گنبد شیشه ای ; سقف نورگیر و منحصر به فرد با شیشه های تزئینی استین گلاس ( استیند گلس )

گنبد شیشه ای
گنبد شیشه ای سقفی کروی با پوسته شفاف و دکوراتیو. از دیر هنگام در معماری ایرانی علاقه بسیاری به طاقها و سازه های گنبدی شکل نشان داده شده است. گنبد شیشه ای یک طاق مدور از شیشه است که با عبور نور طبیعی یا نور پردازی مناسب میتواند نور کاملا مناسبی را به فضای زیر گنبد انتشار دهد. گنبد شیشه ای استین گلس ( استین گلاس ) از دست ساخته های منحصر به فرد انسان است که میتواند با ترکیبی از شیشه های رنگی، تراش خورده و گاها پتینه شده رنگین کمانی از نور را به داخل خانه و یا محیط پیرامون سازه بگستراند. این سازه ( گنبد شیشه ای استین گلس ) میتواند با الهام از معماری داخلی ساختمان و رنگهای استفاده شده در بنای موجود طراحی و پیاده سازی شود.
کاژه تولید کننده انواع گنبد با پوششهای متفاوت و متنوع میباشد. به دلیل آشنایی بیشتر کاربراتن با گنبدهای شیشه ای معمول در ابتدا به آشنایی بیشتر با گنبدهای دکوراتیو و از نوع استین گلاس میپردازیم.


گنبد شیشه ای استیند گلس ( استین گلاس )

به بیان دقیقتر، شیشه های آکنده از رنگ که از دیرباز نقشی بارز در گوشه گوشه فرهنگ و معماری ایرانی داشته است. از کاخ گلستان در تهران گرفته تا نمونه‌ای کم نظیر چون مسجد نصیرالملک در شیراز، که حتی اگر نامش برای کسی غریبه باشد اما تصاویرش بارها و بارها در فضای مجازی دست به دست گشته و به چشم همگان آشناست. این هنر خوش رنگ و لعاب، که شیشه نقشینه، شیشه استین گلاس یا Stained Glass نام گرفته و همچون گنبدها نقش مهمی در معماری مناطق کویری ایران ایفا کرده است، گه‌گاه نشان از بخت بلند و دارایی صاحب خانه داشته و در بسیاری از موارد نیز روحی لطیف به ساختار خشک و رسمی کویر بخشیده و رنگ، این جزء غایب از خشت و سنگ را به آنها بازگردانیده است.

گنبد شیشه ای شیراز - کاژه

قدمت گنبد، این عنصر محبوب سازه‌های ایرانی به بیش از ۶۸۰۰ سال پیش از میلاد می‌رسد که نشانه‌های آن در دشت دزفول کشف شده است؛ اما نقطه عطف ساختار گنبدی در فرهنگ ایران زمین، به دوران ساسانیان باز می‌گردد که شخصیتی منحصر را به خود گرفته تا کاملا با گنبدهای دیگر ملل به لحاظ ساختار و ظاهر متفاوت باشد. نمونه هایی پرشماری از آن در عبادتگاه‌ها، چون مسجد الله‌ وردی خان اصفهان و مسجد جامع یزد به چشم می‌خورد.

شماره تلفن - کاژه

 

نحوه ساخت و نصب گنبد شیشه ای استین گلاس

شیشه های استین گلاس توسط دستان هنرمند شیشه گر ساخته و پرداخته میگردد. قبل از هر چیز هنرمند برای ساخت شیشه استین گلاس یک نقشه دقیق از الگوی اجرای کار تهیه میکند. طبق این نقشه ابتدا شیشه های پتینه شده و رنگی در ابعاد کوچکتر و با دقت خاصی برش میخورند. و پس از آن طبق طرح با یک فلز مخصوص به نام لدکیم کنار هم منتاژ میگردد، در ساخت گنبد شیشه ای با این شیشه ها قبل از اجرای الگو و نقشه، سازه فلزی ساخته میشود. در واقع در این نوع تکنیک سازه فلزی قالب اصلی کار میباشد و شکل و فرم گنبد از روی این قالب تکمیل میگردد. در کارگاه کاژه ابتدا فریم ساخته میشود و بعد شیشه ها طبق الگو منتاژ میگردند و بعد ازاتمام کار سازه و شیشه ها به طور مجزا بارگیری و به محل پروژه ارسال میشوند. در بخش نصب هم پس از قرار دادن استراکچر فلزی بر روی بام شیشه های تزئینی یکی پس از دیگری در جای خود قرار میگیرند. در زیر برای آشنایی بیشتر فیلم کوتاهی از نصب گنبد شیشه ای بانه قرارد داده شده است.

 

ساخت گنبد های شیشه ای عظیم

در ساخت گنبد های شیشه ای استین گلس محدودیت ابعاد و اندازه وجود ندارد. ضمن نبود محدودیت در بزرگی سازه نورگیر ولی ملاحظاتی در ساخت آن باید در نظر گرفته شود. برای ساخت این سازه های هنری در ابعاد بزرگ میبایست استانداردهایی را لحاظ نمود. گنبد شیشه ای بازار تهران یک سقف نورگیر شایسته و نسبتا بزرگ در ابتدای بازار اصلی تهران میباشد. در طراحی این گنبد از نقوش و گلهای ایرانی بهره گرفته شده است. گنبد شیشه ای بازار تهران - کاژه 

گروه هنری کاژه از معدود شرکت هایی است که توانایی ساخت گنبدهای شیشه ای استیند گلس ( استین گلاس ) را داشته و با افتخار پروژه های شاخصی را در سطح کشور و خارج از کشور اجرا نموده که در ذیل میتوانید شاهد بخشی از این پروژه ها باشید . در توضیحات پروژه ها فیلم های کوتاهی از نحوه ساخت و نصب همان پروژه تهیه گردیده که میتوانید با دیدن آن با نحوه کار شرکت بیشتر آشنا شوید.

خدمات پس از فروش کاژه در ساخت سازه های دکوراتیو شیشه ای

کاژه همواره در پی اعتلای این هنر بینظیر میباشد. و همچنین میکوشد پس از گذشت چندین سال در ارائه طراحی و ساخت سازه های دکوراتیو شیشه ای روشهای خود را به روز نماید. بر کسی پوشیده نیست که محصولات هنری و نفیس نیاز به نگهداری و رسیدگی ویژه دارند. مشتریان و کارفرمایان گرامی میتوانند با ارتباط مستقیم با تیم فنی و مهندسی این سازمان از خدمات نگهداری، مرمت گنبدهای استین گلس بهره مند گردند. ضمنا برای دریافت مشاوره کارشناسی و نحوه اجرا میتوانید با شماره تلفنهای زیر تماس حاصل فرمائید. 0912150951688492314

گنبد شیشه ای باغ فردوس - کاژه

 

نحوه آب بند و نوع پوشش گنبد شیشه ای ساخت شرکت کاژه

کاژه ساخت سازه های کروی شفاف با تکنیک های مختلف را در دستور کار خود دارد. گنبد استین گلاس، گنبد پلی کربنات، گنبد فرفورژه، گنبد شیشه ای لمینت و … در اینجا توضیح مختصری پیرامون آب بند نمودن گنبد های دکوراتیو استین گلاس خدمت شما ارائه میگردد که یکی از سوالات پر شمار شما کاربران عزیز میباشد. همانطور که میدانید گنبد های شیشه ای استین گلاس توسط این شرکت دو پوسته ساخته میشود. در گذشته از شیشه خم و لمینت برای بخش اب بند این سازه های کروی استفاده میشد، که ضمن مقرون به صرفه نبودن باعث افزایش وزن سازه میگردید. اما در سالهای اخیر با ایجاد تغییراتی در استراکچر اصلی گنبد از پوشش پلیمر نشکن و نسوز و قابل انعطاف به عنوان پوشش دوم استفاده میگردد. این پوسته پلیمری شفاف ضمن آب بند نمودن سازه تا حد بسیار زیادی از آسیب و شکستگی شیشه های دکوراتیو محافظت میکند.

گنبد شیشه ای دماوند - کاژه

آشنایی بیشتر با کارگاه شیشه کاژه

تولیدات کاژه در ساخت سازه های کروی نورگیر از تنوع قابل توجهی برخوردار است. گنبد استین گلاس، کنبد شیشه ای خم و لمینت، گنبد فرفورژه ، گنبد پلی کربنات و همینطور سازه های ترکیبی خم و تخت در اشکال مختلف. کاژه ازتیم مجرب هنرمندان صنعت شیشه و کارگاهی مجهز برای ساخت سازه های دست ساز هنری برخوردار است. سالانه طراحی و تولیدات متنوعی را تحت عنوان پروژه های نورگیر در سطح کشور و خارج از کشور عهده دار میباشد. در این مجموعه تلاش میگردد همواره تولیدات خود را به روز و متناسب با نیاز معماران و سازندگان متحول نماید. همینجا از شما دعوت میگردد از صفحه فیلمهای پروژه کاژه و یا صفحات اجتماعی کاژه بازدید نمائید و ما را از نظرات ارزشمند خود بهرمند سازید.


پروژه های اجرا شده گنبد شیشه ای توسط کاژه

کاژه تا کنون پروژه های بسیاری از گنبد شیشه ای با طرح و نقوش مختلف در سراسر کشور و خارج از کشور اجرا نموده است. سقفهای کروی کوچک و بزرگ با کاربری های مختلف، که برخی از این سازه ها به عنوان یک سقف کاذب داخلی و با نور بک لایت تزئین شده، و برخی نیز یک سقف نورگیر عظیم برای یک مرکز تجاری طراحی و اجرا شده است. این شرکت در بخشهای مختلف ساختمان فعالیت مینماید و برای هر بخش دارای تیم کاری مجزا میباشد، بخشهایی چون دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان. برای آشنایی کاربران با فعالیتهای این شرکت فیلمهای کوتاهی از برخی از پروژه ها تهیه شده است که در بخش فیلم پروژه همین سایت قابل ملاحظه میباشد. و همینطور آخرین پروژه های اجرایی گنبد شیشه ای را در پائین همین صفحه میتوانید دنبال کنید.

سفارش گنبد شیشه ای - کاژه

برای سفارش گنبد شیشه ای از کجا شروع کنیم؟

کاژه طراحی و تولید انواع نورگیر کروی با متریالهای مختلف را در دستور کار خود دارد. توجه بفرمائید که گنبدهای شیشه ای به لحاظ فرم و متریال به انواع مختلف تقسبم میگردد. گنبد شیشه ای شفاف خم و لمینت ، گنبد شیشه ای ژئودزیک و یا هندسی و گنبد شیشه ای استین گلس که همه این موارد به تفصیل در سایت کاژه توضیح داده شده است. به عزیزانی که قصد دریافت مشاوره و سفارش سازه کروی نورگیر تحت عنوان گنبد شیشه ای را دارندپیشنهاد میگردد موارد زیر را مورد بررسی قرار دهند.

1 – ابعاد نورگیر را با دقت اندازه گیری بفرمائید.
2 – لطفا تعین بفرمائید که چه نوع گنبد شیشه ای را برای ساختمان خود در نظر گرفته اید.
3 – از بین پروژه های اجرا شده شرکت کاژه که در زیر همین صفحه آمده است یک پروژه را انتخاب بفرمائید. (پروژه ای که به لحاظ طرح و رنگ با سلیقه شما هماهنگ تر است)
4 – از فضای اجرایی مورد نظر خود در پروژه عکس و فیلم تهیه بفرمائید.
5 – لطفا پاسخهای داده شده به سوالات کاربران در پائین همین صفحه را مطالعه فرمائید.
6 – سپس از طریق شماره های تماس مندرج در سایت با یکی از مشاوران کاژه ارتباط بگیرید. و یا از شرکت درخواست بازدید از پروژه داشته باشید.

 

3 نظرات

 1. تینا

  سلام وقت بخیر
  ما یک گنبد به قطر 3.20 متر مثل گنبد شیشه ای ماهشهر میخوایم، میشه قیمتش رو اعلام کنید؟

  پاسخ دادن
 2. رضا شوقی

  سلام، روز بخیر
  شما فقط گنبد تزئینی کار میکنید؟ من برای ویلام یه گنبد شیشه ای خم و لمینت میخواستم.

  پاسخ دادن
  • دکوراسیون کاژه

   سلام
   بله، گنبد شیشه ای ساده هم اجرا میکنیم، لطفا اطلاعات پروژتون رو در اختیار یکی از کارشناسان شرکت قرار بدین تا براتون محاسبه قیمت داشته باشیم.

   پاسخ دادن

ثبت یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

4.9/5 - (129 امتیاز)

فیلم روز

آخرین نوشته ها