دکوراسیون شیشه ای

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

دکوراسیون شیشه ای
در میان ابزار و متریال های متنوعی که برای طراحی دکوراسیون در بازار وجود دارند، شیشه از قدیمی ترین این ابزارها است که در جوامع امروزی هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. محصولات جدید شیشه ای، هر روز با طرح ها و رنگ های جذاب وارد بازار می شوند. در این میان، مهندسان ساختمان و طراحان دکوراسیون از این فن استفاده می کنند و شیشه را به عنوان یک روش مدرن طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها به مشتریان خود معرفی می نمایند.
علاوه بر درها، دیوارها، قفسه ها و پله ها که از اجزای مهم هر ساختمان است، شیشه می تواند در بخش های دیگری از یک مکان مانند دکور آشپزخانه، استخرها، حمام و سرویس بهداشتی، سقف و کف ساختمان، ستون ها و … به عنوان نمای داخلی به کار رود.


در بسیاری از ساختمان های قدیمی، سقف های گنبدی رواج بیشتری داشتند. برای تزئین سقف های قدیمی، از طرح گچبری استفاده می شد. امروزه این سقف ها در معماری نیز مورد توجه قرار گرفته اند و با متریال شیشه ساخته می شوند. گنبدهای شیشه ای، مدرن ترین سقف هایی هستند که در بناهای خاص مانند موزه ها و کتابخانه های عمومی ساخته می شوند.
در بسیاری موارد، دیوارها و پله ها را نیز از شیشه می سازند. اغلب در فضاهای کوچک، از شیشه به عنوان یک دیوار محافظ یا پارتیشن استفاده می شود. معمولاً از شیشه دو جداره عایق صوت، برای این منظور استفاده می کنند. پله های شیشه ای، می تواند موجب تنوع و جذابیت در نمای داخلی یک ساختمان شود.


طراحی دکوراسیون با شیشه، فقط شامل در و دیوار نیست، بلکه وسایل داخلی یک مکان را هم در بر می گیرد. میز و صندلی شیشه ای، تابلوهایی که با شیشه های رنگی تهیه شده اند، کابینت های شیشه ای، قفسه ها و نرده های شیشه ای و هزاران طرح متنوع دیگر، از نمونه کاربردهای این متریال خاص می باشند.
شیشه های تزئینی رنگی، دکوراتیو و طرح دار، محبوبیت زیادی در بین افراد دارند. معماران از شیشه در تنوع بخشیدن به محیط منزل و محل کار افراد استفاده می کنند.


برخی از انواع شیشه، به شیشه های نقش برجسته شهرت دارند. این شیشه ها باعث شکست پرتوهای نور می شوند و جلوه خاصی را به محیط می بخشند. استفاده از این نوع شیشه، آرامش و امنیت را در محیط القا می کند. شیشه های نقش برجسته، بیشتر در سقف های کاذب و یا دیوارهای جدا کننده به کار می روند.
به طور کلی، انواع شیشه کاربرد گسترده ای در صنعت دکوراسیون دارد. شرکت طراحی دکوراسیون “کاژه“، یکی از متخصصین از حوزه به شمار می رود. این شرکت مجری عرضه بهترین محصولات دکوراسیون در ایران است.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته