خانه‌های رویایی قاره کهن

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

خانه‌های رویایی قاره آسیا با قدمت این قاره و فرهنگ دیرینه و هنر ناب آن گره خورده. هزاران سال است که مردمان این منطقه اقدام به ساخت بناهایی شکوهمند کرده‌اند که تمامی آنها در نوع خود شاهکار معماری به حساب می‌آید. در سال‌های اخیر توجه کم‌تری به معماری در کشورهای آسیایی شده اما می‌‌توان همچنان چند مورد از معماری‌های زیبای خانه‌های رویایی را در سال گذشته نام برد.

خانه‌های رویایی قاره کهن

تی‌هاوس (خانه چای) تتسو، ژاپن شهر هاکوتو
معمار: ترونوبو فوجی‌موری
معمار معروف فوجی‌موری همواره به ساخت خانه‌های عجیب و خاص شهره‌است. خانه‌ی درختی تی‌هاوس نیز به شهرتش اضافه کرده‌است. این خانه بر اساس معماری سنتی ژاپن طراحی شده و برای کسانی مناسب است که تمایل دارند از شکوفه‌های گیلاس لذت ببرند. بر خلاف ظاهر این خانه باید گفت که در برابر طوفان و زلزله کاملا مقاوم است و دلیل آن به‌کارگیری مصالحی قابل انعطاف است که از تنه درخت سرو ساخته شده. ترکیبی از نردبان و طناب مسیر را برای دسترسی به خانه هموار می‌کند. طراحی داخلی بسیار ساده و کاربردی و هنری است و سعی شده بیشتر توجه ساکنین به خارج خانه جلب شود.

 

 

اسپرینگ شارما، اندونزی- بالی
معمار: ایبوکو
خانه‌هایی از جنس بامبو، ایده‌ای است که الورا هاردی را واداشت مجموعه ایبوکو را در نیویورک پایه گذاری کند. خانه‌هایی لوکس و بسیار زیبا با چوب بامبو و نمایی همسان با طبیعت، با وجود آنکه استفاده از بامبو به عنوان مصالح ساخت و ساز آنقدرها رایج نیست اما جالب است بدانید که چوب بامبو دارای میزان قدرت تحمل وزن بسیار بالایی در حد فولاد است و مقاومت فشاری آن در حد بتن خواهد بود و نکته بسیار مهم در مورد بامبو قابلیت تجدید پذیری و هماهنگی با محیط زیست است. شارما اسپرینگز در روستای سبز وافع شده که این خانه به همراه 18 خانه سفارشی از جنس بامبو روستای سبز را پدید آورده که الورا و تیمش افتخار ساختن آنرا داشتند. خانه شارما لوکس‌ترین قسمت این پروژه است، دارای شش طبقه با چهار اتاق مجلل. در این خانه از ویژگی‌های مدرن ساخت و ساز استفاده شده و سعی شده تا اجزایی مانند تلویزیون به طور حرفه‌ای پنهان شود تا پیوند با طبیعت حفظ شود.

مجموعه‌ی اقامتی دیواری، کرالا-هند
معمار: مجموعه معماران لیجو رنی
ویژگی برجسته این نوع بنا دیوارهای بلند و سنگی است که از درون خانه و باغ عبور کرده است. هدف از احداث چنین دیوارهایی بر اساس خواست کارفرما تامین امنیت و محصور شدن منطقه است در عین حال این دیوارها به منزله مجسمه‌هایی دورتادور خانه کشیده شده است. نمایی زیبا از دیوارهایی با سنگ‌های شکسته که امکان عبور و دسترسی به خانه‌ای لوکس را فراهم می‌آورد. سقف‌ها به شیوه‌ای طراحی شده‌اند که امکان تهویه طبیعی را فراهم می‌آورند و وجود استخر‌های متعدد در طبقات امکان تهویه هوا و خنک کردن آنرا فراهم می‌آورد.

 

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته