ترین مزایای کابینت ام دی اف می توان به مقاومت بالا، ظاهر زیبا، نگهداری آسان، تنوع بالا، قیمت مناسب، انعطاف پذیری بالا و … اشاره کرد.

کابینت آشپزخانه های گلاس

کابینت هایگلاس

یکی از ترند های زیبای کابینت آشپزخانه که محبوبیت زیادی بین افراد دارد، کابینت هایگلاس می باشد. این نمونه درخشندگی زیادی به آشپزخانه شما می دهد و زیبایی آن را دو چندان می کند. کابینت هایگلاس زیر مجموعه ی کابینت مدرن می باشد با این تفاوت که در ساخت آن بیشتر از رنگ های خاص استفاده می شود. به طور مثال می توان از رنگ های بنفش، قرمز، مشکی، سفید و …. استفاده کرد.
در حال حاضر به کار گیری رنگ های مکمل و متضاد در کنار یکدیگر، یکی از ترند های جذاب در امر کابینت به شمار می رود. این مدل کابینت مزایای بسیار زیادی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به تنوع بالا، ایجاد درخشندگی، مقاومت زیاد، روشن شدن آشپزخانه و … اشاره کرد.

کابینت های سفید و سیاه

یکی از جذاب ترین رنگ ها برای کابینت های مدرن، سیاه و سفید می باشد. این رنگ ها را می توان در کنار یکدیگر و یا به تنهایی برای آشپزخانه استفاده کرد. اگر به رنگ های شاد و فضاهای روشن علاقه دارید، از کابینت های سفید استفاده کنید اما اگر فضای تیره و خاص را می پسندید، می توانید کابینت های سیاه و تیره را برای آشپزخانه انتخاب کنید. با بررسی فیلم 70 پروژه کابینت اشپزخانه با طرح سفید-مشکی که در زیر قرار داده شده است میتوانید برای آشپزخانه منزل خود ایده پردازی کنید. پس از انتخاب طرح مورد نظرتان با یکی از کارشناسان کاژه تماس بگیرید و در این خصوص درخواست مشاوره کنید.

کابینت بدون دستگیره

یکی از ترند های جذاب و محبوب بین افراد، کابینت های بدون دستگیره هستند که زیبایی دو چندانی به فضای آشپزخانه می دهند. اگر دوست دارید دکوراسیون آشپزخانه ی شما خاص و منحصر به فرد باشد حتما روی این گزینه دقت داشته باشید.

نکات مهم در اجرای کابینت آشپزخانه

برای اجرا و نصب کابینت باید به نکات مختلفی توجه داشت که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • اگر آشپزخانه ی شما کوچک است سعی کنید در زمان اجرا و نصب کابینت به مدل یک طرفه رجوع کنید. در این صورت فضای کافی برای وسایل دیگر آشپزخانه خواهید داشت و هزینه ی کمتری نیز پرداخت می کنید.
 • اگر فضای آشپزخانه ی شما بزرگ است، قدرت انتخاب بیشتری دارید و می توانید از مدل های ال شکل، دو طرفه و یو شکل استفاده کنید. علاوه بر آن می توانید کابینت را به شکل جزیره نیز نصب کنید. مدل جزیره، یکی از جدیدترین و زیباترین مدل های اجرای کابینت می باشد که در حال حاضر افراد زیادی را به خود جذب کرده است.
 • برای نصب و اجرای کابینت سعی کنید از دیوار های خالی استفاده کنید و فضای کافی برای پنجره، وسایلی مانند یخچال، هود، ماشین لباسشویی، ماشین ظرف شویی و … قرار دهید.
 • سعی کنید اجرا و طراحی کابینت آشپزخانه را بر عهده ی گروه های متخصص قرار دهید تا آن ها با مهارت و تجربه ی کافی، بهترین و مناسب ترین کابینت را با توجه به نیاز شما اجرایی کنند.
چند مقاله از کابینت آشپزخانه
4.4/5 - (106 امتیاز)

۱۰ Responses

 1. سلام و خسته نباشید
  من چطوری میتونم قیمت اجرای کابینت ازتون بگیرم.
  شما شهرستان هم کار انجام میدین؟

  1. سلام
   پیشنهاد میشود قبل از هر اقدامی فیلمهای موجود در همین صفحه را مورد بررسی قرار دهید. بیش از ۳۰۰ طرح کابینت آشپزخانه در این مجموعه فیلمها گنجانده شده است. با انتخاب یک طرح و ارسال ابعاد آشپزخانه و چند عکس و فیلم با یکی از کارشناسان مجموعه ارتباط بگیرید.

 2. روز بخیر
  یک سوال دارم از حضورتون، برای اجرای کابینت آشپزخانه منزلمون با جایی قرارداد بستیم و پس از تحویل متاسفانه از نحوه انجام کار راضی نیستیم. سوالم اینه که شما میتونید کارشناس ارسال کنید و معایب کار رو بررسی کنن؟

  1. سلام
   بله، لطفا لیست مشکلات نصب کابینت آشپزخانه منزلتون رو به همراه فیلم به یکی از کارشناسان کاژه ارسال بفرمائید.

  1. سلام
   لطفا برای استعلام قیمت با تلفنهای موجود در سایت تماس بگیرید و یا در واتس اپ پیغام بگذارید.

   1. وقت بخیر
    ما برای کابینت آشپزخونمون نقشه و ۳d تهیه کردیم امکانش هست براتون بفرستیم و طبق طرح و متراژ قیمت اعلام کنید؟

    1. سلام
     بله لطفا نقشه و تری دی کارتون رو به یکی از شماره های داخل سایت ارسال بفرمائید.

 3. روزتون خوش

  برای اجرای کابینت آشپزخانه باید با کدوم شماره تماس بگیرم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *