استخر بازشو – پروژه گوهردشت کرج

این پروژه استخر بازشو جهت استفاده شخصی بوده و کاربری آن هم در فصل سرما است و هم در فصل گرم سال

حدود ۱۰۰ متر مربع، سازه با پروفیل آهن ساخته شده و برای آب بند و سقف آن از ورق پلی کربنات دو جداره استفاده شده

 

یکی از مشکلات و موانعی که  استفاده از استخرهای سر باز را، در بعضی فصول و در بعضی شرایط آب و هوایی، با محدودیت مواجه می کند، بارش باران و برف و سردی هوا است. علاوه بر استفاده از استخر و شنا در آن، نگه داری و پاکیزگی آن نیز از اهمیت بسیار برخوردار است که سر باز بودن دائمی استخرها بعضا باعث آلودگی و تخریب آن ها می گردد و شرایط را برای صاحبان آن ها، کمی دشوار می نماید. با استفاده از نورگیرهای پلی کربنات، به راحتی می توان، این مشکلات را برطرف نمود. نورگیرهای پلی کربنات ضمن عبور دادن نور و حفظ روشنایی محیط، عایق رطوبتی و حرارتی بوده و با سرپوشیده کردن استخر، شرایط نگه داری و استفاده از آن را آسان تر می نماید.

یکی از پروژه هایی که شرکت دکوراسیون کاژه، موفق به اجرای آن شده است، استفاده از سقف نورگیرهای پلی کربنات در ساخت سقف بازشو برای استخری در گوهر دشت کرج است که به شرح ساخت آن خواهیم پرداخت.

 

استخر بازشو - پوشش متحرک سقف استخر با ورقه های پلی کربنات

استخر بازشو – پوشش متحرک سقف استخر با ورقه های پلی کربنات

 

اسکلت سازی و نصب ورقه های پلی کربنات برای استخر بازشو

در این پروژه، ابتدا اسکلتی فلزی در اطراف استخر مورد نظر طراحی و ساخته شده است. در مسیر حرکت جداره ها، ریلی فلزی در نظر گرفته شده است تا سازه ی طراحی شده، به راحتی بر روی ریل ها حرکت کرده و در زمان های مورد نیاز، استخر را به حالت سر پوشیده در آورد. اسکلت کلی از سه اسکلت جداگانه با سه ارتفاع مختلف ساخته شده است، بدین ترتیب هر سقف کوتاه تر از سقف قبلی بوده و به راحتی زیر آن جمع می شود که اصطلاحا به آن پوشش تلسکوپی استخر نیز گفته میشود. پس از اتمام اسکلت بندی سازه، نوبت به نصب ورقه های پلی کربنات می رسد. این ورقه ها از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردارند و به راحتی به اشکال مورد نظر، تغییر شکل می دهند. پلی کربنات ها در برابر ضربه مقاوم بوده و طبق تحقیقات انجام شده، بسیار مقاوم تر از شیشه می باشند. بدین ترتیب از نظر ایمنی نیز کاملا مناسب می باشند. در برابر سرما و گرما مقاوم هستند و دارای خاصیت ضد اشعه ی یووی می باشند.

 

 

استخر بازشو - پوشش متحرک سقف استخر با ورقه های پلی کربنات

استخر بازشو – پوشش متحرک سقف استخر با ورقه های پلی کربنات

 

استفاده از نورگیرهای پلی کربنات در مسقف کردن استخرها، این امکان را به شما می دهد تا همچنان از نور طبیعی بهره مند شوید و از تماشای تلالو نورخورشید بر روی آب استخر، لذت ببرید. ورقه های پلی کربنات برای پوشش متحرک استخر، رنگ های بسیار متنوع و زیبایی دارند که البته در این پروژه، ترجیح مشتری رنگ سفید و نیمه شفاف آن بوده است. با استفاده از نورگیرهای پلی کربنات نیمه شفاف می توانید جلوی دیده شدن کامل فضای داخلی را بگیرید و فضایی راحت وخصوصی، در اطراف استخر خود ایجاد نمایید.

 

استخر بازشو - پوشش متحرک سقف استخر با ورقه های پلی کربنات

استخر بازشو – پوشش متحرک سقف استخر با ورقه های پلی کربنات