گنبد شیشه ای ; سقف نورگیر و منحصر به فرد با شیشه های تزئینی استین گلاس ( استیند گلس )

گنبد شیشه ای - کاژه

 

گنبد شیشه ای سقفی است کروی با پوسته بیرونی شفاف و سازه ای فلزی. این نوع گنبد میتواند پوششی از شیشه های ساده و یا دکوراتیو داشته باشد. از دیر هنگام در معماری ایرانی علاقه بسیاری به طاقها و سازه های گنبدی شکل نشان داده شده است. گنبد شیشه ای یک طاق مدور از شیشه است که با عبور نور طبیعی یا نور پردازی مناسب میتواند نور کاملا مناسبی را به فضای زیر گنبد انتشار دهد. گنبد شیشه ای استین گلس ( استین گلاس ) از دست ساخته های منحصر به فرد هنرمندان شیشه گر است که میتواند با ترکیبی از شیشه های رنگی، تراش خورده و گاها پتینه شده رنگین کمانی از نور را به داخل خانه و یا محیط پیرامون سازه بگستراند. این سازه ( گنبد شیشه ای استین گلس ) میتواند با الهام از معماری داخلی ساختمان و رنگهای استفاده شده در بنای موجود طراحی و پیاده سازی شود.
کاژه تولید کننده انواع گنبد با پوششهای متفاوت و متنوع میباشد. به دلیل آشنایی بیشتر کاربران با گنبدهای شیشه ای معمول در ابتدا به آشنایی بیشتر با گنبدهای دکوراتیو و از نوع استین گلاس میپردازیم.


گنبد شیشه ای استیند گلس ( استین گلاس )

به بیان دقیقتر، شیشه های آکنده از رنگ که از دیرباز نقشی بارز در گوشه گوشه فرهنگ و معماری ایرانی داشته است. از کاخ گلستان در تهران گرفته تا نمونه‌ای کم نظیر چون مسجد نصیرالملک در شیراز، که حتی اگر نامش برای کسی غریبه باشد اما تصاویرش بارها و بارها در فضای مجازی دست به دست گشته و به چشم همگان آشناست. این هنر خوش رنگ و لعاب، که شیشه نقشینه، شیشه استین گلاس یا Stained Glass نام گرفته و همچون گنبدها نقش مهمی در معماری مناطق کویری ایران ایفا کرده است، که گه‌گاه نشان از بخت بلند و دارایی صاحب خانه داشته و در بسیاری از موارد نیز روحی لطیف به ساختار خشک و رسمی کویر بخشیده و رنگ، این جزء غایب از خشت و سنگ را به آنها بازگردانیده است.

گنبد شیشه ای شیراز - کاژه

قدمت گنبد، این عنصر محبوب سازه‌های ایرانی به بیش از ۶۸۰۰ سال پیش از میلاد می‌رسد که نشانه‌های آن در دشت دزفول کشف شده است؛ اما نقطه عطف ساختار گنبدی در فرهنگ ایران زمین، به دوران ساسانیان باز می‌گردد که شخصیتی منحصر را به خود گرفته تا کاملا با گنبدهای دیگر ملل به لحاظ ساختار و ظاهر متفاوت باشد. نمونه های پرشماری از آن در عبادتگاه‌ها، چون مسجد الله‌ وردی خان اصفهان و مسجد جامع یزد به چشم می‌خورد.

شماره تلفن - کاژه

نحوه ساخت و نصب گنبد شیشه ای استین گلاس

شیشه های استین گلاس در کاژه توسط دستان هنرمند شیشه گر ایرانی ساخته و پرداخته میگردد. قبل از هر چیز هنرمند برای ساخت شیشه استین گلاس یک نقشه دقیق از الگوی اجرای کار تهیه میکند. طبق این نقشه ابتدا شیشه های پتینه شده و رنگی در ابعاد کوچکتر و با دقت خاصی برش میخورند. و پس از آن طبق طرح با یک فلز مخصوص به نام لدکیم کنار هم منتاژ میگردد، در ساخت گنبد شیشه ای با این شیشه ها قبل از اجرای الگو و نقشه، سازه فلزی ساخته میشود. در واقع در این نوع تکنیک سازه فلزی قالب اصلی کار میباشد و شکل و فرم گنبد از روی این قالب تکمیل میگردد. در کارگاه کاژه ابتدا فریم فلزی گنبد ساخته میشود و بعد شیشه ها طبق الگو منتاژ میگردند و بعد ازاتمام کار سازه و شیشه ها به طور مجزا بارگیری و به محل پروژه ارسال میشوند. در بخش نصب هم پس از قرار دادن استراکچر فلزی بر روی بام شیشه های تزئینی یکی پس از دیگری در جای خود قرار میگیرند. در زیر برای آشنایی بیشتر فیلم کوتاهی از نصب گنبد شیشه ای بانه قرارد داده شده است.

ساخت گنبد های شیشه ای عظیم

در ساخت گنبد های شیشه ای استین گلس محدودیت ابعاد و اندازه وجود ندارد. ضمن نبود محدودیت در بزرگی سازه نورگیر ولی ملاحظاتی در ساخت آن باید در نظر گرفته شود. برای ساخت این سازه های هنری در ابعاد بزرگ میبایست استانداردهایی را لحاظ نمود. گنبد شیشه ای بازار تهران یک سقف نورگیر شایسته و نسبتا بزرگ در ابتدای بازار اصلی تهران میباشد. در طراحی این گنبد از نقوش و گلهای ایرانی بهره گرفته شده است. در این مجموعه سعی میشود برای هر پروژه از طراحی منحصر به فردی از شیشه ها و متناسب با معماری پروژه در نظر گرفته شود.
گنبد شیشه ای بازار تهران - کاژه 

گروه هنری کاژه از معدود شرکت هایی است که توانایی ساخت گنبدهای شیشه ای استیند گلس ( استین گلاس ) را داشته و با افتخار پروژه های شاخصی را در سطح کشور و خارج از کشور اجرا نموده که در ذیل میتوانید شاهد بخشی از این پروژه ها باشید . در توضیحات پروژه ها فیلم های کوتاهی از نحوه ساخت و نصب همان پروژه تهیه گردیده که میتوانید با دیدن آن با نحوه کار شرکت بیشتر آشنا شوید.

خدمات پس از فروش کاژه در ساخت سازه های دکوراتیو شیشه ای

کاژه همواره در پی اعتلای این هنر بینظیر میباشد. و همچنین میکوشد پس از گذشت چندین سال در ارائه طراحی و ساخت سازه های دکوراتیو شیشه ای روشهای خود را به روز نماید. بر کسی پوشیده نیست که محصولات هنری و نفیس نیاز به نگهداری و رسیدگی ویژه دارند. مشتریان و کارفرمایان گرامی میتوانند با ارتباط مستقیم با تیم فنی و مهندسی این سازمان از خدمات نگهداری، مرمت گنبدهای استین گلس بهره مند گردند. ضمنا برای دریافت مشاوره کارشناسی و نحوه اجرا میتوانید با شماره تلفنهای زیر تماس حاصل فرمائید. 0912150951688492314

گنبد شیشه ای باغ فردوس - کاژه

نحوه آب بند و نوع پوشش گنبد شیشه ای ساخت شرکت کاژه

کاژه ساخت سازه های کروی شفاف با تکنیک های مختلف را در دستور کار خود دارد. گنبد استین گلاس، گنبد پلی کربنات، گنبد فرفورژه، گنبد شیشه ای لمینت و … در اینجا توضیح مختصری پیرامون آب بند نمودن گنبد های دکوراتیو استین گلاس خدمت شما ارائه میگردد که یکی از سوالات پر شمار شما کاربران عزیز میباشد. همانطور که میدانید گنبد های شیشه ای استین گلاس توسط این شرکت دو پوسته ساخته میشود. در گذشته از شیشه خم و لمینت برای بخش اب بند این سازه های کروی استفاده میشد، که ضمن مقرون به صرفه نبودن باعث افزایش وزن سازه میگردید. اما در سالهای اخیر با ایجاد تغییراتی در استراکچر اصلی گنبد از پوشش پلیمر نشکن و نسوز و قابل انعطاف به عنوان پوشش دوم استفاده میگردد. این پوسته پلیمری شفاف ضمن آب بند نمودن سازه تا حد بسیار زیادی از آسیب و شکستگی شیشه های دکوراتیو محافظت میکند.

گنبد شیشه ای دماوند - کاژه

آشنایی بیشتر با کارگاه شیشه کاژه

تولیدات کاژه در ساخت سازه های کروی نورگیر از تنوع قابل توجهی برخوردار است. گنبد استین گلاس، کنبد شیشه ای خم و لمینت، گنبد فرفورژه ، گنبد پلی کربنات و همینطور سازه های ترکیبی خم و تخت در اشکال مختلف. کاژه ازتیم مجرب هنرمندان صنعت شیشه و کارگاهی مجهز برای ساخت سازه های دست ساز هنری برخوردار است. سالانه طراحی و تولیدات متنوعی را تحت عنوان پروژه های نورگیر در سطح کشور و خارج از کشور عهده دار میباشد. در این مجموعه تلاش میگردد همواره تولیدات خود را به روز و متناسب با نیاز معماران و سازندگان متحول نماید. همینجا از شما دعوت میگردد از صفحه فیلمهای پروژه کاژه و یا صفحات اجتماعی کاژه بازدید نمائید و ما را از نظرات ارزشمند خود بهرمند سازید.


پروژه های اجرا شده گنبد شیشه ای توسط کاژه

کاژه تا کنون پروژه های بسیاری از گنبد شیشه ای با طرح و نقوش مختلف در سراسر کشور و خارج از کشور اجرا نموده است. سقفهای کروی کوچک و بزرگ با کاربری های مختلف، که برخی از این سازه ها به عنوان یک سقف کاذب داخلی و با نور بک لایت تزئین شده، و برخی نیز یک سقف نورگیر عظیم برای یک مرکز تجاری طراحی و اجرا شده است. این شرکت در بخشهای مختلف ساختمان فعالیت مینماید و برای هر بخش دارای تیم کاری مجزا میباشد، بخشهایی چون دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان. برای آشنایی کاربران با فعالیتهای این شرکت فیلمهای کوتاهی از برخی از پروژه ها تهیه شده است که در بخش فیلم پروژه همین سایت قابل ملاحظه میباشد. و همینطور آخرین پروژه های اجرایی گنبد شیشه ای را در پائین همین صفحه میتوانید دنبال کنید.

سفارش گنبد شیشه ای - کاژه

برای سفارش گنبد شیشه ای از کجا شروع کنیم؟

کاژه طراحی و تولید انواع نورگیر کروی با متریالهای مختلف را در دستور کار خود دارد. توجه بفرمائید که گنبدهای شیشه ای به لحاظ فرم و متریال به انواع مختلف تقسبم میگردد. گنبد شیشه ای شفاف خم و لمینت ، گنبد شیشه ای ژئودزیک و یا هندسی و گنبد شیشه ای استین گلس که همه این موارد به تفصیل در سایت کاژه توضیح داده شده است. به عزیزانی که قصد دریافت مشاوره و سفارش سازه کروی نورگیر تحت عنوان گنبد شیشه ای را دارندپیشنهاد میگردد موارد زیر را مورد بررسی قرار دهند.

1 – ابعاد نورگیر را با دقت اندازه گیری بفرمائید.
2 – لطفا تعین بفرمائید که چه نوع گنبد شیشه ای را برای ساختمان خود در نظر گرفته اید.
3 – از بین پروژه های اجرا شده شرکت کاژه که در زیر همین صفحه آمده است یک پروژه را انتخاب بفرمائید. (پروژه ای که به لحاظ طرح و رنگ با سلیقه شما هماهنگ تر است)
4 – از فضای اجرایی مورد نظر خود در پروژه عکس و فیلم تهیه بفرمائید.
5 – لطفا پاسخهای داده شده به سوالات کاربران در پائین همین صفحه را مطالعه فرمائید.
6 – سپس از طریق شماره های تماس مندرج در سایت با یکی از مشاوران کاژه ارتباط بگیرید. و یا از شرکت درخواست بازدید از پروژه داشته باشید.

گنبد شیشه ای مدرن - کاژه

گنبد شیشه ای کلاسیک یا مدرن

اکثر پروژه های طراحی و اجرا شده توسط کاژه در این بخش گنبدهای شیشه ای کلاسیک با تکنیک استین گلس میباشند. اما میتوان با یک طراحی مناسب طرحی مدرن از شیشه های دکوراتیو برای گنبد شیشه ای نیز اجرا نمود. استفاده از اشکال منحنی و مینیمال برای ایجاد یک طرح مدرن در گنبد نورگیر تزئینی میتواند بسیار کارگشا باشد. اما کاربران برای نورگیرهای مدرن خود بیشتر ترجیح میدهند که این ویژگی در ساختار فریم و سازه دیده شود. گنبد نورگیر و شیشه ای ژئو دزیک را میتوان یک گنبد شیشه ای مدرن تمام عیار دانست. برای اجرای یک نورگیر زیبا و منحنی کافیست طرح و یا عکسی از معماری داخلی و بنای خود را در اختیار کاژه قرار دهید. طراحان این مجموعه نورگیری گنبدی شکل و شیشه ای فراخور بنا و ساختمان شما طراحی خواهند نمود.

مدت زمان ساخت و نصب گنبد شیشه ای

کاژه برای ساخت و نصب گنبد شیشه ای مراحل متعددی را پشت سر میگذارد. بسته به ابعاد سازه و جزئیات آن در طراحی زمان پروسه تولید و نصب آن نیز متفاوت میباشد. به عنوان مثال ساخت یک گنبد شیشه ای به قطر 2 متر با یک گنبد به قطر 4 متر متفاوت میباشد. و همیطور نوع طرح و جزئیات هم بسیار در زمان تولید تاثیر گذار است به عنوان مثال پروسه تولید یک گنبد شیشه ای با طرح کلاسیک طولانی تر از همان سازه با ابعاد برابر و با طرح مدرن است. فاکتور هایی چون شلوغی کارگاه به لحاظ تعدا پروژه در دست و موارد دیگر نیز تاثیر گذار هستند. به طور کلی میتوان گفت برای ساخت یک گنبد شیشه ای به قطر 3 متر و ارتفاع یک متر میبایست 25 روز کاری در کارگاه برای تولید و 2 روز را نیز برای نصب آن در نظر گرفت.

مدت زمان ساخت گنبد شیشه ای - کاژه
مدت زمان ساخت گنبد شیشه ای - کاژه

مدت زمان ساخت و نصب گنبد شیشه ای

کاژه برای ساخت و نصب گنبد شیشه ای مراحل متعددی را پشت سر میگذارد. بسته به ابعاد سازه و جزئیات آن در طراحی زمان پروسه تولید و نصب آن نیز متفاوت میباشد. به عنوان مثال ساخت یک گنبد شیشه ای به قطر 2 متر با یک گنبد به قطر 4 متر متفاوت میباشد. و همیطور نوع طرح و جزئیات هم بسیار در زمان تولید تاثیر گذار است به عنوان مثال پروسه تولید یک گنبد شیشه ای با طرح کلاسیک طولانی تر از همان سازه با ابعاد برابر و با طرح مدرن است. فاکتور هایی چون شلوغی کارگاه به لحاظ تعدا پروژه در دست و موارد دیگر نیز تاثیر گذار هستند. به طور کلی میتوان گفت برای ساخت یک گنبد شیشه ای به قطر 3 متر و ارتفاع یک متر میبایست 25 روز کاری در کارگاه برای تولید و 2 روز را نیز برای نصب آن در نظر گرفت.

محاسبه قیمت گنبد شیشه ای

قیمت گنبد شیشه استین گلاس چگونه محاسبه میگردد؟

در برآورد قیمت گنبد شیشه ای عومامل متعدد موثر است. اندازه گنبد شیشه ای، نوع کاربری و جزئیات در طراحی و رنگ شیشه از عوامل مهم در تعیین قیمت میباشند. در زیر به توضیح مختصری پیرامون این موارد میپردازیم.
– اندازه گنبد شیشه ای : پر واضح است که بزرگی و کوچکی گنبد به دلایلی چون مقدار مواد مصرفی و سختی اجرا در قیمت تاثیر گذار میباشد.
– نوع کاربری گنبد شیشه ای : اینکه گنبد شیشه ای نورگیر باشد و یا یک سقف کاذب شیشه ای، در نحوه اجرا و طراحی آن و به تبع در قیمت تمام شده تاثیر مستقم دارد.
– رنگ شیشه : مقدار استفاده از شیشه های رنگی و حتی نوع رنگ شیشه در گنبدهای تزئینی استین گلاس بر روی قیمت اجرای کار تاثیر فراوانی دارد.
– طراحی در گنبد شیشه ای : جزئیات طراحی در قیمت گنبد های دکوراتیو شیشه ای تاثیر مستقیم دارد، هر چه در پیچیده تر میگردد نحوه اجرا سخت تر و ممکن است از متریال بیشتری در اجرای آن استفاده گردد.
برای بدست آوردن سریع قیمت گنبد شیشه ای کافیست نوع اجرای گنبد را به همراه ابعاد و اندازه نورگیر خود را برای کارشناسان کاژه ارسال فرمائید. و یا در گنبدهای تزئینی نورگیر میتوانید یکی از طرح ها را از پروژه های اجرایی که در پائین همین صفحه آورده شده را انتخاب نموده و به همراه ابعاد نورگیر خود برای کارشناسان کاژه ارسال نمائید.

حمل و جابجایی گنبد شیشه ای - کاژه

نحوه ارسال پروژه گنبد شیشه ای به شهرستان و خارج از کشور

یکی از موارد مهم در ساخت و اجرای گنبد شیشه ای بخش ارسال پروژه تکمیل شده از کارگاه به محل پروژه میباشد. در شرکت کاژه بیشتر امور در کارگاه و با دقت فراوان انجام میگردد. پس از اتمام پروسه تولید شیشه های دکوراتیو در جعبه مخصوص بسته بندی میگردند. سازه (فریم) گنبد شیشه ای نیز پس از بررسی نهایی به لحاظ رنگ، جوش و کیفیت با فومهای مخصوص پیچیده و آماده بارگیری میشود. اگر ابعاد و اندازه گنبد کمتر از قطر 3 متر باشد با ماشینهای سبک و اگر بزرگتر باشد با ماشینهای سنگین همچون خاور به محل پروژه ارسال میگردد. در پروژه های عظیم بار ارسالی ترافیکی محسوب میگردد و لازم است که با راهنمایی و رانندگی هماهنگی لازم صورت بپذیرد.

برخی از پروژه های اجرا شده کاژه در زمینه گنبد شیشه ای
گنبد-شیشه-ای-مجلس-قطر-05
گنبد استین گلس - کاژه
گنبد شیشه ای - پالرمو

Glass Dome FAQ

پرسشهای متداول گنبد شیشه ای

بسته به ابعاد مورد نیاز پروژه متریال مورد نیاز گنبد شیشه ای طراحی و اجرا میگردد، تقریبا میتوان گفت محدودیتی در ابعاد وجود ندارد

همه سازه های دکوراتیو نیاز به نگهداری و بررسی فنی دوره ای دارند، کاژه خدمات متعددی را تحت عنوان خدمات پس از فروش در نظر گرفته است.

بله، مدرن یا کلاسیک بودن یک گنبد شیشه ای با تکنیک استین گلاس کاملا به طراحی آن بستگی دارد. به درخواست مشتری میتوان از یک طرح مدرن در اجرای سقف نورگیر گنبدی استفاده کرد.

4.9/5 - (130 امتیاز)

۱۴ Responses

 1. درود من برای یه نورگیر گلخونه مستطیل شکل به ابعاد ۳*۳/۴۰ یه کار شیک می‌خوام چی پیشنهاد میکنید ش تماس ۰۹۱۳۱۴۰۳۳۸۸

  1. سلام جناب عارفی
   برای بررسی و مشاوره لطفا اطلاعات و تصویر موقعیت نورگیرتون رو به واتس اپ یکی از کارشناسان ارسال بفرمائید.

 2. سلام، ضمن عرض خسته نباشید
  آیا شما در یک مکان عمومی در تهران هم پروژه گنبد شیشه ای داشتید؟ اگر بله لطفا آدرس بدین که برم از نزدیک بازدید کنم.🙏

 3. سلام وقت بخیر
  کوچکترین سایز برای گنبد شیشه ای چند میتونه باشه؟ من یک گنبد دکوراتیو کوچک روی راه پله میخوام.

  1. سلام
   در گنبدهای شیشه ای نورگیر کوچکترین سایز قطر ۱.۵ متر، در گنبدهای دکوراتیو داخلی تا قطر ۷۵ ساتیمتر هم قابل ساخت هست.

 4. سلام و عرض ادب
  من یک نورگیر دایره به قطر ۶ متر دارم و میخوام از گنبد استین گلاس استفاده کنم.
  ولی پروژه من ایران نیست، شما انجام میدین؟

 5. سلام و خسته نباشید
  من یک گنبد کوچیک با شیشه های رنگی برای ورودی منزل میخوام به ابعاد یک متر، امکانش هست؟

  1. سلام
   بله، قابل انجام هست. لطفا اطلاعات بیشتری در اختیار کارشناسان کاژه قرار بدید تا بررسی شود.

 6. سلام وقت بخیر
  ما یک گنبد به قطر ۳.۲۰ متر مثل گنبد شیشه ای ماهشهر میخوایم، میشه قیمتش رو اعلام کنید؟

  1. سلام
   به دلیل نوسانات مکرر قیمت متریال متاسفانه فقط به صورت تلفنی قیمت گنبد شیشه ای خدمتتون اعلام میشه.

 7. سلام، روز بخیر
  شما فقط گنبد تزئینی کار میکنید؟ من برای ویلام یه گنبد شیشه ای خم و لمینت میخواستم.

  1. سلام
   بله، گنبد شیشه ای ساده هم اجرا میکنیم، لطفا اطلاعات پروژتون رو در اختیار یکی از کارشناسان شرکت قرار بدین تا براتون محاسبه قیمت داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *