تاثیر دکوراسیون داخلی منزل بر روحیه شما

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

تاثیر دکوراسیون داخلی منزل بر روحیه شما

همه ما دوست داریم بعد از از یک روز کاری پر استرس و خسته کننده به یک مکان امن پناه ببریم تا با استراحت در آن کمی آرامش پیدا کنیم. دوست داریم از آن محیط انرژی مثبت بگیریم. خانه ای که متعلق به ماست و می توانیم هر تغییری که دوست داریم به دکوراسیون آن بدهیم. دکوراسیون داخلی یک علم و حرفه پیشرو است. مهندسان و محققان، بر تاثیرات روحی عناصر دکوراسیون خانه بر روحیه و درمان انسان های افسرده تاکید می کنند.

خلق ایده ها و مهارت های جدید در حرفه طراحی دکوراسیون داخلی

مهندسان معمار سعی می کنند با خلق ایده ها و مهارت های جدید در حرفه طراحی دکوراسیون داخلی تاثیرات آن را بر کارایی، روحیه، خلاقیت و اعتماد به نفس افراد افزایش دهند. استفاده خلاقانه یک طراح داخلی از اجزا و عناصری مانند نور، فضا، رنگ، بافت و الگو در طراحی فضا، می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی روحیه شما داشته باشد.

چگونگی اثر گذاری عناصر دکوراسیون داخلی بر روحیه افراد

نور یکی از عناصر دکوراسیون‌ داخلی است که استفاده درست از آن، نقش زیادی در تقویت روحیه و پویایی بخشیدن به محیط خانه یا کار دارد. یک پنجره به فضای باز، هم هوای محیط را تازه می کند و هم نور را به درون محیط می آورد. یک گلخانه در فضای نشیمن که سقف آن به صورت گنبد شیشه ای طراحی شده، با آوردن نور به خانه در اول صبح، می تواند انگیزه و انرژی زندگی در طول روز را برای شما فراهم کند.

فضای خانه، اگر طبق اصول و استانداردهای علم معماری طراحی شده باشد و همه عناصر آن در تناسب با هم چیدمان شده باشند، از آشفتگی و بی هدف بودن به دور است و به ذهن انسان آرامش و انبساط خاطر می دهد. دکوراسیون داخلی خانه را خیلی شلوغ نکنید. با حذف وسایل اضافی و بهینه سازی فضای گردش در خانه، محیط را باز تر و پویاتر کنید و به روحیه خود بهبود ببخشید.

تاثیرات عاطفی و روانشناختی رنگ ها

در دنیای امروز بر هیچکس پوشیده نیست که رنگ ها چه تاثیرات عاطفی و روانشناختی بر روحیه انسان ها دارند. طراحان داخلی سعی می کنند با ترکیب رنگها و استفاده از رنگ های متفاوت برای فضاهای مختلف البته با رعایت تناسب، تاثیر پذیری فضاها بر کاربرد و روحیه انسانها را بیشتر کنند.

مثلاً در دکوراسیون داخلی خانه، بسته به سلیقه افراد، برای اتاق کودکان از رنگ های شاد استفاده می شود، برای آشپزخانه از تنالیته هایی از رنگ های قرمز و نارنجی برای افزایش اشتها، برای فضاهای نشیمن و پذیرایی از رنگ های گرم استفاده می‌شود.

به کار بردن عناصر طبیعی

به کار بردن عناصر طبیعی مانند چوب، فلز، سنگ و… در طراحی دکوراسیون داخلی امروزی، یک حرکت بدون فکر و هدف نیست. ارتباط انسان با عناصر طبیعی، آرامش بیشتری را برای او به ارمغان می آورند. زیرا طبیعت مادر انسان است.

مثلاً یک فضای طراحی شده به شکل اتاق شیشه‌ای با مبلمان استیل، تابلوهای چوبی، کفپوش سنگ گرانیت، در و پنجره فلزی و چند عدد تزیینات سفال و… در مجاورت با فضای باز در خانه، هم شیک و مدرن است و هم به بهترین شکل شما را در طبیعت نگه داشته است و این یعنی آرامش خاطری که در یک آپارتمان از طبیعت می گیرید.

استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی

حتماً از گیاهان در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنید. گیاهان و گلها محیط را زیبا میکنند، تصفیه کننده طبیعی هوا هستند. رطوبت را در فضا تثبیت می‌کنند. سطح اکسیژن فضا را بیشتر می‌کند و این یعنی افزایش روحیه و انرژی مثبت و کاهش افکار منفی. اگر حیاط ندارید، می‌توانید با کمک گروه های طراحی داخلی یک روف گاردن یا باغ بام برای خود داشته باشید. یا اگر در مجتمع زندگی می کنید می توانید در تراس واحد آپارتمانی تان چنین فضایی را ایجاد کنید.

روف گاردن زیبا

برای طراحی داخلی مورد نظرتان به این نکات دقت کنید

توجه به روحیات، شخصیت و طرز نگرش

به روحیات، شخصیت و طرز نگرشتان به زندگی دقت داشته باشید و دقت کنید که بر اساس روحیاتتان دکوراسیون داخلی محیط تان را تنظیم کنید تا دوگانگی و عدم تطابق شما را آزار ندهد.

اگر قسمت هایی از خانه پوسیدگی یا تعمیرات دارد حتما با کمک گروه های متخصص مشکل آنها را حل کنید. درخشندگی و نو بودن وسایل بسیار به روحیه شما کمک می‌کند. فضا را همیشه تمیز و منظم نگه دارید تا ذهنتان درگیر شلوغی آن نشود.

جابجایی وسایل و یا بازسازی جزئی دکوراسیون داخلی

می توانید هر چند وقت یکبار با جابجایی وسایل و یا بازسازی جزئی دکوراسیون داخلی، روحیه خود را شادتر و قوی تر کنید. حتماً از چیزهایی که علاقه دارید برای دکوراسیون خانه استفاده کنید.

مثلا از مجسمه ها و وسایل هنری و فانتزی که می پسندید استفاده کنید تا هنر و زیبایی را به خانه بیاورید. از توصیه های ما استفاده کنید تا محیط خانه برایتان لذت بخش تر و دوست داشتنی تر باشد.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته